One Piece: Pirate Warriors 3

One Piece: Kaizoku Musou 3

25.08.2015
11.05.2018

One Piece: Pirate Warriors 3 je součástí herní série, která vychází na konzoli playstation, gameboy advance a gamecube již od roku 2001. Až ted se poprvé dostává na PC.

Předloha pro tuto sérii her je v Japonsku ve velice populární manga/anime předloze, která vypráví příběh o mladém gumovém chlapci jménem Luffy. Jeho životním cílem je se stát nejslavnějším pirátem světa. A tak na svém putování potkává mladé a nadějné lidi, kteří se k jeho cíli připojí. Putují světem, bojují s rozmanitou lidskou špínou světa a budují si svou slávu.

One Piece: Pirate Warriors 3 je arénová mlátička typu "Beat 'em up" jako např. Dynasty Warriors 4 s lehkými RPG prvky - v tomto případě rozvoj a vylepšování postavy. Hra disponuje příběhovým modem a aréna modem. Krom mlácení hord ubohých nepřátel po vás hra vyžaduje plnění různorodých úkolů, za jejichž plnění dostáváte mince, za které si můžete vylepšovat svou posádku. Průchodem hrou se vám postupně odemykají nové postavy a schopnosti. Výběr bojovníků čítá 37 individuí s odlišnými schopnostmi, přičemž mnohé z nich jsou nepřáteli v modu příběhovém.

One Piece: Pirate Warriors 3 je první arénovka, kterou jsem kdy dohrál (a nejsem si jistý, jestli jsem předtím vůbec nějakou hrál). Protože je její předlohou manga, je to navíc lehce švihnutá hra, plná ujetých hrdinů a neskutečně "cool" nepřátel. Nevěděl jsem do čeho jdu, nečekal jsem nic světoborného, ale popravdě to není tak špatné jak jsem očekával, dokonce jsem se místy i bavil.

Hlavní náplní je samozřejmě mlátit nepřátele hlava nehlava, což je docela zábavné, pokud si hru hráč dávkuje rozumně. K dispozici má gumový Luffy slušnou škálu úderů a komb (všechny švihnuté), díky společníkům lze jednou za čas seslat skupinové megakombo, které dokáže vykosit celou místnost. Společníci (také švihnutí) jsou také plusem hry, protože díky nim nemusí hráč vymlátit sám celou mapu, slušné množství nepřátel zvládnou sami. Hra má lehké rpg prvky, takže jsou z nich ke konci hry dost slušní parťáci.

Příběh je prostě manga. Sice si dokážu představit i praštěnější hru, ale i tohle bylo místy dost wtf. Ale nic proti tomu, prostě zábavná blbina, u které se člověk občas pousměje a občas kroutí hlavou, co tvůrci zase vyplodili :)

Vtipné je, když hráč ve hře totálně deklasuje nějakého bosse, a ten hned poté v cutscéně buď namachrovaně odejde, nebo najednou malíčkem zašlape půl hráčovy posádky do země. I to se párkrát v One Piece stane.

Hra je rozdělená na kapitoly, každá z nich má většinou čtyři podkapitoly (mapy). A jedna mapa trvá přibližně 20-30 minut, což je docela přijatelné. Přestože hra není nějak výrazně těžká, při nesplnění podmínek (úmrtí hráče či někoho z posádky apod.) musí hráč opakovat celou mapu znovu, což je v takhle jednotvárné hře otrava.

A to je snad jediná větší výtka - hra je prostě jednotvárná. 16 hodin stále to samé. Sice se mění prostředí i nepřátelé, ale člověk si toho při té řeži ani nevšimne.

Celkově tedy solidní oddychovka, která zabaví v rozumných dávkách.