Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

NyxQuest: Kindred Spirits

19.06.2009
27.09.2010
10.08.2011
20.03.2019
62
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nezávislá plošinovka NyxQuest inspirovaná řeckou mytologií původem z konzole Wii se odehrává na zpustošené, bohy zapomenuté Zemi. Prakticky všude je rozpálený písek a moc bohů se postupně vytrácí. Okřídlená dívka jménem Nyx, žijící v bájném světě bohů, jednoho dne zjistí, že její přítel Icarus se ztratil neznámo kam. Vydá se jej tedy hledat dolů do našeho světa a poprvé spatří, jakou spoušť za sebou zanechal první titán, jenž obýval Zemi ještě před samotným božstvem Olympu.

NyxQuest je 2D plošinovka v 3D enginu. Hráč ovládá postavu samotné Nyx, která může malou chvíli poletovat či plachtit a skákat. Na pomoc před smrtícím pískem, temnými bytostmi a různými pastmi dostane Nyx postupně k dispozici poslední zbytku moci bohů - možnost manipulace s objekty, ovládání větru, sesílání smrtících paprsků atp. Úrovně jsou plné různých hádanek a puzzlů, které je potřeba překonat. K tomu se využijí právě jak schopnosti samotné Nyx, tak všechny nadpřirozené schopnosti bohů.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
NyxQuest je příjemná plošinovka s několika originálními prvky, v neokoukaném prostředí a hlavně s výbornou hudbou.

Herní náplň je jednoduchá, zpravidla běžíte (skáčete, poletujete a plachtíte) zleva doprava ve snaze dosáhnout portálu do další úrovně. V cestě vám brání většinou rozvaliny, kameny nebo sloupy, které je třeba více či méně jednoduše překonat. S tím souvisí místy docela povedený fyzikální model a zapojení nadpřirozených schopností (telekineze, ovlivnění větru), které hru příjemně zpestřuje. Aby vše nebylo tak snadné, v cestě vám občas stojí i zlí přisluhovači prvního titána (harpyje, kozlíci, píseční hadi), které je třeba buď obejít nebo nějakým fíglem zneškodnit (později ve hře dostanete navíc schopnost je zničit blesky).

Hratelnost je poměrně svěží, vše dobře odsýpá, takže nějaké záseky příliš nehrozí. A i když se občas někde maličko šprajcnete, většinou vám za chvíli dojde, co děláte špatně. Grafická stránka je pěkná, hudba moc povedená a díky nepříliš dlouhé herní době (cca 3 hodiny) vás Nyx ani nezačně nudit. Ona herní doba možná nepůsobí nejlépe, ale myslím, že na takovouto plošinovku je to tak akorát. I vzhledem k ceně, za jakou se dá občas pořídit třeba na steamu (například já koupil v packu se 4 dalšími indie hrami za 5€) je to víc než fér.

Pro: hratelnost, zpracování

Proti: místy nešikovně rozmístěné checkpointy, neškodila by o chlup větší variabilita prostředé i nepřátel

+4