Podarilo se mi sehnat PS VITA krabickovou verzi za 499 korun, vzhledem k tomu ze u nas se neda sehnat vubec a v cizine i s postovnym tak za 1500 to povazuju za dobrou koupi. Mozna se casem rozhoupu a napisu k tomu komentar, tyhle hry potrebujou osvetu jak sul, nikdo to skoro nehraje a pritom to je dungeon jak remen:)
@ad142 (18.06.2017 08:39): Ok, vsak v pohode. On ten permadeath tam neni uplne definitivni, lze vzit jinou partu a jit mrtvou druzinu do dungeonu vyzvednout a pak je muzes zase ozivit. Kde ale jde o postavu prijit je prave pri tom ozivovani, nemusi se povest a pak to je skutecne na stalo, pokud si to pred tim neulozis:)

@M.a.t.t. (17.06.2017 22:20): dik za korekci, uplne si to cely prekopal..hmm..jak rikam radsi nic nepsat, akorat tim druhym pridelavam praci:)
@Charllize (17.06.2017 19:39): Čo sa týka popisu, ktorý som stvoril ja, tak tam vôbec nepíšem, že je to dungeon crawler, len tam spomínam, že táto hra svojim konceptom staré dungeon crawleri pripomína, čo je rozdiel a za tým si stojím. Aj v starom Wizardry 1. bolo niečo ako permadeath, nehovoriac o iných spoločných prvkoch z dungeon crawlerov tohto typu.
@M.a.t.t. (17.06.2017 22:09): Diky radsi ne, uz jsme to parkrat zkousel a vzdycky mi to nekdo zamitnul. jsem pak akorat nasranej ze sem to vubec delal.
(asi pisu jak prase, nebo nevedi o cem mluvim pripadne nevim o cem ja mluvim:)
No super, jeste prvni dil tady chybi. Cover je prave z neho, asi by to chtelo vymenit:)
https://2.bp.blogspot.com/-zUAa36Qlxns/W ... ndir-full-ali213.png

A pokud by nekdo chtel dodat akuratni informace...
Puvodne tahle serie vysla v japonsku pouze na PC a mela tri dily, prvni dva jsou soucasti Operation Abyss a treti je Operation Babel. Jedna se vlaste o remake/remaster pro PS Vita a pozdeji pro PC. Puvodni nazvy PC verze byli.
1. Generation XTH -CODE HAZARD ( tento dil jako jediny ma anglicky amatersky preklad)
2. Generation XTH -CODE BREAKER
3. Generation XTH -CODE REALIZE
Taky by mozna bylo dobre neuvadet pomerne zavadejici ze to je dungeon crawler, protoze pod timhle oznacenim muze byt i Diablo nebo Nox. Kdyz uz tak DRPG (dungeon role playing), mezi lidmi co tenhle typ her hraji je to pomerne zavedeny termin a jasne oznacuje hry typu Wizardry a jim podobne.