Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pat & Mat 1

Pat a Mat 1

39
18 hodnocení Platformy
Žánr:
dětská > adventura pro děti *
dětská > logická pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
05.10.2009 PC
Vývojáři:
Centauri Production
Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20100325093607…
Nelehký úkol zpracovat úspěšný televizní seriál Pat a Mat si vzalo na svá bedra české studio Centauri Production, které stojí například za titulem Žhavé léto 3 ½ a nebo herní epizodickou sérií Čtyřlístek. Právě u Čtyřlístku, se Pat a Mat inspiruje, co se týče technického zpracování.

V této první epizodě z původně plánované série budeme moci zažít unikátní scénku z nabitého života dvou kutilů Pata a Mata. Tentokrát se pustí do opravy svého automobilu a už předem je jasné, že na to použijí své tradiční netradiční metody. Dále hra obsahuje několik málo miniher - jednou si budete hrát s fyzikou v minigolfu, podruhé skládat puzzle-obrázek, který překvapivě nezůstává statický, a naposledy si vyzkoušíte svoji paměť v oblékání Pata a Mata do nejrůznějších "hadrů".


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 45
Ani jednu ze dvou mnou vlastněných epizod počítačového zpracování příběhů z populárního komiksového časopisu Čtyřlístek (Fifinka má narozeniny a Vynálezce Jirka) se mi rozjet nepodařilo, a tak jsem vyzkoušel hru s jinými dětskými hrdiny Patem a Matem od stejných vývojářů.

Hlavní adventurní složka hry je hodně krátká. Ve hře není ani deset objektů, na které lze kliknout, a to i když započítám oba hlavní protagonisty. Něco se použije dvakrát, ale je to záležitost maximálně na deset minut.

Tři minihry (puzzle, módní přehlídka a minigolf) zabaví na daleko delší dobu a jsou také o poznání složitější, zvláště když chcete za vše získat diamantové ocenění, tak jako já. Někdy to bylo o nervy, ale kromě poslední minigolfové dráhy se mi to u všeho povedlo.

Pat & Mat je jednoduchá a poměrně hodně krátká adventurka, která není určena pro zkušené hráče, ale pro malé děti, jež s hraním právě začínají. Ty si jí jistě užijí do sytosti, ale já přesedlám zase na dospělejší tituly.

Pro: Pat a Mat, minihry, hudba

Proti: málo interaktivních objektů, krátké, jednoduché

+13