Need for Speed: Carbon

Prej z nějakýho záhadnýho duvodu má většina lidí NFS Carbon za jeden z nejhorších dílu. Spíš z nějakýho záhadnýho záhadnýho duvodu to pár lidem přijde jako hrozně COOL hra. Když v týdle hře jedeš závod, tak máš pocit, jako bys seděl na tříkolce a odstrkoval se nohama. Tak možná proto!

Pro: Holki mezi hrama. Řízenej smyk - nová disciplína, která asi jako jediná stojí za to.

-9+2 / -11
Z nějakého mě záhadného důvodu má většina lidí Carbon za jeden z nejhorších dílů série. Přitom je to právě tento kousek, který přivedl do NFS série něco velmi zajímavého a zábavného - příběh.
Už jste nebyli jen machýrci, co s kamarády závodili o nejlepší čas a předháněli se, kdo má nejhezčí káru. Teď jste byli legenda, která vstala z mrtvých a rozhodla se získat své město zpět (k tomu je také zapotřebí řádná image, že?). Vše se tak stalo mnohem víc osobní. Přesto hra nezapomněla, že jde především o pouliční závody aut a tak jsou cutscény spíš zajímavým zpestřením než otravným zdržováním.
Ti kdož si dnes stěžují, že nové díly NFS strádají po stránce tuningu by se v tomto díle vyřádili dosyta. Výběr aut je rozmanitý, grafika (na tu dobu) krásná a barevná škála laku široká. Co si budem povídat. Půlku času strávíte na trati, půlku v garáži pilováním svého mazlíčka. Výsledkem je, že byť základní hra není nijak zvlášť dlouhá, zabere vám spousty hodin.

Pro: výběr aut, tuning, grafika, příběh

Proti: kratší kampaň, pro někoho přílišná arkádovost

Další díl mé oblíbené série Need For Speed mě nezklamal. Místo nudného podzimního dne v v Most Wanted se zase závodí v noci jako v Undergroundech. Přibyly i kaňony což je také plus, když spadnete je to to správné vzrůšo.

Co se týče nabídky vozů je jich dost. Díky tuningu si z nich můžete udělat fajné káry s výkonem jako kráva, vinyly, disky a všemi možnými volovinkami. Jízdní model není špatný, ale oproti Most Wanted je přeci jenom trochu slabší. Pěkná grafika je již klasikou.

Všichni haněj krátkou herní dobu. Ano, díky pouhým 4 bossům je hra opravdu krátká (v Most Wanted jich bylo 15). Když bosse porazíte získáte jeho město. Hratelnost je oproti předchozím dílům horší, především díky krátké herní době.

Carbony jsou zkrátka vcelku povedené Need for Speed. Koupě této hry určitě neprohloupíte.

Pro: Jízdní model, grafika, policie, tuning, kaňony, vozový park

Proti: jen 4 bossové, slabší hratelnost

Návrat do noci. Návrat ke světlům, neonům, mokrým potemnělým silnicím. Ale také znovu další přiklonění ke konzolím, návrat nulového tuningu, průměrnosti, nudy a nezajímavosti, vč. už poněkud pitomoučce vyznívající nadvlády pomocí honiček v kaňonech. Vypadalo to celkem dobře, ježdění po úzkých silničkách na kopci byla také změna, ale... Ale hra neměla žádné ambice posunout NFS někam dál, někam, co už NFS nevytěžilo v minulých dílech. Šlo o recyklát již jednou použitého, sic osvědčeného ale již vytěženého. Jako noční DLC pro Most Wanted by to šlo, jako další celý nový díl to nenabídlo zhola nic. Samozřejmě krom dalšího neskutečného cheatování hry, aby hra v důležitých závodech neprohrávala tak jednoduše. U téhle hry už vůbec nevím, o co v ní šlo. Je to už pěkných pár let, ale nenarazit tu na hru díky výčtu všech NFS titulů, zřejmě bych si na ní už vůbec nevzpomněl. EA se snažilo dát do vínku hře filmovější zážitek. Jenže tak nešikovně, že to namísto obdivu vyvolávalo spíše smích nad nepromyšlenou laciností takového kroku.

Pro: Noc, světla, barvičky, neony, serpentýny "v oblacích"

Proti: Nezáživná recyklace již mnohokrát dohraného; cheatování hry; kaňony; nutnost vypnout hudbu; čím dál tím více se projevující konzolovitost, ignorující způsob ovládání PC

Nebýt reálněji pojatých Shiftů, považoval bych Carbony za to poslední opravdu zábavné Need for Speed. Díky časopisu ABC tuto hru znám už od jejího vydání, získala i titul nejlepší PC Hra roku 2006, ale zahrál jsem si ji až nyní, takřka sedm let po její premiéře.

Mohl bych začít novinkami oproti předešlým dílům. Opravdu jich není moc, vyzdvihl bych autosculpt, díky kterému se dá jakýkoliv tuningový díl přizpůsobit přesně podle svého vkusu. Premiéru v dílu Carbon zažily i napínavé závody v kaňonech, které doplňují už tak bohatou nabídku závodních módů. Drag po delší době vypadl z nabídky, což je škoda – zdejší široké silnice jsou pro drag jako stvořené. Oproti předchůdci přibyl drift, pro který je speciálně upraveno chování aut, na které se těžko zvyká. Parádním zážitkem je driftování v kaňonech nejlépe s nějakým hodně výkonným vozem.
Oproti předchůdci nabrala na efektivitě hlavně grafika – oproti nudnému dennímu městu v MW přišla příjemná změna v podobě nočního závodění jako za časů Undergroundů. Grafika vypadá dobře i dnes, ve své době byla naprostou špičkou. Modely aut mají, jak už bývá u NFS zvykem, to nejlepší možné grafické ztvárnění a ani okolí nezůstává pozadu. Z kaňonů je překrásný výhled na celé zářivé město.
Chování aut na silnici se mi líbilo, činí závodění zábavným od začátku do cíle. Hra už není tak zběsile rychlá jako Underground nebo MW, což je určitě krok správným směrem. Daleko více se dají vychutnávat souboje s kolegy, je jednodušší vyhýbat se dopravě i hledat zkratky. Policie je takovým příjemným zpestřením zdejších závodů. Pro postup v kariéře není nutné plnit s nimi různé úkoly a jejich agresivita není tak přehnaná jako v předchůdci.
Co se týče věcí, které se mi nelíbily, zmínil bych se o nízké obtížnosti. Fakt jen párkrát se mi stalo, že jsem musel kvůli dojetí na druhém a horším místě opakovat závod. Nepotěší ani absence neonů – jak bývalo krásné, když můj Golfík ve druhém Undergroundu zářil do všech stran. Hrací doba je další z mínusů. Zatímco předchůdce jsem dohrál tak za týden, zde jsem měl ani ne za poloviční čas 100%. Město je podobně velké jako v U2, takže o nějaké ty metry čtverečné menší než v MW.

Celkově Carbon patří, podle mě, k tomu lepšímu v sérii NFS, svou zábavností se téměř vyrovná svým starším bráškům, krátká hrací doba mi ale nedovoluje dát víc než 80%. Myslím, že utratit za to 250Kč v obchodě je dobrá koupě vzhledem k přemrštěným cenám nejnovějších dílů této série (které navíc stojí za starou belu).

Pro: Grafika, nabídka vozů, závody v kaňonech, tuning, policie, při některých závodech hodně soupeřů, zábavnost.

Proti: Krátká hrací doba, nejsou zde neony, malé město, nízká obtížnost.

Co to je ?! Sérii NFS jsem měl vždycky rád kvůli pocitu z výhry ale tohle je odporný a znechucující příklad toho jak se to dělat nemá . No dobře tak hrozné to zase není je tady také hezká grafika z předchozího dílu . Ale opravdu toto ,TOTO ,si nekupujte . Taky se mi nelíbí noc ,získávání území a oproti minulému dílu(kde bylo 15 bossů) jsou zde jen 4 . Toto se nepovedlo .

Pro: Trochu grafika

Proti: Do této kolonky by se to všechno nevešlo

Toto, je moje nejmylejší NFS hned po Underground 2.Dohrál jsem ji snad 4x až do konce.
Nejraději jsem rád trénoval a v jádru jsem se vždycky třásl adrenalínem, když jsem závodil v kaňonu.Jinak jsem měl nejraději dálnice a srandovního parťáka "Nevila".
Tohle je moje srdcovka !!! Doporučuju všem, kteří si chtějí vyzkoušet tunning klasických sportovních amerických aut, např. Ford Mustang GT Shelby 1969, který byl k vidění i ve filmu 60 sekund.

:-)

Pro: Vše

Proti: Nic

-9+3 / -12
NfS: Carbon je opravdu celkem slabší kousek proti svým předchůdcům. Nejvíc asi připomíná Undegroundy, a nejen vizuálně. Klanové války mě taky moc nechytly, je opravdu otravné každou chvíli bránit svoje území. I ten týmový spoluzávodník je většinou na nic, ale to je možná dobře, že musíte odřít většinu sami.
Co je ale pořád stejně zábavné je tuning, drifty, chlupáči za hřbetem a konečně možnost mít v garáži nějakou fešnou ameriku, které na startu závodu burácí motor, že se ostatní auta doslova třesou.
A ještě ke "kaňonum", taky mi moc nesedli, ale projednou je to vítaná změna. Kdyby se vývojáři nepokoušeli o nové věci byla by to nuda a zas tak hrozně Karboni nedopadly.

Pro: Musle auta, tuning.

Proti: Klany, krátké.

Nijaké & krátké NFS. Ne, že bych od téhle série čekal něco závratně nového, nebo -nedej bože- inovativního, ale tohle byla drzost. Když jsem měl nový Xbox tak jsem si ji koupil z bazaru za 400, takže jsem alespoň moc neutratil. Zbytečně uměle natahované souboji o teritoria, opět noční závodění (zajímalo by mne, který chorý mozek to v EA napadlo), ale HLAVNĚ: Je to furt stejný, už čtvrtej rok v řadě furt ta samá hra. Tuning, ilegální závody, šíleně se lesknoucí všechno, atd..
NEBRAT!

Pro: Alespoň to pěkně vypadá

Proti: Souboje o teritoria, noc, křečovitý příběh, délka.............

NFSC je naprosto dementní hra. Už MW stáli celkem za hovno, ale tímhle dílem se celá série potopila na dno. Hra samotná by šla dohrát za jedno odpoledne, kdyby se furt neobjevovali závody na ,,napadeným" území. Rozdělení aut do kategorií tady nemá moc smysl řekl bych.. sice jsem hru hrál jen jednou s Muscle autama, ale v rychlích jízdách se rozdíli mezi třídama moc neprojevovali.
Jízdní model aut je opravdu otřesný, až to chvíli vypadá, že jezdíte se vznášedlama. Policajti umí srát ještě víc, jak v MW, naštěstí tady na ně není kladen velkej důraz.
EA ale korunku nasadilo ,,revolučním" tuningem v podobě autosculpu. Pro někoho možná revoluce, pro mě roztahování dírek, který je stejně zajímavý, jako hovno na chodníku. Od Carbonu ruce pryč.

Pro: hmm, ee, no.. nevím

Proti: jízdní model, tuning, hrací doba, hw nároky, videa a plno dalších

taky me posledni NFS...ale ja dokonce to dotahl az k tomu finalnimu bossovi,ktery mi v kanonu nesel a nesel udelat....porad sem cekal,jestli se to nezlepsi a on uz byl konec.Nakonec sem to ani nedohral.Nejhorsi NFS co sem hral a na ProStreet sem uz tu odvahu nemel....jizda v noci + kanony+dalsi novinky vypadaly sice cool,ale spis bych rekl ze to tu hru pohrbilo,uz to nemelo stavu a ani punc minulych dilu.Po povedenem Most Wanted sem cekal neco vic.Grafika byla taky naka divna,takova umela,jako bych jezdil v tovarne na plastikove pany:).Kanon me neoslnil,premira driftu taky uskodila,proste nechapu proc autori upustili od DRAGů,ktere sem mel od Undergroundu nejradej:(.
Další nezajímavé NFS s nesympatickými videi, nesympatickými hrdiny a hromadou přebytečných srač... tedy vychytávek, ze kterých si při závodění rozhodně samou radostí neucvrnknete, nýbrž pěkně otravují.

Jako plus bych měl asi uvést relativně pěknou grafiku ve svižném enginu, ale to dokáže kdekdo. A abych nezapomněl - soundtrack (jakožto klasická opora NFSU, NFSU2 a NFSMW) tentokrát taky naprd.

Celkově vzato podprůměrná hra - bohužel - a na NFS: ProSteet už jsem raději ani nesáh.