Tak jsem to po letech zase vyzkoušel, jestli jsem se v mym pár let starym příspěvku ohledně nepovedený grafiky hry nespletl (paměť už mi tak neslouží), ale bohužel. Nedavno jsem si dával "retro"  Need for Speed: Underground 2 a tam grafika frčí krásně plynule stabilních 100fps, ale tenhle novější Hot Pursuit dává na oči nepříjemnejch 60fps... kua, to je teda "pokrok"! Opět naivně jsem zkoušel na netu najít, jestli neexistuje nějakej patch, kterej by těch 60 odblokoval, ale pochopitelně jsem nic nenašel a jen jsem zabloudil do debaty na toto téma na steamu, kde se to zvrtlo v to, že tam jeden borec "do krve" bojoval za svuj názor, že vše nad 60fps je pro lidský oko zbytečný, že neni poznat rozdíl mezi 60 a 100+fps a že jen idiot zbytečně kupuje např.144Hz monitor... někteří mu (zbytečně) odepisovali, že je to blbost.. a když to tam někdo rozštíp hláškou, že co tady fňukáme, můžem bejt rádi za 60, když třeba o 3 roky mladší NFS Rivals je zamčenej na 30fps(!), řekl jsem si, že je na čase to poslat k šípku.
*prej na Rivals už je unlock, ale to je mi jedno, řešil jsem Hot pursuit ;)
@PavelU (25.12.2021 03:12): No nevim, podle těch obrázků to vypadá spíš jako barevná saturace nastavená na plný koule. Ale chápu, že se to takhle může někomu líbit, znam lidi, kteří čumí na televizi s takhle poštelovanýma barvičkama a vůbec jim nevadí, že lidi na obrazovce maj xichty červený jak vařenej rak.
tento dil u me srazi chovani auta pri zataceni, pri kazde vetsi zatacce jde auto do driftu?! wtf... a taky cely ten system kariery je takovy nudny 'random' vyber zavodu... ani ten pocit ze bych mel jet 300 km/h zde neni. Za me palec dolu
Od jisté doby NFS hry nekupuji. Až se v EA někdo někdy podívá jak jezdí (realisticky a přesto zábavně) "arkádová" série Forza Horizon tak jim to možná dojde, a nebo také ne. :) A prý tento novodobý díl NFS patří k těm lepším...

@Dunemaster (10.11.2020 19:03): za remastery poděkuj především SONY a PlayStation. To je jejich specialita! Vydáme novu hyper super duper truper konzoli a k ní všechny pecky jako remastery!
Ten mor se rozšířil už na PC (remastery strategií z 90 let 20 století v tom nepočítám), třeba takový Ubisoft s Assassin Creed by mohl povídat že? Remaster kam se podívám.
Need for Speed: Hot Pursuit Remaster je regulérní podvod. Koupit si to znamená vyhodit peníze do kanálu, když původní hra je na Originu za cenu okolo 100 Kč.
WTF? Vždyť ta grafika vypadá prakticky stejně, jak u původní hry? Nespletli se? :D
Ten jízdní model, to je z těch kart závodů se Sonicem, ne? Přijeď do zatáčky v jakékoliv rychlosti, ťukni brzdu a udělej drift přesně podle poloměru zatáčky...
@vodkasesemtexem (06.08.2017 10:02): Tak já to teď rozjel potřetí a dal jsem všechno zlato, teď mi akorát chybí poslední závod, který asi udělám zítra nebo ještě pozdě v noci.

Auta mi svým způsobem vyhovují všechny, ale kdybych měl říct, v kterém se mi jezdí nejlíp, tak by to asi bylo Bugatti Veyron. Já s ovládáním nemám problémy u žádného auta a všechno se dá přes ruční brzdu vybrat, takže pak už záleží jen na rychlosti a zrychlení a to si myslím, že v tomhle je Bugatti Veyron nejlepší. Takže se mi s ním i logicky jezdí nejlíp, protože ta jízda má pak pořádné grády.

Ale když jsem to hrál poprvé a podruhé, tak tuším, že jsem právě s Bugatti Veyron měl trochu problémy, ale nehrál jsem to moc přes ručku. To mě nejvíce naučil až Rivals. Předtím bych řekl, že jsem více používal Koening nebo něco takového. Teď je to ale rozhodně Bugatti Veyron.

Možná ale jde i o to, že Bugatti mám celkově nejraději.
Mě třeba víc než hraní baví dávat kontroverzní hodnocení. Ale dost už o procentech, v jakým supersportu se ti ujíždí policajtum nejlíp?
@vodkasesemtexem (04.08.2017 01:40): To zrovna jako moc správné hodnocení neberu dát jenom kvůli vysokému celkovému hodnocení potom nízké. Navíc to ani není logické. Jednak tím svým jedním hodnocením to moc nesnížíš a nezreguluješ podle sebe a pak i to tvé hodnocení pak neodpovídá realitě. Takže naprosto zbytečné a kromě toho celkové hodnocení ti může být ukradené. Jde o to, jak hra baví tebe. Ne o to, jak baví ostatní.

Ale jinak já pod 50% dávám už jen 30 a 10, takže už též nic moc. Ale 50% je u mě pořád solidní hra, která mě z nějakého důvodu štvala, ale i tak jsem se u ní celkem bavil.

Jinak Hot Pursuit jsem teď potřetí rozjel a celkem mě to baví. Hlavně mapa a grafika mi přijdou fajn.
Duvod se vždycky najde. Pro mě je všecko pod 50% odpad. A někdy dám hře, která mě celkem baví, 15% jenom proto, že má moc vysoký skore.
@vodkasesemtexem (03.08.2017 00:13): Tvé příspěvky mě baví tou kontroverzností :-) I když mi přijde, že někdy zbytečně útočíš na ostatní bez důvodu.

Každopádně Hot Pursuit mi přijde docela fajn a graficky docela povedený. Osobně se mi líbil více než třeba takový nový Most Wanted. A to jak grafikou, tak i ovládáním a prostředím.

Mimochodem každý má jiné hodnocení. 60% u mě znamená nadprůměrnou hru třeba a takové hry jsem někdy dohrál i opakovaně. 80% má u mě hra, kterou už dost žeru. Je to individuální. Takže pokud je pro tebe 65% něco podprůměrného, tak pro někoho rozhodně není. Každý má jinou stupnici.
Jako psal jsem, že je to hra pro imbecily, ale taky jsem to dohrál. Sice ne všechno na zlato, ale dohrál. A to jen protože se stavil kámoš a do rána jsme to pařili. On řídil (oběma rukama), a já házel hřebíky.
"Málokdy se stane, že dohraju závodní hru až do konce. Většinou mě přestane v půlce bavit a s hraním seknu, ale nové NFS mě i přes hromadu svých chyb udrželo až do samotného závěru." A dá ušmudlanejch 65%. To nepochopíš. Přitom je to tak nudná hra! Některým lidem prostě ke štěstí stačí málo a ještě to nedokážou ocenit!

"Hra obsahuje mnoho chyb, které při hraní opravdu vadí a slabší jedince dokážou i pořádně vytočit." A co seš potom ty, voe? Žereš hovna a říkáš tomu kaviár!
Adaptabilní rychlost, v čem je problém? To měly už NASCARY na přelomu století. Výborná věc, když se někde zaseknete a pak když bojujete o přední pozice.
Když tady tak čtu ty komentáře, jak se tu každej rozplývá nad krásnou grafikou hry Need for Speed: Hot Pursuit, budu si asi muset konečně přiznat (i když velice nerad), že jsem asi fakt jinej. Kua, to jsem jedinej hráč závodních her, pro kterýho je v závodní hře důležitější plynulej chod grafiky na scéně, než škubatůra s možností prohlížet si nablejskaný autíčka a hafo dalších kchůůůl efektů kolem? Ano, uznávam, obrázky ze hry s pěknou károu a neméně pěknou krajinkou na pozadí jsou fakt efektní, ale když se nechci kochat panoramatama a s autem se hejbu, nemam žaludek na to nějakou delší dobu hrát takovou "slajdšou". Nastavení grafiky ve hře takřka žádný, možná by to zachránila vertikální synchronizace, ovšem taková volba v menu není a když si jí natvrdo zapnu v nastavení GK, hra to má na háku, prostě žádná změna. Nechápu, jak je to možný, Burnout Paradise: The Ultimate Box je od stejnejch šikulů a tam grafika šlape uplně v pohodě. Škoda.
A ovládání? Já vim, že se u takovýhle šaškárny, kde se délka driftovačky nepočítá na metry, ale na kilometry, nepočítá s použitím volantu/pedálů, ale když jsem hru zkoušel, měl jsem volant zrovna u PC. Volant ve hře nefunguje, něco se jakože nastavuje, ale jinak k ničemu, vrcholem úspěchu bylo to, že mi fachaly pedály plyn/brzda, ale řídit jsem musel šipkama na klávesce. Ale to nevadí, k týhle hře se hodí ovládání klávesama.
Zrovna v NFS: HP jsem rubberband AI nepocítil. Na těch prvních úrovních dokážu protivníka kvalitně setřást a na těch posledních zas on mě. Za zločince mám myslím 97% (chybí mi jen nějaký časovky na zlato :-/).

Jinak asi nejvýraznější rubberband AIčko jsem viděl ve FlatOut dvojce. Pár let zpět jsem se nad tím tady pozastavoval...
@Borghal (14.06.2015 20:13): Přesně tak nebo taky když dám záteras v úzké silnici kde je minimální šance trefit do díry, tak protihráč to terfí na centimetr dobře. A zatím se mi nikdy nestalo že by protivník najel na bodce od helikoptéry(mám 35% hry za sebou).
@Greg (14.06.2015 20:00): "rubberband AI", přizpůsobuje se hráči tak, že protivníkům nikdy nemůžeš hodně ujet a oni tobě taky ne. Je to dost otravné protože je to při hraní hodně vidět.
Hra mě dost baví ale takhle fixlovat AI jsem ještě neviděl. Kazí to dojem z celý hry.
Zdravím, mam se hrou troch problém, tak budu rád za každou radu. Jedná se konkrétně o nastavení kláves, hru zapnu nastavím si klávesy podle svého, vše je ok. Po restartu hry, se nastavení kláves vrátí na defaultní, zvláštní je, že všechny ostatní nastavení zůstanou nastaveny, tak jak jsem je nastavil já. Jedná se tedy jen o ty klávesy.

Zkoušel jsem celou přeinstalaci, poslední patch. V dokumentech se vytvoří dva konfigurační soubory, které jsem zkoušel smazat, aby si je hra nastavila znovu, zkoušel jsem je zakázat k přepsání.

Pokud bude někdo vědět na tento problém vyzrát, dejte prosím vědět.

Díky
@Sasakr (28.08.2013 12:53): ditto. Imho HP2 byl poslední "tradiční" díl NFS - exotická auta, tratě z různých koutů světa a arakádové závodění typu vyber trať, auto, režim a jede se. Od té doby už jen snaha cpát nějaký rádobypříběh, ucelený progress, upgrady a jiné blbosti.

Já chci zpět alpy, atlanticu, celtic ruins, national forest... všechno v jedné hře :-)
Komentář pobavil. Jen by mě zajímalo, proč autor považuje HP2 za průser.
Obsahuje krabičková verze limited něco jiného než jen digi věci navíc (vím, že je jiná krabička, myslím třeba nějaký art book :-D) ? Já jen jestli má cenu jít do krabičky nebo do digitální verze?
To byly výborné tratě, pravda... jenže jak se zdá, dnes je zkrátka v módě mít pro závodní hry jeden velký region :-(
Z dostupných videjí mi připadají tratě hrozně sterilní, když si vzpomenu na NFS Porsche (Alpy, Normandie, Cote d´Azur, Schwarzwald, Pyreneje, Monte Carlo, Korsika,..)
Mám otázku ohledně multiplayeru. Dnes jsem hrál několik závodu a chtěl jsem si přidat do přátel jednoho uživatele tady z DH, ale když jsem zadal jméno tak ho systém vyhledal odeslal pozvánku, on jí potvrdil, ale nic se nestalo. V přátelích není.

Taky se mi stalo, to že se uživatel ve friend listu objevil, ale když jsem jej přidal mezi spoluhráče, tak ze seznamu zmizel. Stejný problém se vyskytl i s neznámými uživateli.

Napadlo, mě jestli tam náhodou není problém mezi steam a non-steam verzí. Jdou ve steam verzi přidávat do friend listu uživatelé z non-steam verze? Jen podotýkám, že oba máme originál.
No v tom se naopak nepleteš vůbec AI protivníci vůbec nejezděj podle nějaký dovednosti, typu auta atd. Vem si jenom jak rychle je dojedeš když se vybouráš. Je to dělané na efekt. Opravdový závod v singlu nikdy nepojedeš. Jak píše JohnCZ honičky s poldama nebo obráceně jsou to hlavní co je v téhle hře dobré. Pak grafická prezentace. Ćasovky a podobné módy jsou neskutečnej opruz. Mě na tom hlavně mrzí ten jizdní (lítací) model a právě neskutečně divná AI. Kdyby tyhle dvě věci zlepšili je to pro mě o dost lepší hra.
Ja taky pridam par postrehu, ackoliv jsem to hral zatim jenom nekolik hodin. Zminujes Shift, Most Wanted, Undercover a Carbon. Shift jsem nemel moznost prozkoumat vice, ale nejspis by me to jakozto arkadoveho zavodnika nebavilo. Zbytek jsem hral a nejlepsi jednoznacne Most Wanted, jakkoliv jsem od toho cekal vic. Tohle HP me strasne stve (zatim jenom singleplayer) v tom, ze nedodrzuje jakykoliv pravidla. Protivnici si proste delaji naprosto, co chcou. Prijde mi, ze nezalezi na statistikach vozu nebo na tom, jak projedes zatacku. Jsou tam spis jenom proto, aby te udrzovali pri hre, takze jedete porad spolu.
Ale berte me jako hloupyho vola, co porad ceka na poradnej remake NfS III, kde se po urcite dobe clovek bude honit v nejlepsim voze za nejlepsimi casy na fantastickej okruhovejch! tratich s uzasnou muzikou.
Borghal: Mám právě rozehráno a taky bych nebyl vyloženě negativní, Sice mi vadí totálně nudné časovky, ale takové honičky s poldama maj šťávu. Ale jako závody samotné hra v několika věcech není doladěná (později rozvedu v komentáři). Nicméně mě baví a to je myslím hlavní.
Odpověděl sis sám. ("Osobně mi tenhle..."). Na metacritics se hodnocení recenzí a hráčů dost dramaticky liší.

Já u těhle lítacích autíček taky na pár dní zakotvil. Nejsem žádnej hardcore závodník a tak mě to i chvilku celkem bavilo. Moc dlouho ale ne. Pocit z jízdy je nulovej. V tom mi Shift, Grid nebo Dirt sedl daleko líp.
Teda, nechápu ta negativní hodnocení a komentáře tady. Všeobecně vzato je to jeden z nejlépe přijatých dílů NFS a tady na to ve většině komentářů dští síru :) Osobně mi tenhle remake přijde mnohem zábavnější než Shift, Most Wanted, Undercover nebo Carbon... asi to bude tím, že mě bavil i HP2. Rychlá auta a venkov mi připadají o dost přitažlivější než tuningové káry a město / závodní okruh.
Já hrál Underground 2, Most Wanted a pak mě znechutil Carbon, tak jsem přestal hrát. Stejně pak už dlouho nebylo železo na hraní. Ač nesnáším hip-hop, tak mě Most Wanted bavil, i když to má takovou atmosféru a v soundtracku je takových písní dost.
Tenhle díl je spíš pro lidi, kteří nemají rádi Most Wanted+ a Shifty a naopak řerou Hot Pursuit 2 :)
Nevím, nevím. Hodnocení má dobré, jedny z nejlepších v celé sérii (zdroj - wiki). Ale videa a obrázky mě moc nepřesvědčili. Ten multiplayer se mi vůbec nelíbí. Možná proto, že mulťák nemám rád obecně, ale že je takhle prolezlej hrou, brrr.

Připomínám - nehrál jsem, ale nějak se mi nechce.
Ani zadarmo..kdyby k tomu byl šek na 50$, že to budu hrát, tak bych si to možná ještě rozmyslel. Zlatý Undergroundi, Most Wanted a Shifty.
"EA má s NFS: The Run velké ambice - hodnocení hry vyšší než 90% a získání trofeje za nejlepší hru show (E3)." spise nejhorsi hra na E3? A v budoucnu velky propadak? Tak asi :)
Ale čo sa týka soundtracku v Most Wantede, bol tam (našťastie) aj nejaký nu metal, takže to ho zachránilo. V Undergrounde 2 je dobrá pesnička Black Betty. Ale inak tam aj tak vyberajú samé sračky.
No však, ale to ja chápem, ale dostávame sa jaksi k mojej pôvodnej pointe, že ten soundtrack fakt určite - rozhodne - 100% - nie je našlapaný, rovnako ako ani tie predošlé. :D
Máš pravdu, ale "chytrý" hip hop nemůžeš narvat do "hloupé" hry, to nejde dohromady. Nedělej z NFS něco, co není. Je to vysoce komerční produkt. Kdyby se tam objevila hudba třeba od Arcade Fire. The Killers nebo Lady Antebellum (mimochodem prekvapeni na letosnich Grammy), tak bych skákal radostí, ale jednak je to indie-rock-pop a jednak to "nikdo" nezná. Spíš jde o to, jestli se tam taková hudba hodí. A Snoop Dog, 50Cent atd. jsou přímo symbolem luxusu, nablýskaných kár a "pěkných" holek. Jestli to je dobře nebo ne už je na jinou debatu.
Tulareanus: Naprostý souhlas. Ještě bych tam přidal Fugees či K7 (pár kousků).

A když už zmiňuješ ten hip-hop. Eminemovi dělají perfektní hudbu, živé loopy, docela propracované beaty, má to hlavu a patu... Ale v momentě, kdy do toho začně žvatlat ty svoje holé bullshity, je kvalita kde tam. Nehledě na to, co je ten člověk zač. Škoda.
Ak je pod peckou myslená komerčná oblbovačka, tak určite. Inteligentný hiphop existuje, pretože existuje napr. Tribe Called Quest, Pawa Up First alebo Beck. Sú aj populárne staré veci, ktoré sú kvalitné a zároveň známe: Beastie Boys, Run DMC a Coolio z prvej polovice 90s. Prípadne niektoré nahrávky Wu-Tang Clanu. Určite hodnotnejšie než Snoop Dog, 50cent, Jay-Z a Kanye West a podobne.

toto je špica :) a bolo to aj v nejakej videohre nedávno, len si nespomínam v akej.
Tulareanus: V rámci žánru jsou to pecky. Hip hop neposlouchám, ale do NFS asi nemůžeš dát "inteligentní" hip hop, ani kdyby existoval. Do tý hry to prostě sedělo a řada z těch songů se mi zpětně vybavuje, nic víc v tom nevidím. Jinak to jsou sračky co bych si nikdy nepustil. (no možná Black Betty a Riders on the storm, ale originály ;-)
Má vôbec zmysel tu písať, že soundtracky v NFS sú zpravidla tie najmainstreamovejšie najpovrchnejšie sračky všetkých žánrov bez nápadu a myšlienky? Snoop Dog a pecka? Grow up a little! :)
Most Wanted i Underground, sice tam byl spíš hip-hop, ale docela pecky.
Najlepší soundtrack bol, podľa mňa v Most Wanted-e. Až na pár výnimiek.