"Dad? If you're an octopus, where did we come from?"
"Ha ha ha ha..."
"... No but really."
Roll credits

Octodad je velmi kratičká hra s jednoduchou zápletkou, kde celá pointa spočívá ve velmi ošemetném a nešikovném ovládání chobotnice předstírající, že je člověk. Mnozí určitě zavzpomínají třeba na Surgeon Simulator 2013, nebo třeba mechanikami trochu bližší Human: Fall Flat. Nešikovnost hlavního hrdiny je parádní sranda po celou dobu hraní (u mě cca 3 hodiny). Asi nejlepší moment nastal v místnosti, kde máte zapojit 4 zamotané kabely do zásuvek. Směšně jednoduchý puzzle vám sotva dá zabrat. Úsměv však rychle přejde, když se z té hromady kabelů nemůžete pomocí chapadel ani za nic vymotat a každý pohyb situaci akorát zhoršuje.

Herní doba je docela krátká, ovšem každý level se snaží přijít s něčím novým a tak jsou herní možnosti využity naplno (také díky hromadě miniher v Aquaparku). Možná trochu škoda někdy až příliš uměle snižované obtížnosti, kdy se některé věci stanou tak nějak samy (konektor se zásuvky "chytne" už z docela velké vzdálenosti). Příběh moc nestojí za řeč a upřímně ani se mi v tom moc nechce vrtat, o původu dětí asi lepší nespekulovat.

Pro: ovládání hlavní postavy, zábavné

Proti: krátké, příběh velmi jednoduchý

Hrál jsem už původní studentský projekt a Dadliest Catch je ve všem mnohem lepší. Příběh? Máme! Multiplayer?! Taky máme! Chybělo snad jen víc levelů z obyčejného života otce.

Pro: coop, příběh

Proti: málo "normální den" levelů

Octodad: Dadliest Catch je veľmi špeciálnou hrou. Ovládanie je tak špecifické, že je na tom postavená celá hra. Kým zo začiatku je nemotornosť ovládania veľmi zábavná, postupom času to už stráca svoje čaro a nastupuje frustrácia.

Octodad nie je pre každého. Kto má rád bizarné, originálne a humorné hry, príde si na svoje. Kto má však problém s trpezlivosťou, tak bude jeho slovník plný vulgarizmov a celistvosť domáceho vybavenia bude v riadne veľkom ohrození. Každopádne to za vyskúšanie stojí, hlavný hrdina a humorné scény dokážu zaujať.

Pro: Humor, zo začiatku je to nemotorné ovládanie zábavné, hlavný hrdina

Proti: Neskôr je už to nemotorné ovládanie dosť frustrujúce