Zaregistroval sem se jen proto abych mohl o napsat odu o tehle skvělé hře.Je to už hodně dávno co jsem ji poprvé dokončil a celkem sem ji dělal na nejruznější způsoby asi 4x.Je to naprosto ale naprosto něco jiného než obyčejná lineární střílečka.Za všechny 4 postavy sem si tuhle jízdu perfektně užil a někdy skoro musím zatlačit slzu dojetí když si vzpomenu jak sem v roli D.Armstronga vedl své hochy proti rusům.)Byl to uplně jiný pocit než u jiných her,vždy jsem se tak do toho vžil že sem se i potil strachy(možna to bylo z toho že sem mohl jen jednou uložit)))Hral sem i RESISTANCE to taky doporučuji je to parada.Nevím i zdnešního pohledu mi příběh hry připadá genialní.Aby si to člověk užil musí znát uplě všechny možnosti hry jako já, a pak to bude jízda která snad neomrzí.Noví hry můžou mít skvělou grafiku,realnější pohyby,lepší zbraně a bůh ví co ještě ale za tím sem nehral jedinou která by měla možnosti a kouzlo OPF-COLD WAR CRISIS a to sem hrál i ARMU 1 a bylo to dost na p..u rozhodně nedoporučuju.Prostě jedinečná smesice taktiky a strategie

Pro: Asi všechno,možnosti akce a taktiky je v tehle hře skoro nekonečná

Proti: Slabší inteligence nepřátel

Slavte mí služebníci, Chipsonator Frýdečáský opět sestupuje sem na zemi, boží dílo, aby opět zanechal další komentár zde na ctihodné databází, jenž v budoucnu poslouží jako internetové prameny pro učitele a učitelky dějepisu! A co že sí já, syn boží, Mona Lisa herního umění vezmu na paškál dnes? (vím, vím, zatraceně debilní otázka, jelikož to všichni už vidíte v nadhledu). Cože? Že nevíte? (Alé jó, věřím že se zde najdou šmejdi kterým to nedojde). Operation Flashpoint, nejlepší českou hru všech dob! a ten kdo s tímhle tvrzením nesouhlasí, tak je vlastizrádce, jenž by si zasluhoval být odveden Vlky, kteří by zněj udělali šmejda! A teď se kurva pohldně usaďte na své zadečky, čipsíkovy již hrajou služebníci boží (aj need a hírou to sejf maj lajf, jast in tájm), vysmrkal všechny ty hnusné hleny (zatr-patrcená rýma!)

Bylo nebylo, byl jsem dítětem (ano, vskutku milý čtenáři, i samotný Chipsík býval dítětem jako vy) a ke mě se dostalo demíčko téhle hry. Řeknu vám, já z té hry byl hotový (né, ne, ne nemyslím že jsem dosáhl ejakulace hovádka, ale že se mě dostala do kolen (né, ne, ne nemyslím tím že mi dala do držky a já padl na kolena, prostě se mi líbila, jako málo která v té době)). Otevřený svět, mohl jsem postřílet koho jsem chtěl (ach, to byly časy, sejmu kolegu s eRPéGé, to si vezmu, uteču na kopec, odstřeluji své pronásledovatele, a když už mě pořádně naserou, tak jé pošlu do pekel pomocí eRPídží), navíc to na mě mluvilo česky, kurva česky! Jak já to demíčko miloval, sic jedna mise, ale tu jsem hrával stále dokola a vymýšlel jsem si své vlastní scénáře (na výmýšlení jsem machr jako nikdo jiný (však kdyby jste četli mou chystanou proguaproepikalní knihu, tak by jste poznali).

CCA O DVA ROKY POZDĚJI V NAŠEM KOMENTÁTRU
Ctihodný otec, živitel rodiny a ten jenž mě zasel, přichází domů z roboty a říká mi že něco nese. Úkáže mi CéDé a na něm vidím fixem napsané Operation Flashpoint, řeknu si kurvo jó (ok, ok máte mě, přiznávám, to jsem neřekl, na to jsem byl příliš mlád). Upaluji k Písídlu, zasouvám CíDí do mechaniky, instaluji, jsem nedočkavý jako feťák Eddie na ten bílý prášek, předtím než se jeho život hnul. Konečně to je! Zapínám. Zapnu si kampaň. Vyfasuji jméno Amstrong (nejspíš jsem ten cyklista řeknu si, pak mi dojde že je to blbost a že jsem ten astronaut). Běhám jak vocas, sem a tam, nějaký negr na mě neustále řve (drž už kurva hubu, avšak jako správný voják (nebo mariňák (teď mi dochází, že ten negr musel být předloha pro postavu Jamie Foxxe) pokračuji dál), nejspíš je na mě zasedlej a chce vojet mou bílou prdel. Po tvrdém teroru se konečně dostávám do války, jsem nadšen, válka se mi dostává do hlavy, nemůžu dělat už nic jiného než válčit, stává se ze mě jen nádoba na zabíjení (a jsem rozhodnut že až budu velký, tak budu vojákem....dnes už vím jaká debilní a nesmyslná představa to byla, dneska vím, že až budu dospělý tak budu kapitánem Normandy).

ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP!
COŽE?!
ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP! ČČKP!

Hra mě dostala svou grafikou, svým modelem poškození (oka, šli rozbít jen vozidla a tak trochu divně skřivit baráky, že vypadali jako by je navrhoval snad ten nýmand Picasso, ale tak co, mě to tehdá (a i dnes) stačí), rozlohou, skvělou válečnou atmosférou, možností řídit i svou vlastní jednotku a obtížností, kdy jeden špatný pohyb mohl znamenat jednu špatnou kulku, jenž ukončí váš špatný život. Jednoduše válečný simulátor jako řemen, kurva jó, který si rád, tuze rád zahraji i dnes! Pokud bych mohl snad jen něco vytknout, tak občasné bugy a AI vaších spolubojovníku, když jím velíte, tak občas prostě ani za hovno neudělaj to co po nich chcete (zmrdi), ale to je tak vše. Operation Flashpoint je jednoduše svatý grál české herní scény! A já váš Chipsonátor Frýdečeský, kterému můžete říkat i Ježíš Kristus a nebo dokonce samotný Maerlyn se s vámi loučí (avšak nebojte děti moje, stejně jako blaničtí rytíři se vrátím ve chvíli kdy mě zase databáze bude potřebovat ;)

PS: Dejte mi už pokoj s tou epidemií poštovních elektronických dopisů, jenž se dožadují vědět "a proč jako že jsem dostal to mínus". Pochopte že hold vaše komentári nemůžou být tak úžasné jako mé a tudíž se nějakým těm mínusům nevyhnete.
Úplně ten prapůvodní Flashpoint je už vlastně neskutečná vykopávka, ovšem kouzlo, které chápou jen zeleně pozitivní mozky, má pořád i bez datadisku a addonů. Dokončit kampaň Flashpointu je neskutečně otravná záležitost. Ne snad, že by byla nudná, vůbec ne. Je prostě masochisticky těžká (a přispívá k tomu určitě systém savů), snad těžší, než "kampaně" v leteckých simulátorech :-). Strávil jsem nad ní neskutečný počet pátečních nocí, sobotních odpolední a nedělních rán, abych na konci zcela vyčerpán kampaň po prvním dohrání navždy odložil, ač by se dala hrát donekonečna, protože možnosti postupu ve Flashpointu jsou opravdu bezedné... Památná hláška? Major (?) Gastovski: "Sakra já sem dobrej, já jsem tak dobrej" :-).

Pro: Militaristické až do morku kostí; simulátor letadel, vrtulníků, tanků, pěšáků a speciálních jednotek v jednom, skladba misí, oooobrovská volnost, soundtrack

Proti: Český dabing nějak hapruje, F*R*U*S*T*R*U*J*Í*C*Í a otravný systém savů

Vynikající herní počin. Hra, která je simulátorem válečného konfliktu nízké intenzity. Ve své době byla jako blesk z čistého nebe. A ač hra obsahovala dost bugů menších či větších, tak určitě je to klenot českého herního průmyslu. Kolem hry vnikla dost rozsáhla komunita, která stvořila mnoho addonů a modů, které OPF vlévali další krev do žil.

Pro: skoro vše

Proti: bugy

U teto hry jsem bezprostredne stravil nejvic casu. A to hlavne v integrovanym editoru misi, kde jsem opravdu vytvarel a blbnul jak se jen dalo. 100% ale nedam, protoze kampan me nezaujala. 100% sem dal datadisku Resistance, i kdyz editor je tam stejny jako tady. Urcite si to zaparte.

Pro: Editor...editor...editor

Proti: Bugy, chyby, obcasna inteligence nepratel, grafika, nudna kampan

-2 +6 −8
Jedna z prvních her, které jsem hrál. Vydžel jsem u ní moc dlouho. Akorát kampaň jsem neprošel celou, ale zato jsem si vyhrál s editorem. Po Mafii druhá naše nejlepší hra ;) ... !
-7 +2 −9
"Hrozně bugů a na realistickou hru dost špatná AI jak spojenců tak nepřátel"
...i tak lze dnes ohodnotit další český poklad po boku Mafie.

Já v OF vidím nejrealističtější vojenskou akci, kterou nepřekonalo ani pokračování "technologicky moderní" OF2. Při porovnání s tehdejším králem vojenské akce Medal of Honor, byla MoH hra na vojáčky a snad poprvé jsem viděl ve hře ramena a nohy vlastního hrdiny (i když jen při sezení).

Památný moment: útěk z lesa oblíčeném vojáky...dodnes husí kůže

Pro: REALITA, příběh, volnost, náplň misí, více možností splnění úkolu. atmosféra, hudba

Proti: bugy, AI, pro mě mise za velitele skupiny a let helikoptérou

-12
Zpočátku alespoň zajímavé, jinak ale nuda v dnes už naprosto ošklivé grafice - nechce někdo originálku? :))

No, ještě tak 30 let a nejlepší válečný hry mají na průměrný válečný filmy.
-33 +4 −37