Hra nainstalována. Začátek s lineárními závody byl fajn. Pak jsem zase jezdil po městě, šla po mně Policie. Naštěstí si pamatuji Undergroud 2 a Undercover. Spousta objektů je prorazitelných, dá se jezdit na trávě.

Aplikováno následující, Most Wanted HQ, Road Textures. Při instalaci HQ modu označit instalaci součásti Texmod, poté vložit do složky totožného názvu to z druhého odkazu. Link na soubor je tam uvedený v textu. Nechat si vytvořit zástupce takto modifikované verze hry. Já vypl Motion Blur, odlesky silnice, nedával Hard Mode.

Hru spouštět výhradně nově vytvořeným zástupcem. To může chvíli trvat, načež Most Wanted naběhne. Graficky to bude ladit celé dobře. Kamera přiblížena. Nastaven režim kompatibility na Windows 7, spouštěno jako správce. Již by to nemělo padat.

Mapa Rockportu, neboť jsem potřeboval znát pozici výskytu únikového místa. Je na té křižovatce nalevo, více nahoru a k okraji. Kariéra splněna, ale ještě minimálně jeden důležitý režim hra má. A mám stále málo peněz. Vylepšování aut je drahý koníček.
@Naginata (18.01.2022 02:28): pekné :D

Jemne OT, ale Artie tiež stojí za pozretie. Páči sa mi hlavne tá jemná gradácia, také postupné lámanie človeka. Záverečné crescendo ale nie je rozbitá klávesnica a monitor, skôr nadobudnutie hlbšieho poznania - starcraft nie je fér.
@DEU (29.11.2021 04:01): Jo, to jsem zapomněl zmínit. Soundtrack mi ale přišel o dost lepší než u Undergroundů. Byl takovej rockovější, což mi osobně sedlo víc.

Nejlepší NFS mi přišly právě Shift a Shift 2 Unleashed. Ale to bude fakt tím, že upřednostňuju okruhový závodění před open worldem a ježděním si jen tak. Asi i protoi víc sedí Forza Motorsport než Horizon..
@veselykralicek (komentář): Tento díl jsem vydržel hrát jen chvíli, protože mně nevyhovoval onen městský otevřený svět, šíleně arkádová hratelnost a v neposlední řadě i soundtrack. Série pro mě skončila druhým Hot Pursuitem v roce 2002 a ani první Underground mě nějak extra nenadchl. Zkusil jsem ještě první Shift a Hot Pursuit z roku 2010, ale tam to autoři totálně zabili těmi elektrodoplňky. Ta série je dnes o chrlení her na prodej, ne na hraní.
Prosím tě co to máš za dodrbanou verzi? Moje výpalka od kámoše se nijak tak neprojevovala.
a poslednich asi 6 z black listu kteri zbyvaji, tak uz nemusim jezdit zavody ani milestones, uz se mi od zacatku u kazdeho z nich zobrazuje nabidka 'challenge rival'

jinak ted mam uz max tuning u Lamba a uz me to pride spis jako nejaky vesmirny arcade simulator, to uz je moc prepalene na me, pride me to jak kdyz jezdim s nejakymi sci fi vznasedli ve Star Wars
napred sem myslel ze je to nejaky divny system nebo co, ale uz po druhe kdy sem jasne dojel prvi me hra vyhodnotila jako porazeneho, ted se mi to deje opakovane s Mingem u druheho Sprint zavodu, schvalne sem ho jel znova, a opet to stejne...

nebo me zbyval jeden Milestone zavod k porazeni soupere z Blacklist, ale at sem si vybral jakykoliv Milestone a ujel vsem policajtum, tak se po dokonceni nic nepricetlo k dokoncenym milestone zavodum.... to se mi podarilo az kdyz sem na normlani mape projel takovou tou zlutou ikonou s fotakem, kdy musim projet dostatecne rychle...

to mam jen ja takove bugy nebo to je normalni?
@Bravewolf (11.09.2021 17:01): Takhle... jak jsem si všiml u starších NfS a MW neni výjimkou, AI se ti pomalu vždycky přizpůsobí... když jsi kilometr za nima, dojedeš je takřka okamžitě, když jsou kilometr za tebou oni během deseti vteřin je máš za sebou... takže něco na tom bude, stejně tak je to bohužel s policíí... ale jinak jak řikám, většina aut mě svým zpracováním úplně nenadchla výjimku snad tvoří pouze Ming #6 se svým Lamborghini Gallardo, které jako asi jediné další auto někdy využívám, když ho od něj dostanu
@Wettek98 (11.09.2021 16:09): No jelikoz v Undergroundech 1 aji 2 sem vzdy zkoncil u Mitsubishi Eclipse, tak sem si ho vybral i tady ale, tady teda vypada jaksi uplne jink, moc kulata verze spise podobna nejakemu Audi, vubec se me nelibi, celkove se me z tech aut libi jen obe Lamba

jedine co by melo mit smysl proc si auta kupovat je ze kazde ma jine vlastnosti a jak se odemykaji tak sou lepsi, jenze neprizbusobuje se AI svou obtiznosti a vyberem oponentu prave podle toho jake auto zrovna mas?
@Bravewolf (11.09.2021 15:53): Já hru tradičně projdu celou s prvním autem Chevrolet Cobalt SS, které lze až do uplného konce kvalitně tunit. Je pravda, že peníze jsou ve hře celkem zbytečné, každé zakoupené auto mě spíše zklame a vždy se vrátím k Cobaltu SS...
jako hra me bavi, celkem az navykova, ale prijde mi ze je spatne vyreseny tuning a odemykani aut, nemam motivaci si kupovat dalsi, vystacim si s Eclipse a cekam jen az se mi odemce Lamborghini, ale to je podle vseho az nekde ke konci hry??? jenze co s temi penezi kdyz mam vetsinu tuningu zamceneho a odemce se jen obcas pokud zrovna porazim nejakeho dalsiho z black listu? Takto me hra nuti si koupit dalsi auta i kdyz nechcu jen proto abych vyhodil zbytecne naskladane penize, ale proc kdyz se mi dane auto nelibi?
@Sasakr (08.09.2021 22:44): tak se mi podarilo vse ani nechapu jak, ted sem jel uplne bez trhani, nechapu a aji uz mam od zacatku jen ty zakladni auta, predtim se to vetsinou trhalo vzdy v danych lokacich.

musel sem pres debloater script smazat reg keys aby to slo a v ovladaci mam jeste krome tech dvou bud zapnout nebo vypnout v-sync, ted mam nastavene vypnute, ledaze urceno aplikaci a jeste to mam zaple v registrech hry a ve hre samotne, jinak mam zaple i Adaptive sync a enhanced sync v ovladaci. Ale to sem mel i predtim a trhalo se to. Ale kdo vi jak to bude az budu hrat zitra az zapnu pc
Nastavení v ovladači obvykle přebije nastavení ve hře. Když hru odinstaluješ, smažeš po ní zbytky (ručně nebo použij třeba Revo Uninstaller), tak pak s čistou instalací už to bude nedosprasené.

Určitě máš v tom ovladači jen tyhle dvě možnosti? To opravdu nedává smysl. Ale tak je to jedno, Vsync je jen jeden. Zapni ve hře, zapni v ovladači. Prostě aby to bylo plynulý :-D
me to ze zacatku slo normalne, jen ty zakladni auta, ale pak sem postahoval ruzne mody a nejde to vratit zpet, zkouse sem i obnoveni systemu a porad se mi to instaluje s tim. Jesi to neni zavirovany kdo vi

no v ovladaci mam bud zapnuto, ledaze urceno aplikaci a nebo vypnuto, ledaze urceno aplikaci. Tak prece pokud mam v-syc ve hre povoleny tak by melo byt jedno kterou voblu vyberu ne?
@Bravewolf (08.09.2021 17:59): Máš nejakú sprasenú verziu. Na začiatku hry si môžeš vybrať iba normálne autá: Lexus IS300, Fiat Punto, Chevrolet Cobalt SS, prípadne VW Golf ak máš na disku savy z NFSU2.
Si stáhnul někde z netu nějakou zprasenou omodovanou verzi, ne? Já si ani nevzpomínám, že by ve vanille vůbec šly řídit policejní auta...

Hrál jsem to nedávno a 60Hz s 60 FPS a VSync znamenalo klasickou synchronizovanou plynulost a žádný problém jsem s tím neměl. Nastavit něco v registru, něco v ovladači, něco ve hře... to je prasečina, páč pak nevíš, co platí. V ovladači nech rozhodnout aplikaci a dej ingame Vsync a musí to být plynulé.
@Sasakr (07.09.2021 14:45): no zda se to byt lepsi, nejlepsi pocit a vysledek jeV-sync v registrech, ve hre i v GPU,zaply Adaptive sync, a frekvence monitoru na 60hz. A kdyz se to zacne sekat tak dam Alt+tab a zpatky a nekdy se to prestane trhat, ale nekdy ne

Ale ted sem zmateny z toho ze sem zacal karieru a uz od zacatku mam na vyber auta ktere by meli byt predpokladam nedostupne, jako treba policejni corvetty atd... jejich cena je 0 dolaru ale ja si je klidne muzu vzit a jezdit hned od zacatku, nema to byt zamcene?
Nevite nekdo jak vyresit to mirkoskubani v teto hre? Zkousel sem vse co je zde Need for Speed: Most Wanted - PCGamingWiki PCGW - bugs, fixes, crashes, mods, guides and improvements for every PC game
ale nic to nevyresilo, pomohlo jen dat limit FPS na 60 fps,kdy chvilu to jede hladce ale po case, nebo snad v nekterych castech hry se to zas zacne trhat... neni to HW problem, ocividne to ma vice lidi co sem sledoval a to ti co maji novejsi HW.

hraju s modem Redux
@Jumas (13.04.2020 10:45): nevím, nevzpomínám si, že by v NFS III nebo NFS VI byl kladen moc důraz na policii. Mě to přišlo naprosto v pohodě. Neznám sladší pocit, než když člověk se sporťákem vymanévruje polici už v skoro zoufalé situaci. :) Krásná satisfakce za všechno to snažení. A pak NFS série vždy měla v tratích různé odbočky, alternativní cesty apod. kde se dalo polici krásně unikat. Tedy nejen policii ale i soupeřům.

Já Tě chápu a rozumím, v NFS VI to bylo asi trochu přehnané, pouštění výbušných barelů z heli už je mimo mísu i na mě.

Nicméně přes to všechno.

Vím, že máš nejraději Need for Speed: Porsche 2000 kde naopak policie není, pokud si vzpomínám. Podle mého názoru se série NFS se nikdy neměla snažit vydat cestou kopírování konkurence alá konzolová a stále na PC nedostižná simkáda (rozuměj: něco co se tváří a chová skoro jako simulátor) Gran Turismo a Forza Motorsport, protože jádro NFS bylo vždy jinde.
Na mě Tvůj oblíbený díl NFS V (Porsche) nikdy tak nezapůsobil, ale uznávám že to byla prima odbočka alá konzolová konkurence výše, a svého času asi také jediná reálná konkurence na PC.

Ty hodiny závodění ve split sceenu, s kamarády za asistence policie, byly prostě skvělé! To vše mě v NFS V chybí.
@Rapier (13.04.2020 10:29): Tak mě policie úplně nevadí, ale v Hot Pursuit (NFS III) a v Hot Pursuit 2 (NFS VI) byl na ní kladen důraz až moc, stejně jak v prvním Most Wanted. Že byla v sérii NFS policie už dříve samozřejmě vím, ale její menší role mi vyhovovala více. V komentáři jsem to myslel tak, že se policie vrátila v podobné roli, jakou plnila v Hot Pursuit, jen jsem to tam tak nenapsal
@Jumas (komentář): zaujal mě Tvůj komentář. Ačkoliv s ním tak zcela nemohu souhlasit. :)

Překvapuje mě, jak někdo nemůže mít rád policii v sérii Need For Speed, když zrovna tohle je jeden ze základních kamenů sérii NFS jejíž hvězdná sláva skončila (pro mě osobně) dílem Need for Speed: Hot Pursuit 2. Tedy fakt, že proháníš svůj auťák za plného provozu a asistence policie je skutečně, a vždy byl pilíř série.

Jen malá oprava: policie v NFS sérii byla v dílech: první The Need for Speed + třetí Need for Speed III: Hot Pursuit + čtvrtý Need for Speed: Road Challenge + šestý Need for Speed: Hot Pursuit 2, a později v možná v nejlepších díle z těch nových Need for Speed: Hot Pursuit.

Policejní honičky bylo to co závodění po venkovských okruzích v plném provozu dávalo hře tu šťávu, mám ve svých vzpomínkách tolik památných momentů z honiček s policií v NFS III, že se mi až nechce věřit kam se série ubírá od roku 2002. Neznám nic lepšího než v cukatuře při 20 fps vymanévrovat asi tak 10 policejních vozů, a nakonec jim i s trochou toho štěstíčka ujet.

Máme tu dnes samozřejmě vychvalovanou sérii Forza Horizont 1-4, obzvláště na Forza Horizon 4 se pěje chvála kudy chodím, ale jestli mě na těch jejich závodech něco opravdu chybí, tak je to absence policie. Bavilo by mě to mnohem více mít tam policii.

Je to hrozné sledovat kam se kdysi legendární série Need For Speed dostala. Noční závody, proklatý tunning, trapné ůesej hlášky....
@Jab (01.10.2018 15:12): V tom případě zkus Mashed: Drive to Survive. Mě baví i klasické závodění, i když už jsem dlouho žádný závodní simulátor či arkádu nehrál. Mashed je ale super na odreagování jak v singlu, tak hlavně v multiplayeru. Rollcage mám originál krabici a mám v plánu to někdy zkusit, jestli to teda na nových systémech rozchodím.

Každopádně rakety v NFS jsou zajímavý nápad :)
Otázka: je tu aj nejaký závod v driftovaní? To absolútne neznášam... Vďaka za odpoveď.
Jsem asi na 3. místě blacklistu ale už mě to vyloženě sere. Závody jsou fajn, ale ty honičky s policajtama! Brr. Zapnul jsem Carbony.
Tak jsem si poladil Mazdičku a myslel jsem si, že už nic rychlejšího na silnici mít nemužu (upravenejma cestákama jsem totiž běžně o někok vtěřin dával závodní speciály), a pak jsem vyhrál Gallargo a zustal stát s otevřenou hubou. To, jak jste z kariery vyježděný, vám dovolí ovládat auta v naprosto šílený rychlosti i v městském prostředí. No napíšu to takhle, ani policajti si neškrtli! A to postupem času se jich rojí čím dál víc a nakonec se objeví i vrtulník. Krásná pocta starým Hot Pursuit a zároven tuningový ráj. Fakt mě to bavilo dokola vyhrávat nejruznější závody a upravovat si auta. Já jsem taková hračička, takže pokud si mužu něco vyladit, tak je mi jedno, jestli je to mech, auto nebo cokoli jinýcho, hraju si s nastavením až do rána. Obyčejně dávám přednost ježdění na čas bez oponentu, což nebyl problém, když jsem na dvou tratích (rychlá/ zatáčky) testoval motory, ale todle je výborný mix zábavy. Fyzika asi není uplně opravdická, ale na akádovej model slušná. A přitom MW tak zprvu nepusobí. Nicméně čím dýl hrajete, tím víc vás to baví. Pořád objevujete nový herní principy, dokonce i nějakou tu taktiku v honičkách s policajty, a pravděpodobně neskončíte, dokud nestanete první na černý listině! Policejní auta nemají jen ruzné zrychlení, ale i hmotnost, takže se při prorážení bloku počítá i s fyzikou. Mužete klidně vysypat kamion nebo ho podjet a zaterasit za sebou uzkou cestu. No je toho prostě hodně, jak s nima vyjebat! Dalším výrazným rysem jsou zvuky. Třeba konkrétně Mazda RX8 se sportovním motorem, to je uplnej koncert, když podřazujete do zatáčky. Nehodnotím soundtrack, protože mi nešel, ale myslím, že něco podobnýho mi hraje v počítači pořád.

Jsem čtvrtej na černý listině a čekám na výzvu k závodum o Aston Martin, což je takovej mezník, protože se mi odemknou ultimátní motory, ale asi to už nedám. S policajtama mi pomalu docházejí síly, když musím 20 minut kličkovat v ulicích, ani jednou netrefit hřebíky a prorazit každej záteras a přitom se neotočit na střechu a pak po dosažení hranice šesti set bodu (už minule to byla pakarna) jim ujet z dohledu, když máte za sebou celej policejní sbor a vrtulník, tak to už není žádná sranda! Takže se s vámi podělím o své dojmy hned (jste nějaký dobrý). Tvl! Ted, jak to píšu, mě napadlo si snížit obtížnost. A to asi nejde. Ale zároven jsem si všimnul, že mi chybí jen bounty, kterou mužu vyjezdit postupně a ty dvě náročný policejní disciplíny vynechat. Jsem jako na začátku, kdy mě nějaký principy hry vubec nezajímaly a prostě jsem jen jezdil po městě a čistě náhodou se mi odemykaly bonusy a chodily pozvánky na sprinty.

NFS MW je sice jednoduchá arkáda, ale zároven simulator, protože jednotlivý modely aut mají vlastnosti skutečných předloh (mám je všechny v garáži) a jsou mezi nimi v několika parametrech znatelný rozdíly. Fízlové tady nejsou jen do počtu, takovej otravnej hmyz za stěračem, ale zároven představují výzvu v mnoha ohledech. Chvílemi mi to připomínalo i starej dobrej Carmageddon. Body dostanete za cokoli, takže vás ani tak nemrzí, když vás po cestě zpomalí nějakej sloup, nebo v zatáčce pomalej Kadilak. Vždycky jsem si představoval, že je to rodina na výletě a nepřežil ani pes. Pokud jsem jel na čas, tak jsem měl chut ještě vystoupit a dorazit je devítkou nebo střílet po autech jen tak z okýnka, protože v týdle hře si to zaslouží.

Co se týče destrukčního modelu, tak si myslím, že je nastavenej tak akorát. Zaprvý se na auto dá pořád koukat, nevypadá jako sešrotovaná popelnice, a zadruhý se to neodráží ani na jízdních vlastnostech, čímž by utrpěla hratelnost. Navíc nezničitelnost je taková vaše jediná zbran proti policejní přesile. No a když si rozbijete sklo nebo odřete nárazník, tak je to aspon v místech, kde jste narazili. Jsou to detaily, ale pro mě duležitý!

Ty píčo, nakonec jsem udělal (ted, než jsem dopsal komentář) bounty dva miliony (2 197 000), zpusobil škodu za 420 tisíc, zničil 48 policejních aut (43 poškodil), vyhnul se 15 hřebíkovým pásum, projel 18 záterasu a to celé jen za pouhých 15 minut! Tak todle mi bodlo. Chtěl jsem doklepat třicátý druhý auto a během ujíždění se to zvrtlo v neuvěřitelnej jackpot! Celou dobu po mně šly policejní bílé Corvetty, bariery jsem už jen objížděl, jeden hřebíkovej pás na konci tunelu nějakým zázrakem přeskočil. Začal jsem řezat zatáčky ve městě a vyhledávat pasti a nakonec se schoval v podzemním parkovišti. Tak to bylo legendární! At se mi nikdo nepokouší říct, že tahle hra nemá atmosferu. Nevím, co bych rozmlátil dřív, kdyby mě chytli. Jestli monitor nebo klávesnici.

Další obl auta: Luxus, Audy TT, Evo 4, Cobalt. Vlastnosti aut se mění s vyšším řadou upgradu. Třeba poslední jmenované Mitshubishi (veze čtyři myši) je na začátku naprosto neovladatelné, ale už v super-pro verzi přeskočí z poslední příčky v časech na první. Nejrychlejší je asi Prsche GT. Taková formule s plechy a krásně se ovládá.

Chtěl jsem tomu dát ušmudlanejch 70%, ale ta hra má obrovskej potenciál. Bla bla bla, ale hlavně je to zábava. Ježdění je návykový.

Nejvíc připomínalo: Driver, Carmageddon

Dont even try to resist. Obey the law. Všimli jste si billboardu? Tak pozor na rychlou jízdu!

Dal jsem si pursuit music do auta... nemůžu si pomoct, jezdím jak prase.
Ale prd :-D Jde mi to, jen vždycky když už honička trvá dlouho, tak chci zkusit nějakou blbost, třeba se rychle otočit se zpomalením a vymstí se mi to. Kdybych neriskoval, tak mě pochopitelně nemají jak chytit.

A chytili mě zatím dvakrát :-D
@Sasakr (13.05.2017 14:18): Tak to ti hra asi moc nejde, mňa chytili asi len 3 krát.
Ale reacing hry sú dosť frustrujúce, pri žiadných iných som toľko krát nenadával a ne-rage quitoval, hlavner keď AI staále podvádza.
Tahle hra se nedá hrát moc dlouho. Pokaždý, když mě chytnou benga, hru nasraně vypínám.
Máte někdo instalováno na W10 (nebo W8)? Máte záznamy v registrech? Mně tam chybí, takže nemůžu vypnout motion blur. Je tu někdo, kdo to má instalováno na W7, kdo by mi to poslal?

EDIT: Dobrý, tak jsem to našel. Ale jsem docela překvapen, jak to ve vysokém rozlišení a bez bluru vypadá dobře. To se asi na nějaký modifikace vykašlu.
@Arc (19.08.2013 06:06): U Split/Second následoval uninstal po třech závodech :D

@Sinister (19.08.2013 07:05): J, chápu, že je tohle ústupek ve prospěch casual hráčům nebo hráčům, kteří nemají čas cvičit dokola jednu trať. Ideální mi přišly závody v Underground 2. Nic extra těžkého, ale zároveň AI opravdu závodila a občas udělala nějakou tu chybu. Snad jen obtížnost mohli trochu zvednout, ke konci jsem už většinu závodů dával na první pokus a často soupeřům natvrdo ujel.
@JohnCZ (19.08.2013 01:27): Tak zrovna tohle považuju za relativní klad. Přijde mi super, že se ti nestane, že prohraješ závod už třeba na prvním kilometru, když bouchneš do traffica, ale že můžeš závod dojet. A jakmile dojedeš soupeře, tak si můžeš užít takové to závodění plech na plech. Rozhodně je mi tenhle přístup příjemnější než klasika v High Stakes, kde i při jedné chybě soupeři dokázali získat klidně i 10s náskok, přičemž ten už bylo prakticky nemožný stáhnout - leda by se soupeř taky vysekal, což se často nedělo.
@JohnCZ (19.08.2013 01:27): tak zrovna u tohohle titulu mi AI nijak zvášť nevadila, zahraj si třeba Split Second tam to co popisuješ bylo fakt tragické, odstřelil si celý peloton a za 5 vteřin byly stejně vedle tebe. Tohle zase mě znechutilo (a taky to že se ta hra rychle ohrála)
@ViRus (18.08.2013 13:22): Neříkám, že to na mě bylo moc těžký, ale spíš šlo o to, že mě to nebavilo (i novější Hot Pursuit mě v tomhle ohledu dost vadil). Pokud byli přede mnou, tak na mě prakticky čekali a jakmile jsem je dojel, tak najednou upalovali, jak kdyby měli za sebou biče svých pánů... Takhle na efekt cheatující AI je naprd - pak to nemá se závoděním pranic společného :(
@MartinezZ (18.08.2013 14:29): Když myslíš ovládání menu, tak to se pohybujeme někde úplně jinde. Absolutně nevidím, jak to ovlivní hratelnost - narozdíl od MW 2012, kde pro jistotu udělali menu špatně. Srovnej.

V MW si nastavuješ dotáčivost, akceleraci a řadu dalších věcí. Naprosto totéž co v U2. Leč, sebrali ti iluzi, že rozumíš motoru tím, že si nevybíráš značky dílů - které v posledku neovlivnily VŮBEC nic.
@JohnCZ (18.08.2013 13:17): Kdybych si mohl, byť tedy třeba i úplně zbytečně, hrát s lazením výkonuý alespoň podobně jako u NFSU2, bylo by to oK. Pravda, ke konci nějaké známější sportovní značky byly. Zakoupení balíku "Motor 2" si s ním ale nevyhraju a nemusím se po závodu vracet na zkušební trať a zkoušet, zda šoupnutí posuvníku sem a tamtoho sem budu o pár setin rychlejší. Samozřejmě od NFS nikdo nečeká, že se s autem budu muset nimrat jak v Live for Speed :) Arkáda ano, u NFSU2 navíc přibyla podle mě moc dobře vymyšlená možnost ladění auta, které dávalo alespoň pocit, že můžeš něco ovlinit.

V hudbě se nepohybuju, ani v ní neplavu, prostě ji jen poslouchám a konzumuji. U NFSU2 byla sice hiphopová a já nevím, jak se těm všech rádoby žánrům nadává, ale přišlo mi to prostě poslouchatelnější než tady. Třeba jsem za tu dobu od U2 po MW upravil vkus. Nic to nemění na tom, že jsem ale musel hudbu vypnout. Děsná mi třeba nepřišla veškerá hudba, většina racků ale ano.

Ne, tím jsem myslel tlačítka s popisky A U B apod. a ne úplně vhodné reagování tlačítek na kurzor myši. Obsazovka o rozlišení minimálně co já vím 800x600 a kvůli každému nastavení nebo projití někam je to klik, vyjede menu a změní se pozadí, klik, další menu a pozadí, vžum, klik, změna pozadí, klik... Prostě ovládání pro ovladač konzole na které lze i klikat myší.
@MartinezZ (komentář): Pěknej komentář, souhlasím se vším až na to, že cheatující AI mě srala natolik, že jsem to asi po desátém závodu znechuceně smazal.

To jsem měl na starších dílech NFS a potažmo u závodních her rád. Dneska do všeho cpou nudné hightech vozy lítající jak rakety, desítky nepřeskočitelných rádoby cool zpomalovaček a pomalu se zapomíná na opravdové závodění. Kvalitních závodních arkád je v současnosti jako šafránu.
@pipboy (18.08.2013 13:06): Mně je jedno, co lidi chtěj, v tomto případě naprosto slovíčkařím - zcela záměrně. Protože kdo těm odporným plastovým zrůdám a cirkusáckýmu, pouťovýmu kýči říká tuning, ten si NUTNĚ musí dát pár facek.
@Sinister (18.08.2013 12:32): ale kusuj s tim poslednim odstavcem, to je presne to co vetsina lidi co mi sem prijde od NFS chce a vsici maji smulu. Na upravovani jizdnich vlastnosti sere pes, kvuli tomu si NFS nikdo nekupuje.
@MartinezZ (komentář): Absolutně zavádějící komentář.

"S policií jste se nenaháněly v ultra špičkových sporťácích, ale v "běžných" vozech, které jste si mohli vytunit." + "nepamatuji... konkrétní vozy"
Máš pravdu, nepamatuješ. Ve hře je dvojice Lamborghini, Porsche, Mercedes atd. Většinou dost ultra nešpičkový sporťáky. V Kundicích na vesnici stojí vedle traktoru dva.

"Stejný, ale o to radikálnější postup, bylo nutné aplikovat u hudebního doprovodu, který byl vypnut. Poslouchat totiž TOHLE během hry nešlo."
Z pozice člověka, co se v hudbě pohybuje a nějakou hudbu taky tvoří, ti říkám, že typově jde o stejný soundtrack jako v Underground 2 - tzn. především remixy, v případě garáže hip hop, na silnici potom dost kytar. Ale skladby jsou ekvivalentní k soundtracku v U2.

" konzoloidním ovládáním "
WTF? Můžeš mi říct, jak konkrétně se to ovládání od U2 změnilo? Neměl jsi spíš namysli jízdní model, který je o něco plynulejší, tedy i jednodušší?

"Míra osekanosti tunění"
Opět se pleteš. Míra 'tunění', tedy upravování jízdních vlastností, tu je srovnatelná, možná v důsledku o něco větší nežli v U2. Naproti tomu míra plastového prznění vozů a lepení absolutně nechutných polepů, za něž bych na každém 'tuningovém' srazu rozdával facky, tak ta je opravdu menší. Díky šajtanovi!
U týhle hry někdo řeší rychlost a akceleraci? Vždyť soupeři jedou podle vás, tak je to fuk :-) Já teda jezdil s Mustangem.
@USER47 (31.07.2012 23:12): Očekával bych přece jen nějakou dravost. Mustang má jen 'top speed', ale jakmile dojde na zatáčku, tak jeho akcelerace je zcela směšná. Navíc, přestože by měl vážit jako malej tank, tak ho ze silnice s přehledem vytlačí i Punto.
Ve všech NFS, kde se objevil Mustang, je nejhorší variantou v poměru cena/výkon. V Most Wanted je to ještě mnohonásobně nadsazenější:
Srovnávací test Mustang, Supra, Golf ve sprintu na 7km dopadl katastrofálně - Supra nejrychlejší, Golf -7,5s , Mustang GT -11,4s. Všechna auta mají stejný stupeň vylepšení.
Na win7 64 mi to jelo jak má, takže předpokládám že 32 je taky v pohodě.
Pro spoiler maniaky by to mohl být spoiler, tak bacha (i když jsou to jen závody a zážitek by to zkazit nemělo) :-)

Odemkli jste někdo těch 100% a s tím bonusové auto? Jde nějak vytunit a je lepší než ty ostatní? Já jak na svini nahrál 99% a ten poslední výkon - uhrát 13 minut s chlupatýma jsem sice dal, ale najel na nějaké pásy a ti hajzli mě chytli. No dneska jdu do Undercover, takže se ke hře vrátít, bůh ví, kdy. Škoda no, ale to auto by mě zajímalo. Škoda, že je jen pouze jedno na odemknutí :-(
Ale stejně je to celkem sranda, když vám auto vyjede z garáže a policajti vám ho začnou honit.
Ta už pomalu finišuju, ale chtěl bych se zeptat, jestli někde nejsou savy před každým soupeřem z blacklistu nebo jdou nějak přehrát ty animace před závodem? Nechce se mi zase přejíždět celá hra, kvůli pár věcem, na které se chci podívat.
Na toho narazíš znovu myslím až na konci... Resp. sem tam se objeví ve filmečku, jinak nic...
Tak už se pomalu, ale jistě prokousávám k hlavnímu bossovi. Zhruba za 10 hodin hraní jsem se prokousal pěti soupeři z patnácti :-)
Takže herní doba je klasika - asi těch 30 hodin.

Jinak ten fízl na začátku, co vám poškrábe káru klíčem, tak tam plní jakou funkci? Jsem myslel, že to hovado někde potkám a totálně s ním vydupu nějak a on furt nikde :-)
Haha tak tomu říkám řešení : ).Jdu jí přejmenovat (pro jistotu) : ).
Mě poldové v MW bavili.Ono tak obecně jako hra mi MW přijde skoro perfektní, co mě na nich nejvíc štve je ta omáčka okolo - dementní konzolový menu a celkovej hip styl, ultra retardovaně směšný animace a tak.
Paul: Z eBay jsem nakoupil už skoro 50 her a skoro všechny taky v perfektním stavu. Akorát Freelancer je trochu jetý, ale s vědomím toho jsem ho kupoval (za dolar myslím).

Most Wanted a Undercover by byly mnohem lepší hry, kdyby tam nebyly všude ti zku*vení policajti. Se člověk nemůže v klidu ani projet po městě... Vyhovoval mi systém co byl ve starších dílech - policajti byli jen v závodech. Já vím, v otevřeném městě by to působilo divně, ale aspoň by mě tak neštvali (a kdo se prosil o otevřené město?).
Tak most wanted je suprový. Ale celkem mě zabavilo pohrávání si s grafikou. Jsem v menu nastavoval maximum a furt jsem nadával, jak je možné, že i na youtube mají gameplay videa hezčí "grafu" :-D
Hlavně na obloze šlo vidět ten rozdíl, jsem dával v "advance" nastavení v menu vše na max a furt kulové - hra vypadala hezky, ale rozdíl mezi maximum details jak prase.

Nakonec jsem to vykutil, že jsem přímo při hraní nastavil detaily a už jsem viděl tu nádheru. Ta hra je prostě luxusní a nádherná. Ovládání je taktéž skvělé - nemůžu nic vytýkat.

Příběh klišé, ale jsem rád, že tam je a pro mě je též suprový (lepší jak žádný), prostě to postupování černou listinou mě ku*evsky baví ;-)
DoomCZE - já mám z ebay už kolem deseti her a VŠECHNY jsou v perfektním stavu, včetně např. Incubation z roku 97.Chce to holt kupovat od lidí co maj maximální feedback:).
Díky za ten prográmek, pak ho testnu.
Na Shift se těším, uvidíme...většina dojmů je zatím pozitívo.

Montana - ale shu up the fuck, you must! : ) Most Wanted rocks a hotovo.A než to hledat někde v bazarech tak to koupím z pohodlí domova několika kliknutími, 260Kč nebo kolik, pche.
Tohle je spis skoro to nejhorsi, co kdy Black Box splodil :) Bohuzel to mam original taky.

Jinak na co to kupovaz z Ebaye, kdyz se to da kolem dvou kil poridit i v bazarech u nas...
Paul: No já jsem koupil použitý hry z Ebay dvě a hned jsem je dal zase pryč, i když to byly původní verze. Jedna nehorázně smrděla po cigaretách a druhá byla nechutně ošahaná, že to nešlo ani očistit.

Jinak tady máš odkaz na prográmek na změnu rozlišení, jestli chceš. Zkoušel jsem to v carbonech a tam fungoval.

Btw. Co říkáte na Shift? Přiznejte se, kdo to tady už hrál. Pro mě lehký zklamání. Nevím, jestli jsem zmlsanej z DiRT 2 ale opravdu to není to, co jsem čekal.
DoomCZE - Tady je ta aukce, jestli je to použitý nevím, ale vypadá to jako nový.Hned jsem tam dal patch 1.3 a spolehlivej exáč od reloaded a jedu.Jediný co mě štve že to neumí widescreen, takže mám obraz lehce roztaženej, což při jízdě nevadí (vypadá to skvěle), ale při animačkách to trochu znát je.

Pivo - mě se ty noční nfs nikdy nelíbily, takže MW prostě ruluje.
Ale ovládání oproti Underground šlo trochu do háje, alespoň co já si myslím. Grafika je však špičková, ale hrál jsem jen demo.
Dneska konečně dorazilo MW z ebaye, tak jsem to hodil do PC, zapnul..a nějak u toho stvrdnul skoro 3 hodiny.Graficky mi to přijde minimálně stejně dobrý jak Burnout a hratelností mě to furt baví.Fakt jednoznačně to nejlepší, co Black Box kdy zplodil, a to i přes ty otřesný animačky (ty herce bych pověsil za ...)
nejlepsi na teto he je ze muzete na louky a jezdi pres schody a vtom je prave ten rozdil mezi underground 2 a to se mi na tom libi
Tak to uz opravdu nevim. Kvuli tomu tam tento skvely dil NFS instalovat nebudu. Ale ted uz jen cekam na novy NFS: Undercover (jiz 21.11.08 vyjde), ktera ma mit starsi prvky prave z tohoto dilu, takze fakt husty. Uvidime, no...
Ted sem si vsim (2Fg), to mijeni aut o setinky. Z toho sem byl taky mimo. Obcas se to povedlo fakt jen tak tak a jeste jak se ta kamera tak krasne ohne.