• DS 90
Pre mňa, ako fanúšika konzôl Nintendo a človeka, ktorý drtí hry už viac ako 20 rokov, je tento anglicky hovoriaci taliansky inštalatér pochádzajúci z Japonska srdcovka. Vďaka môjmu známemu sa mi teraz do ruky dostalo Nintendo DS Lite, takže som hneď vedel, po akej hre vyštartujem.

V hre New Super Mario Bros. sa Nintendo vrátilo ku klasickým 2D levelom, kde bežíte zľava doprava. Jeden by povedal, že takýto štýl je už dávno preč a nemôže to byť zábavné. Opak je pravdou. Toto je zábavné a veľmi. Nájdete tu 8 svetov, z ktorého každý obsahuje určitý počet levelov. Na konci každého sa aj teraz nachádza hrad, kde musíte poraziť bossa, no tentokrát sa tento boss môže nachádzať aj v menšom hrade uprostred sveta. Okrem toho sa tu nachádzajú aj špeciálne miestnosti, ktoré si môžte otvoriť pomocou nazbieraných mincí a získať tam nejakú špeciálnu schopnosť. Okrem klasického zväčšenia a strieľania sa tu nachádzajú aj hríby, ktoré Vás môžu zväčšiť, zmenšiť alebo Vám pridajú pancier. Hra umožňuje mať aj jedno vylepšenie v zálohe a použiť ho v prípade potreby. Vďaka tomu sa môžete dostať na tajné miesta a miestností, do ktorých by ste sa inak nedostali. Prechádzanie levelov a zbieranie mincí vyzerá zo začiatku ľahko, ale obtiažnosť postupne stúpa a neskôr zistíte, že Mário nie je hra pre deti. Nájsť niektoré mince je naozaj ťažké. Ak sa budete chcieť dostať všade a vyzbierať všetko, tak budete musieť hrať niektoré levely viackrát a byť naozaj pozorný. Okrem klasickej kampane sa tu nachádza aj celá rada mini hier a pokiaľ máte kamaráta, ktorý má tiež Nintendo DS, tak si môžte prepojiť konzoly a súťažiť spolu alebo hrať proti sebe v režime Mario vs. Luigi. Vďaka tomuto všetkému viete v New Super Mario Bros. utopiť pekný počet hodín.

Príbeh je tu nečakane rovnaký ako v každej hre s týmto inštalatérom. Princezná Peach bola opäť unesená a Mario je jediný, kto ju môže zachrániť. Ani grafika nie je iná. Je to tá typická Nintendovsky-Mariovská. A vadia tieto veci niekomu? Ja si myslím, že nie. Táto hra je proste milá sranda s perfektnou hrateľnosťou, ktorá len tak ľahko neomrzí.

New Super Mario Bros. je pre oldschool gamera parádny návrat do starých čias. A pokiaľ ste sa s Mariom ešte nestretli, tak to vyskúšajte v tejto hre. Toto je dôkaz, že ešte stále môžu existovať perfektné hry na 2D štýl.

Pro: perfektná hrateľnosť, tajné miestnosti, nové vylepšenia, možnosť hrať kdekoľvek

Proti: miestami nie úplne najlahšie, nemožnosť hocikedy dať save