Krásná jednoduchá hra, na kterou mi stačila jen myš a trocha času. Při hraní se nedá nic uspěchat, všichni broučci si lezou svým tempem a já musela prostě počkat, až si v klídku dolezou tam, kam jsem potřebovala.

Během pěti kol dochází k jakési reinkarnaci. Nebo alespoň tak jsem to pochopila, protože s jedním nenápadným broučkem splním všechny úkoly v jednom kole a vlezu s ním do mrtvého sarančete, v dalším levelu hraji za saranče atd.

Morphopolis je nenáročná klikačka, kde jsem hledala různá těla hmyzu, části rostlin a podobně, a když jsem našla požadovaný počet daného předmětu, většinou se mi otevřela logická minihra. Šlo třeba o pexeso, puzzle, správné složení kamínku dle tvaru, zapamatování si určité posloupnosti a tak dále. Přiznám se, že u některých jsem se hodně zapotila, ale o to větší radost jsem měla, když se mi minihra podařila.

Morphopolis doporučuji všem, co si chtějí zahrát hru na dvě hodinky, která je donutí se trochu zastavit a relaxovat a při tom si u ní pěkně zapřemýšlí. Hra je hezky zpracovaná, jde o kreslený svět, a když jsem ji spustila, hned se mi vybavily relaxační omalovánky pro dospělé. Zvukový podkres je nenásilný a dobře do prostředí pasuje.

Pro: příjemně těžké hádanky, krásné prostředí, hudba

Proti: mohlo to být delší, u miniher není možnost nápovědy

Morphopolis je adventura jejíž autoři se inspirovali českými Amanita Design. Bohužel, na hry od Amanity tento počin ani zdaleka nemá. Na hře je hodně očividné, že je portována z mobilních zařízení. To by tak nevadilo, kdyby se to nepromítlo do ovládání takovým způsobem, jako se to promítlo. Váš brouk se nepohybuje, tak že kliknete na místo a on tam půjde. Myš totiž musíte držet aby se brouk pohyboval. To mi později začalo vadit. Navíc leckdy není zrovna jasné, kam můžete jít a kam ne. Navíc je každý z 5 levelů prakticky stejný, co se herní náplně týče. Pouze minihry se mění, ale abych byl upřímný. Ty minihry byly ze hry asi to nejzábavnější, ale taktéž mě zrovna nenadchly. Navíc hráč musí většinou vytušit, o co v dané minihře jde.

Co se týče audiovizuální stránky týče, tak zde není co vytknout. Levely jsou pěkné a hudba též, i když s Amanitou se to srovnávat nedá. Oproti Amanitě navíc chybí jistá "hravost" kterou lze cítit z jejich her. To mi zde chybí.

Celkově mě hra zrovna nenadchla, ale je velice krátká a stojí jen pár korun. Osobně bych ji však asi doporučil si zahrát spíše na mobilu. Tam je zážitek asi lepší.

Pro: Grafika, hudba, krátké, nízká cena

Proti: Hratelnost, ovládání

Krátká, ale půvabná a vtipná. Z principu žánru hidden object znovuhratelná (nemáte-li fotografickou paměť). Srovnání s výrazně delší The Tiny Bang Story snese v ostatních ohledech směle.

Pro: je to samý hmyz, a přitom je to krásné!

Proti: neintuitivní ovládání některých puzzlů a nemožnost puzzle opustit, useknutý/nijaký konec