Nekopara Vol. 1 byla dost švihnutá záležitost, tak moc kawaii, až se člověk stydí, že to vůbec zkusil. Takže bylo jasné, že jednoho dne vyzkouším jeden z dalších dílů!

Nekopara Vol. 0 je jen krátký příběh odehrávající se před prvním dílem, kdy byly ještě všechny Neko pod jednou střechou u Shigure doma. Jedná se vlastně o jeden den ze života kočičích dívek a vypráví o starostech, které s nimi Shigure má. Několik humorných scének, a to je vlastně vše. Sbírka průšvihů, roztomilých rozhovorů a hlášek.

Hráč (teda "hráč") se tedy jen dozví více o charakterech Neko a jejich vztahu k Shigure a Kashou. Herní doba je asi jedna hodina a stejně jako v ostatních dílech jde jen o sledování příběhu bez možnosti jej někam usměrnit.

Humor obsažený ve hře je fajn. Člověk se neubrání občasnému smíchu, charaktery jsou docela funny a každá z Neko je úplně jiná, ale přesto (nebo díky tomu) se hezky doplňují. Je tedy škoda, že je ve výsledku Nekopara 0 o ničem a jedná se vlastně jen o skeče. Navíc hudba je úplně stejná jako v jedničce a začala mě docela otravovat (ale lze vypnout).

Takže ve výsledku průměrných 50%.

Pro: Kawaii desu ne

Nultá Nekopara, která se odehrává po dílu Extra a předchází tedy dílu prvnímu je taktéž samozřejmě pouze takovým bonusovým titulem. Tentokrát tu místo několika nesouvisejících epizod máme zpracovaný jeden celý den, kdy se v ději přesouváme po několika hodinách k hlavním částem dne, jako jsou snídaně, večeře nebo čas jít spát. Osobně mě větší zaměření na Shigure trošku zklamalo, protože byť její bratrem posedlá postava může někomu přijít zajímavá, já tento typ v Japonské tvorbě příliš nemusím.

Humor a vizuál je tradičně fajn, ale děj zas tak moc poutavý není. Hlavní hrdina je tu tentokrát zcela minimálně a sledovat kočky, jak si prochází jednotlivými částmi dne zajímavé opravdu není. Ani si moc neuvědomuji, jestli zde oproti Extra bylo něco, co by o něco víc dokreslilo celý příběh, ale myslím, že spíše ne.

Pro: Humor, pěkný vizuál

Proti: Délka, nezajímavý děj