Reklama Klukovna.cz

Mortal Kombat

Mortal Kombat 9, Mortal Kombat: Komplete Edition

akce > bojová *
03.07.2013
NetherRealm Studios, High Voltage Software (portovali na PC)
Již devátý díl známé série Mortal Kombat se nakonec dostal i na počítače. Hra vyšla na PS3 a Xbox 360 již v roce 2011.

Příběh tohoto dílu se odehrává po událostech z předešlého dílu s podtitulem Armageddon. Císař Shao Kahn konečně porazil boha hromů Raidena a jeho spojence. Raiden, který je na pokraji smrti, má poslední možnost zachránit Earthrealm. Pokud chce vyhrát nad císařem, musí na něho udeřit tam, kde je nejvíce zranitelný... v minulosti!

Hlavní změna oproti předešlým dílům je vyobrazení ve 2.5D grafice, ale také fakt, že hra je více zaměřena na hardcore hráče, kteří již mají s touto sérií zkušenosti. Jinak hra jednoho hráče zůstává klasicky nezměněná. Vyberete si z dvou tuctů postav a hra vás hodí do arény, kde máte za úkol zlikvidovat vašeho protivníka. Každým kolem jsou nepřátelé těžší a těžší, až dojdete k samotnému Shao Kahnovi. Hra více hráčů již nabízí více módů zápasení, např. Tag Team, ve kterém jdou proti sobě dva páry bojovníků, jež se navzájem využívají pro lepší komba a útoky. Poslední mód je Story mode, který vám nabídne celý příběh a kde vás čeká 16 kapitol, kde si každou odehrajete za jednu postavu, jež si nebudete moci vybrat. Mezi každým zápasem se děj posune o kousek dopředu a poodkryje mytologii mezi prvním a třetím dílem, až nakonec dospěje do finále.

Hra vychází na PC v "Komplete" edici, která obsahuje všechna vyšlá DLC.

Paul
Paul

Honest trailer Mortal Kombatů https://www.youtube.com/watch?v=o_QBk4VwnIA Shang Tsung..standing up :D

Oprášená klasika v novém kabátu, která (alespoň pro mě) zalepila díru na trhu. Už dlouho jsem si chtěl na PC do někoho pořádně praštit, nebo uspořádat turnaj s kámošema, ale starý rubačky mě vždy odlákali, hlavně kvůli zastaralej grafice. Tady je grafika celkem uspokojující, některá bojiště působí i dosti velkolepě a co víc, do prostředí jsou zakomponovány i fatality. Které jsou také skvěle provedené.

Jinak u tvůrců oceňuji, že se nesnažili změnit to co skvěle fungovalo i u starších dílů a to jest ovládání. Takže pokud již máte něco s MK napaříno a nějaký to kombíčko vám zůstalo v paměti, jistě vám taky udělá radost, že i tady ty správný kombinace stále fungují.

Příběh je v rámci možností bojového turnaje prostý a parádně nostalgický Béčko po jehož dohrání se vám odemkne několik starých i nových postav. Co víc chtít?

Tahle hra je jako splněný sen. Mám vzpomínky na MK 1-3, které jsem hrál poměrně dost. Ale tenhle MK není jen recyklace s lepší grafikou. Ne, je to po všech stránkách kompletní produkt.

Začal jsem lokálním multiplayerem. Se sestrou a bratrancem jsme u hry strávili nějakých 10 hodin a bavilo nás jen se mydlit mezi sebou. Komba jsme neuměli, takže se sem tam občas povedlo namačkat něco omylem a vypadalo to dobře. Ona vůbec celá hra je graficky moc pěkná, ať už jde o modely, animace chvatů nebo menu. I té krve je tak akorát a monokly nebo jiné šrámy vypadají hodně dobře. Je to prostě správně husté a přitom ne zas tak moc přehnané.

Později jsem zjistil, že si můžu odemčít nějaké bonusy. Začal jsem zkoušet alternativní kostýmy a kochal se. Zkusil jsem online multiplayer, ale i jako úplný začátečník jsem dostal soupeře, který mě vyřídil asi čtrnáctichvatovým kombem (já sám umím max 5). Takže se online matchmaking ukázal jako nepoužitelný, když se nehledá v nějakém rozsahu ranku.

No a nakonec jsem pustil Story mode. Příběh je jednoduchý, ale dá se. Filmečky mezi souboji jsou v mých očích perfektní. Škoda, že nejsou ingame, ale předtočené, takže zabírají celých 5 GB (!!!).

Pár myšlenek na závěr. Sonya Blade by mohla mít menší prsa. Takhle mají všechny ženské hrdinky kozy jako vozy, což mi připadá zbytečné. Zvuky, komba, X-ray chvaty i fatality jsou super a u hraní se skvěle bavím. Doporučuji hrát na Xboxovém gamepadu.

Pro: Grafika, animace, zvuky, plno herních možností, dobře udělaný Story mód, velký výběr postav a jejich variant

Proti: Matchmaking nerozlišuje skill hráče

Jakožto hráč odkojený počítačem a časopisem Score mám v sobě zakořeněný odpor ke konzolím (je to z větší části póza). Konzolistům jsem vždycky záviděl jen dvě věci: 1) dřívější release her 2) Mortal Kombat. Nyní, po 15 letech čekání konečně můj druhý problém odpadá, neboť nový Mortal Kombat dorazil i na PC!

Na první pohled svižný a pohledný Unreal 3 engine, v menu spousta možností a dokonce story mode, hah! Singleplayerová kampaň vychází z filmů Mortal Kombat 1 a 2, ctí jejich příběhový rámec a načrtnuté vztahy mezi postavami. Je velice příjemné, když ve hře procházíte částmi, jež si vybavujete z filmů a potkáváte známé postavy. Aby však nebylo dění předvídatelné, kopíruje kampaň filmy jen zhruba do poloviny, pak se příběh odchyluje a souběžně s tím jeho úroveň zhoršuje. Postavy se recyklují, některé musíte porazit i 4x, takže jejich „nesmrtelnost“ začíná být malinko otravná. V průběhu cca 6-8 hodinové kampaně (což už samo o sobě je wow!) narazíte na překvapivé množství in-game animací, které slepují váš pochod od jedné bitky ke druhé. Je to příjemně stupidní. :)

Charaktery jsou posbírány ze všech předchozích Mortal Kombatů, mají i staré známé specialitky a kouzlíčka, ovšem to zdaleka není vše! Přibylo obrovské množství „kombíček“ – pro každou postavu existuje cca 20 různých sekvencí a kombinací úderů, které soupeře donutí vymalovat podlahu červenou a litovat, že se radši nedal na vyšívání. Když pak zkombinujete některá komba s dalšími specialitami/spelly, můžete soupeři vzít třeba 20% života, aniž by to mohl vykrýt… Pokud tedy nepoužije breaker, což je nová věc stejně jako brutálně efektní brutalita, kterou můžete použít, když se vám v souboji nabije příslušný ukazatel. Hratelnost tedy patří ke špičce svého žánru, nedovedu si ani moc představit, že by to šlo udělat lépe…

Tato fúze starého, známého konceptu se spoustou nových inovací a vylepšení utváří vskutku kvalitní, chytlavý a až nečekaně zábavný herní zážitek. Když si k tomu připočtu, že všechnu tu nádheru můžete konečně hrát s kamarády v multiplayeru online, nelze než prohlásit: „bravo“ a tím nemyslím ten časopis…

HW: Minimum: C2D 2.4 GHZ CPU, 2 GB RAM, GF 8800/HD3850 / Doporučeno: C2D 3,2 GHZ, 4 GB RAM, GF GTS 460/Ati 5850

Jakožto člověk odkojený na bojových hrách, jsem věděl že se jednoho dne k této hře dostanu. Navíc moje poslední konzole je PS2 a pro novější jsem nenašel dostatečně velký důvod pro koupi. Musel jsem hledat alternativu a Mortal Kombat mi přišel jako nejlepší volba (no moc velký výběr sem ale stejnak neměl).
To co od hry můžete očekávat je asi jasné. Krev, vnitřnosti, lámání kostí a svižný boj. Fatality jsou vrcholem brutality v herním průmyslu, vyvojáři posouvají hranice jak jen to jde. Vyrvání srdce či useknutí hlavy je to nejmenší. No prostě nic pro slabší povahy. X-ray komba se mi moc líbily, hezky promakáné jak zvukově tak graficky a přidávají ke hře ještě kapku potřebné brutality.
Co se samotného boje týče, je to fakt fofr. na težší obtížnosti postavy lítaj po obrazovce, že nevíte kam se máte dřív podívat. Takové množství a důležitost skoků, teleportů, sklůzu a podobných tríčků jsem u žádné jiné bojovky nezažil. Pokud chcete vymlátit z ovladače fakt krutý komba chce to hru dlouze studovat, jelikož ty nejvražednější dlouhý komba nejsou přímo ve hře definovány a jsou poskládány z menších komb a speciálních útoků. Což se může zdát že u podobných her není nic neobvyklého ale v Mortal Kombat to prostě vypadá líp a je mnohem težší nějaký takový komba vykouzlit.
Příběh mi nepříjde nějak extra působivý. Zvlášť postavy s jejich dialogama a designem (až na pár vyjímek) je těžký brát vážně. Takovej průměnej herní příběh. Možná je problém v tom že nejsem velký fanda této herní série.
Jediná věc co bych hře vytknul je zbytečně polonahý ženšký. Jako ne že by se mi to na první pohled nelíbilo ale skoro stejný bikiny na každý postavě působí jakože vývojářům došli nápady nebo že design vymejšlela banda nadrženejch paniců. A také optimalizace na PC není zrovna velká sláva ale to se od konzolových her předělaných na PC očekává. Starší stroje to prostě nezvládaj, ikdyž jedete na nejnižší detajly hra všechno cucá z procáku.
Celkově je hra skvělá. Stejně většina mého hodnocení padne na samotný bojový systém, který je sice težší než u ostaních bojovek ale výsledný boj vypadá ze všech bojovek co jsem hrál nejlíp.

Pro: brutalita, akční dobře vypadající boj

Proti: design některých postav, optimalizace

Me modlidby se vyplnili :) Jiz dlouho si rikam, proooc se na PC nedelaji poradne mlaticky?! Posledni MK je jiz davno za zenitem... a najednou se stalo. Objevil jsme MK9 i pro platformu PC a tak jsem s nadsenim instaloval a vychutnaval. Tento komentar bude vypadat asi jako reklama, ale kazdy kdo hru vyzkousi, pochopi. Rad bych uvedl nejaky zapor, ale faktem je, ze o zadnem nevim. Dokonce i cena tohoto titulu je velice prizniva. Takze, vratme se z5 do minulosti, kdy krev strikala proudy a fatality byli brutalni jak maji byt. Tato hra neni pro deti. Tato hra je pro bojovniky! FIGHT! ;)

Pro: Velky vyber postav, paradni grafika, krev, vyukovy rezim, rentgenove "zabery"...

Proti: to to trvalo (konecne i pro PC)