Viděli jste filmovou sérii Gremlins? Tihle minioni se jim hodně podobají. Akorát tihle jsou zlí už od narození.
Bez mapy je to občas peklo něco najít já třeba hledal výtah po celé úrovni a přitom byl přímo u mě ...
@Gotreg (03.01.2016 10:50): Tady se pomocníci musí ovládat celou cestu k otočnému zařízení přímo (tedy směrovat je se stisknutým pravým i levým myšítkem). Až se podaří projít za první gejzír, počká se až dotryská následující a pokračuje se dál.
Trošku jsem se v Overlordovi zasekl. Šel jsem získat blue minions a nyní když procházím tímto dungeonem a modrý si nesou do portálu svoje hnízdo, tak zde je předemnou část, do které se nemůžu dostat a je určená pouze pro miniony. Jednás e o klikatící cestu ve které stříkají gejzíry. Nedaří se mi modrým přikázat aby prošli celou cestou a nakonci cesty otočili s zařízením, které mi zajistí vyjetí mostu a pokračování k portálu do kterého můžu dát toho modré hnízdo. Na internetu jsem našel že to mám udělat přes tzv. guard maker, ale i přes mnohé pokusy se mi to bohužel nepovedlo. Přikládám i screen této lokace, pro lepší přiblížení. Nevěděl by si prosím někdo s tím to rady a neporadil mi?

1.foto
2.foto

Děkuju
Fildas (zajímavost): Cheche už jsem ti chtěl nadávat, že když sis spletl Level se Scorem, tak bys tu chybnou zajímavost mohl taky nechat smazat, a ono to fakt zítra v Levelu vyjde :D
Vskutku.
Ale nevadí, náš zákazník, náš pán. Chce odstavce, bude mít odstavce. Teď jich je 9, (promiňte, vlastně devět), což je počet, který by měl stačit pro každého.
@Jo_Do (komentář): "Těch 6 dosavadních komentářů na hru, jsem si pozorně přečetl a nestačil se divit. Hrál jsem vůbec tu samou hru?"

Jeden z těch 6ti komentářů jsem napsal :D četls vůbec ten samý komentář? :D
Hm, tak po několika hodinkách super zábavy narážím na zásadní koncepční problém. Během osvobozování modrých jsem absolutně nepochopil, co po mě autoři chtějí, takže jsem se rozhodl hledat na netu. Ale ouha, když je spuštěný Overlord, z nějakého důvodu Google Chrome nenačte stránky. Když jsem planými pokusy přišel skoro o všechny modré, raději jsem ze hry vyskočil a řešení si vyhledal.
Po návratu do hry zjišťuju, že se dostanu do druhé poloviny dungeonu, ale hnízdo modrých je resetování zpět na pozici, kam se nedostanu, protože můstek, po kterém jsem přešel k teleportu, se po vypnutí hry zatáhl. Super.
Za všechno můžou autosavy a checkpointy. Do prdele s nima. Doufám, že to zítra vyřeším nějak rozumněji, než že bych musel prolézat celou oblast znova.
@Bodkin (26.06.2012 12:26): Nejdřív to měla být hra only on Xbox, pak na PS3. Díky tomu, že na PS3 nebylo v roce 2007 do čeho píchnout, tak prodali přes 1.5M ks (dneska pro mlátičku mimo GoW skoro nemožné), přesto se se Sony rozešli ve zlým, pak si řekli, že budou multiplatformní a vyvinuli tento skvost, ovšem ani X360-PS3 není skutečně multiplatformní a Namco na PC ještě v roce 2010 vůbec nevydávalo, takže Ninja Theory k portu Enslaved nikdo nenutil. Až teď nově chystaný Devil May Cry bude konečně i na PC, škoda, že je to první hra, která mě od nich vůbec nezajímá...
Oukej, těch pět euro do toho asi investuju... jen škoda, že jsem se nerozhoupal dřív - nedávno to bylo na steamu asi za 5 oba díly...
Walome: Projed to oboje, zas tak dlouhý to není. Ale jinak příběhově to moc nenavazuje.
Dotaz: nehrál jsem jedničku a už vyšla dvojka - mám si to projet postupně nebo se o nic neochudím, když začnu rovnou se dvojkou?
"po takových deseti hodinách hraní se objeví stereotyp, který na sebe nenechá dlouho čekat" (a "osudná chvíle, dokud jsem nedorazil do Pripjatě") made my day.
S modrýma si užiješ. Jsou slabí a nějakým puzzlům se s nima se nevyhneš. Já jich na úkol poslal 50 a vrátil se mi jeden :-D (no dobře, trochu přeháním, ale stejně furt chcípají :-)).

Ale některé mise byly docela fajn, když si podáváš desítky menších bestií, co na tebe útočí a hnědým, zeleným a červeným minionům zadáš úkol sundat bosse....to pak nastává na bojišti ta správna mela.
Nemám ještě ani modré, takže záhul mne teprve čeká a co se týká vkusu... myslím, že máme podobný, zarytí FPSkáři občas zabrousící jinam.
Zase taková hrůza to není a třeba tě to bude i bavit (konec konců mám odlišný vkus od většiny uživatelů tady na dh :-)), ale když to porovnám s tím, že celou hru jsem dával skoro na jeden tah a nemohl se od monitoru odlepit, tak ten konec je slabší. Nechci spoilerovat, ale bylo to podle mě více o takových nepříjemných puzzlech a ta AI skřetů mě tam celkem štvala, když se mi tam furt zabíjeli :-)

Ale hra je to dobrá a konec konců mám i docela dobré hodnocení. 85 nedávám úplně všemu.
Stereotypní to je, ale vzhledem k té náplni, která mě bavila, mi to ani nevadilo a bavil jsem se děláním jedné a té samé věci i po sté. Horší to ale bylo ke konci, kde už mě ty puzzly štvaly a už mě to tolik nebralo. Ale to myslím jen závěr poslední dvě hodiny.
Ano, stereotyp tam maličko je, ale zatím mě neomrzelo pozorovat hajzlíky při rabování ani nové hlášky šaška když se vrátím do věže.
Jo, tak po dvou třetinách hraní mi to přišlo děsně stereotipní :-(
Mě to chytlo až v pozdější fázi hry, kdy už se hrdina postará i sám o sebe a minioni jeho moc jen podtrhují :-)

Ale konec už mě myslím tolik nebral a docela jsem se navztekal.
Hraju to asi tři hodiny a mnohokrát už jsem se přistihl jak se na monitor přible a blaženě usmívám.To je taková pohoda, že se mi od toho nechce vstávat,humor přesně podle mého vkusu a když Minioni vlítnou do idylicky se popásajícího se stáda oveček...no se zkrátka musí vidět.
To jo. To by ani nikdo nepálil, bo jen dvouvrstvé DVD by stálo už víc :-)
Ale přesně nevím, jak ty hry na sebe navazují. Jaké je to rozehrání, jestli jako normál pokračuju po zabití bosse z původní hry??

Do dvojky jdu určitě, ale nevím, zda mi za to stojí i datadisk.
overlord z jednicky skonci v datadisku v pekle nebo tak neco - zalozi si tam snad i risi, ve dvojce hrajes za syna
Jinak k tomu konci: Zvládl jsem to napodruhé, ale jinak se chci zeptat: Jak je to s návazností na druhý díl? Proč tam hraju za malého overlorda malého. Někde jsem slyšel, že konec je smutný a ten starý Overlord umře a proto hraju za jeho syna. No, starý overlord sice umřel, ale nebyl to hlavní hrdina. Tak ta návaznost by mě zajímala.
A jde se pařit. Jinak jste hráli za zlé nebo hodné (či oboje) a kolikrát jste to dohráli?
A ještě dotaz. Hledám nějakou ukradenou sochu (myslím, že elfskou a mají ji trpaslící nebo tak nějak). Nevím, kde to může být, ale podle návodu tam jsou někde poblíž kutálející se žaby :-)

Možná než napíšete, tak už jsem sochu našel, ale i tak dík za odpovědi :-)

EDIT: Tak už jsem to všecko našel, takže si to valím dál. No půl hodiny mi dnes chybí, abych měl "desítku" :-)
No o závěrečném bossovi zatím nic nevím. Jinak hraju za zlého a nějak mi tmavne ten šátek na brnění. Ze začátku rudý, pak nějaký modrý a teď zeleno černý.

No, jdu se najest a pak jdu pokračovat ve hraní, teď to hraju 8 hodin s pár přestávkama tady na dh.
Mistress mají vliv jen na miniony, na konec ne. Ten je sice po příběhové stránce solidní, ale ta hratelnost mě tam už nebrala, když celou hrou projedu jak po másle a pak se zaseknu na bossovi...
No a pokud hraješ za špatného, přihodí Ti nějaké zlé procento navíc ;-)
jezek: Díkes, tohle jsem sice věděl, ale takže na konec to teda vliv asi mít nebude no. Jinak jsem cosik slyšel o nějakém ne moc slavném konci, tak uvidíme. Každopádně mě to dost baví, asi bych měl zvýšit hodnocení, ale radši počkám do konce.
Myslím, že akorát můžeš vylepšovat jiné dva druhy minionů, zelené a červené. Ta romantička mohla vylepšovat hnědé a modré.
Chci se zeptat, když jsem odkopl tu romantickou holku a vzal si do věže takovou zkaženou děvku (jasná volba, tyhle mrychy mě lákají více a overlorda taky :-)), jestli to má nějaký vliv na hru nebo případně na konec hry?????

No nic, děkuju za všechny odpovědi, které mi tu napíšete a jdu zpátky ke hře. Kur*vsky mě to baví ;-)