Odcizená láhev

2004

freeware

Jednoho dne objevili obyvatelé malé vesničky Lhotka jeskyni, která ukrývala veliký poklad. Hlavním klenotem byla láhev Becherovky, na jejímž obalu byl dokonce napsán návod k přípravě tohoto lahodného nápoje. Láhev byla svěřena do rukou druida, který podle již zmíněného návodu tuto k životu nezbytnou tekutinu vyráběl. Městečko si žilo spokojeným a poklidným životem až do chvíle, kdy se stala ve Lhotce neslýchaná a nevídaná věc. Došlo k prolomení dlouhého období klidu, a to tím nejtěžším možným zločinem - krádeží posvátné láhve Becherovky. Druid si recept nikam nezapsal, a protože má již vcelku požehnaný věk, dlouhý a náročný postup na její výrobu si v paměti neuchoval. V tuto chvíli nastupujete na scénu vy jako Ujko Šplichta a budete se snažit celou záležitost vyřešit.

Jako ve většině adventur si budete muset najít, či zakoupit spousty předmětů, abyste se postupně dostávali ve hře dál. Hraní vám zpříjemní minihra Rukpal připomínající starý známý Arkanoid, který si zahrajete v hospodě a můžete na něm buď neskutečně zbohatnout, anebo naopak přijít o všechny peníze. Dále se zde nachází jakési bludiště, které budete muset projít, aniž by vás chytila obluda.

Určitě vás potěší vtipně namluvená počáteční animace po spuštění hry, čímž jsou sice zvuky obsažené ve hře téměř vyčerpány, ale hudba je na poměrně slušné úrovni, takže jejich absence není až tak znatelná. Odcizená láhev se zúčastnila soutěže Becherovka Game 2004, kde se umístila na solidním třetím místě.

Jak je zvykem u herních titulů, jež se zúčastnily některého ročníku Becherovka Game, příběhová linka se točí kolem známé karlovarské lihoviny a ani Odcizená láhev není výjimkou. Někdo ukradl láhev Becherovky s receptem na její přípravu a já jsem musel vypátrat, kdo to byl a láhev dostat zpět.

Adventurní část je na freeware poměry vcelku dobře zpracovaná, ale nejvíce jsem se bavil u miniher. Rukpal v hospodě, a především pak bludiště v jeskyni bylo vůbec tím nejlepším, co hra nabízí.

Odcizená láhev je jedním z těch kvalitnějších titulů, jež se účastnily soutěže Becherovka Game a dala by se přirovnat třeba k Nukleárnímu Karlovi.

Pro: celkové zpracování, Rukpal, bludiště

Proti: krátké