Moonlight Syndrome

09.10.1997

Jedná se o hororově laděnou adventuru s prvky vizuální novely ze série Twillight Syndrome. Tento díl režíroval a částečně napsal i uznávaný herní designér Goichi Suda (Suda51), který na předchozích dílech zatracoval duchařský přístup k příběhu a proto se rozhodl, že po příběhové stránce hru pojme více jako psychologický horor.

Příběh tohoto dílu se odehrává v jiné realitě než hlavní série Twillight Syndrome a to i přes to, že se odehrává rok po událostech Twilight Syndrome: Investigation. Hráč se tu opět ujme studentky Mika Kishii, která je známá napříč celou sérií. Ta začne pociťovat, že se začíná dít něco divného s obyvateli městečka Takashi, ve kterém Mika žije. Brzy poté se dozví, že její spolužák Kyoko Kazan byl zavražděn a tím se odstartuje bizarní a místy i surrealistický výlet do života hlavních postav.

Moonlight Syndrome je chytrou kombinací adventury a vizuální novely, kdy prozkoumáváte lokace, řešíte puzzly, ale také se účastníte dlouhých dialogů a příběhových částí. Hra vyšla pouze pro japonský trh, ale k dispozici je už i fanouškovský překlad, takže už prakticky každý má možnost si tenhle díl série užít.

Čekal jsem, že v tuto dobu už bude překlad hotov (když cj iwakura nahrával video z první verze), ale očividně se to zaseklo. Je to škoda, série Syndrome působí zajímavě.