Nekopara Vol. 2

Neko Para Vol.2 - Shimai Neko no Sucre

20.02.2016
14.02.2019

Kashou nedávno otevřel cukrárnu La Soleil a ta prospívá s přispěním jeho sestry Shigure a šesti kočičích sester. V pokračování série Nekopara jsou ústředními postavami neko Coconut a Azuki.

Azuki je nejstarší sestra z kočičí Minaduki rodiny, je energetická, zlomyslná a drzá, ale zároveň nejvíc zodpovědná. Coconut je druhá nejmladší, a i když se jeví jako vyzrálá, ve skutečnosti je nešikovná, což narušuje její sebedůvěru.

Tyto sestry se vždy měly rády, ale teď mezi nimi začal vznikat konflikt, který musí Kashou vyřešit.

Další hra z kočičí cukrárny nám po dvou charakterově odlišných dívkách přináší další dvě, které jsou opět svými úplnými protiklady. Kokoska je vysoká, mladá, vyvinutá, tak trochu nemotorná a nevěří si a Fazolka je zase malá, plochá, z koček nejstarší a ve všem většinou exceluje. Mezi postavami tu tak máme tentokrát menší rivalitu a dochází ke konfliktům, což jsme tu posledně neměli. Kashou tak musí jít v rozkrývání osobností a jejich problémů trochu víc do hloubky a zajímáte se tak, co se bude dít.

Samozřejmě je to celé předvídatelné, dobře to dopadne a cukrář perverzák skončí s oběma kočicemi v posteli, ale to nic nemění na tom, že vás to nemůže zaujmout. Vše je jinak při starém, funguje to, ale i tak by to možná chtělo i něco navíc. Hodnocení ale dávám stejné jako minulému dílu, jelikož mě postavy a situace dokázaly u děje udržet. Především tedy zápletka kolem neschopné Kokosky s vámi musí alespoň trošku zahýbat.

Pro: Zajímavější postavy a děj než minulé

Proti: Jedinou inovací je v podstatě hlazení koček po hlavě