Panzer Dragoon

Team Andromeda •  Sega (PC) •  Land Ho! (PS2)
11.05.1995
1997
27.04.2006

Panzer Dragoon je zasazen do vzdálené budoucnosti, ve které bylo lidstvo po dlouhé válce proti svým vlastním kreacím, biomechanickým monstrům, rozdrobeno do různě velkých enkláv. Hlavní mocností světa je Impérium, které v tajemné starobylé věži nalezlo sklad zbraní, s jejichž pomocí se stalo dominantní velmocí, což se ale neobešlo bez odporu. Hlavní hrdina, lovec Keil Fluge, se jednoho dne přimotá do konfliktu mezi temným drakem Impéria a modrým drakem, jehož jezdec zachrání Keilovi život za cenu svého. Před smrtí ale Keilovi svěří svého draka a přenechá mu své poslání, jímž je zastavit temného draka, než se dostane k černé věži...

V této hře se v roli dračího jezdce pohybujete v předem daných koridorech na hřbetě svého draka, avšak s absolutní volností pohybu po všech třech osách v 360º úhlu. V sedmi úrovních se podíváte na nejrůznější lokace od vodních ploch počínaje, přes zalesněná území, pouště a nejrůznějšími tunely a zříceninami konče, pokaždé s velkým počtem různorodých nepřátel. K dispozici máte i radar, na kterém vidíte svou pozici.

Série Panzer Dragoon pokračuje druhým dílem s názvem Panzer Dragoon Zwei.

@Charllize (05.02.2021 21:28): To nepochybně. Arkádové, až automatické, střílení není můj šálek čaje, ale rád jsem si to vyzkoušel - ale do jRPG to má prostě velmi daleko :)). A pochybuji, že se toho Poláci ujmou.