K této hře jsem se dostal díky výzvě a mohu říct, že na přijemné odreagování z práce na večer, kde alespoň tomu virutálnímu sousedovi můžete dělat naschvály aniž by na vás zavolal policii a kde se v určitých okamžicích i dokonce zasmějete. Nutno podotknout, že většina lokací se opakuje a jen se mění různé žertíky, což mi přijde škoda.

Pro: Vtipné, zábavné

Proti: Repetitivní lokace

toto som hral naposledy snáď na základke a to už nejakých 15 rokov bude :D nejak som sa dopracoval k remasteru tejto hry (neighbours back from hell) ktorý obsahuje aj dvojku, ale ja som si dal zatiaľ len tých pôvodných 14 dielov. Remaster je ladený do jednoduchšia, lebo nemusia byť všetky srandičky spravené na sekundu presne, aby ste udržali suseda konštantne nasratého, ale je to robené formou bodov - čím častejšie mu pretečie pohár trpezlivosti, tým viac bodov.

ináč je hra takmer rovnaká s originálom ako si ju pamätám. grafika je o niečo krajšia a gameplay stále jednoduchý click-point. pekná oddychovka na jedno rýchle popoludnie po obede :)

Pro: grafika, nápaditosť, jednoduchosť

Proti: niektoré vtípky sa opakujú

Potřeboval jsem do herní výzvy 2018 nějakou rychlovku a tak jsem na doporučení uživatele zapařil tuhle jednohubku. A k mému údivu je to vlastně zábavná hra, která má lepší stealth než Assassin's Creed (lol). Využívá komicky stupidních naschválů, které znáte z Toma & Jerryho, má jednoduchou mechaniku pro 2 styly přístupu - po špičkách a fofrem - a nutí váš mozek přemýšlet opět tím dětským způsobem jako je např. zakorkovaná puška, ručník od krému na boty a podobné kulišárny. V každém levelu máte údaj o zbývajícím čase, použitých "tricích" na souseda i to, kolikrát jste ho xmrti vytočili a kompletnost. Ne vždy jsem měl nad 90 %, ale ve většině času mě to bavilo (občas je třeba hledat předměty pozorněji) a díky starší grafice jsem se alespoň vrátil do dětských let. Dost možná sáhnu po ostatních pokračováních.

Herní výzva 2018 - Sousedy si nevybereš

Pro: Komičnost, jednoduché mechaniky, přiměřená hrací doba

Proti: Někdy prostě nevíte, co s věcí provést, pitomý soused.

První díl Pekelných sousedů je netradiční počin, který mě občas hodně rozesmál. I když bych nechtěl být obětním beránkem této show, bylo zábavné sledovat, jak se soused vzteká čím dál tím více, až jeho ukazatel naštvanosti dosáhl maxima a on vybuchl jako dynamit.

Strčit elektrický drát do vody, nasypat rybičkám růstové hormony, dát pružinu pod trampolínu či natlakovat topení, aby na souseda upustilo páru. To je jen malý výčet zlomyslností, které hlavní záškodník Woody s mojí pomocí provedl, aby pana Rottweilera vytočil do neskutečných výšin.

Většina počátečních kol jde bez sebemenších problémů splnit s plným bodovým ohodnocením, ale v pozdějších fázích hry je nutné sledovat denní režim souseda, aby na sebe všechny nastražené pasti navazovaly a soused se co nejvíce naštval. Tím spěšným líčením jsem se připravil o pár animací s výsledky mé práce, ale já to přece dělám pro diváky a ne pro sebe.

Pro: trápení souseda, pasti, skvělé k odreagování

Proti: krátké, občas zbytečně uspěchané

Velice příjemná Stealth adventura, ve které si hráč vyzkouší spoustu možností, jak znepříjemnit život svému sousedovi.

Většina nachystaných pastí je dobře vymyšlená a při pohledu na trpícího souseda se člověk pěkně pobaví. Snad škoda jenom, že na kochání není moc čas, pokud se chce dosáhnout 100% úspěšnosti všech epizod. Aby totiž hráč dosáhnul většího ratingu, musí soused narazit na jednotlivé pasti v tahu do určitého časového intervalu. Nevím, podle mě zbytečná záležitost, jelikož sousedův brek je pořád stejný, tak mi ke konci hry přišel spíš už trapný, než vtipný.

Líbí se mi, že si hráč vyzkouší během hry velké množství pastí, které na souseda připraví. Některé jdou sice udělat v určitém okamžiku např. až potom, když soused vezme nějaký předmět nebo vykoná nějakou činnost a některé jdou až po určité kombinaci předmětů. Takových kombinací ve hře naštěstí moc není, mě osobně to přišlo zbytečné a moc složité a radši jsem preferoval ty jednodušší a zákeřnější pasti.

Celkově mě hra pobavila a i přes její krátkou herní dobu stojí za to.
Neighborous from Hell je krásná hra. Velmi originální. A proč jsem tomu dal 80%?

No přece proto, že zde škodíte sousedovi za to, že je na ostatní lidi zlý i na vás. Jeho každodenní život mu narušíte v podobě různých triků a upravováním jeho předmětů. Třeba namazání lepidlem dalekohled, nebo ucpáním záchodu, vylepšením krému na opalování medem - který mají rády včely :) A podobné vylomeniny. Pravda, některé vtípky se opakují a téměř v každé epizodě soused spadne na zem.

Zpracování hry je opravdu krásné. Byt je udělán opravdu detailně. V každém díle má v bytě něco nového. Je to kombinace 2D a 3D grafiky. Zvuky jsou taky dobré. Velmi věrohodné prdění či zvracení a nebo sousedovo řvaní :) No a spousta domácích zvuků.

Libí se mi, jak Woody čeká a je nervozní, tak klepe na monitor :) A zvuk je jak by klepal do skla.

Na druhou stranu je hra hodně krátká. Nabízí se otázka, jestli by delší hra byla taky takto zábavná. Těžko soudit.

Pro: Vydařená grafika, animace, zvuky. Pěkně zpracovaný byt. Originalita.

Proti: Krátké.

Super odreagovačka ve které se hráč převtělí do hvězdy reality show.
Ve hře jde jen o jedno...
... a to škodit sousedovi... :)
Pomocí různých úkolů i když mnohdy opakujících se mu udělat pašklivost a vytočit ho do nepříčetnosti... :)
Hra je to sice krátká, ale i tak se člověk ohromně pobaví :)
Neighborous from Hell...velice nápaditá a originální hra. Víc bych z ní ani vymámit nechtěl. Ono to na těch pár hodin totiž bohatě stačí. Nejlepší na tom všem je ale fakt, že ve skutečnosti nemusíte namáhat ani jeden mozkový sval. Ono to všecko vyplyne samo a Vy si tak budete užívat parádní chvilky se sousedem, který misi co misi dostává infarkt a já se divím, že s ním vůbec stihli natočit dvojku. Parádní kousek, dost možná nejlepší odreagováčka, co jsem kdy hrál.

Pro: hezky kreslené, nápadité a šetřící mozkové buňky

Proti: škoda, že není více dílů a více infarktových scén pro souseda, kterého každý nesnášíme :-)

Příjemná odreagovačka na líné odpoledne či večer, kdy není nálada dělat nic jiného či se nikomu nechce do hospody. Úkoly, které musíte jako hráč plnit, jsou logické a vpodstatě vás napadnou samy od sebe, když se podíváte na herní plochu. Hra je lehká, je s ní docela sranda a na nic víc si nehraje...což je možná škoda, protože tenhle koncet má na víc, si osobně myslím...
Neighbours from Hell je pro mě velice originální, zábavnou, vtipnou a povedenou hrou. Úžasná cartoon grafika (sice jen 2D, ale o to hezčí). Ale hlavně hratelnost a vtip dělá tuhle hru tak skvělou. Líčit pastičky na souseda je skutečná zábava, vše je doprovázeno napětím, humorem a dokonce se u toho musí i přemýšlet.
Slabinou hry je její délka, skutečně jen pár hodin - škoda že nejde o freeware, to by jinak byla úplná bomba.

Pro: Humor, cartoon grafika, originalita, zábavnost.

Proti: Krátká hrací doba

Celkem slabota, dohráno za dvě hodiny. Jako freeware hru bych si Neighbours from Hell užil víc. Totéž platí o dvojce.

Pro: úkoly, sranda

Proti: krátké jak lež

-10 +4 −14
I když je tak krátka (údaj dvě odpoledne se mi zdá hodně přestřelený, spíše tak 4 hodiny), je nesmírně zábavná. Určite je hodně veliká nevýhoda opakování různých rošťáren (vajíčko v mirovlnce, perly do koupele místo bonbónů), ale zábava je to nesmírná. Navíc se dá koupit společně s dvojkou za 250 korun.
A to se vyplatí!

Pro: Nápad, stylová grafika, humor

Proti: délka, opakování některých vtípků