Přesně takto by měly vypadat všechny západní komediální vizuální novely. Jednotlivé průchody hrou jsou krátké a přímočaré a vůbec nedrhnou, protože tady nejsou žádné obří návaly textu ani se pořád dokola neopakuje to samé (kromě intra a endingu, které jde ale přeskočit). Právě naopak s každým novým rozehráním na hráče čeká něco úplně jiného - jiné postavy na jiných místech, jiné konverzace, jiné odpovědi a jiné možnosti, takže je to pořád zábava, i když už to hrajete po sté. Taky humor funguje, postavy jsou sympatické, soundtrack příjemný, i animace se mi líbí. No a v neposlední řadě je třeba zmínit vysokou obtížnost (Dark Souls hadra :D), která vás nutí zkoušet to znovu a znovu. Určitě vyzkouším i DLC.

Pro: HUMOR, žádná repetitivnost, ideální délka, milion konců, volnost, postavy, obtížnost, soundtrack, animace

Hráno v rámci Herní výzva 2020

Tuhle hru jsem koupil s tím, že jednou za čas seženu lidi a budeme to hrávat v klubovně na plátně. Sám jsem hru hrál dvakrát (a jednou jsem pozoroval) a nemůžu si ji přestat vynachválit.
Ve hře se ujmete jednoho ze čtyř monster (jhinn, frankenstein monster, zombie nebo Embodiment of Fear, který neslaví narozeniny, neb je starší než samotný čas) a vrhnete se na Spooky high, šílenou školu pro monstra, kde se studenti upalují, trenér vás omylem dopuje atd.
Ve hře máte až šest objektů svého zájmu ( v dlc další dva), kteří vás nepřestanou nudit! Ať už se jedná o hipsterského upíra Liama, ztřeštěnou Polly Geist, chladnokrevnou medůzou Verou, mořskou pannou pocházející z krvelačné monarchistické rodiny Mirandou, hloupým ale loajálním vlkodlakem Scottem nebo adrenalinem naplněným démonem Damienem.
Ve hře zažijete spoustu zajímavých zážitků. Ať už se jedná o balení měsíce s vlkodlačí smečkou v poledne (jak hra sama říká, v poledne svítí měsíc "Because why the f**k not?!"), snaha utéct před lovkyní monster studující ve stejném ročníku či moment, kdy ukážete Damienovi svou sbírku mrtvol v garáži a on vás začne obdivovat, že jste největší sériový vrah kterého zná (a přitom jste jen velmi dobrý vykradač hrobů)
Hra samotná je jednoduchá. Na začátku si všichni hráči projdou třemi otázkami, které jim určí počáteční vlastnosti do hry. V průběhu hry si projdete třemi týdny, kdy v každém týdnu máte 3 akce (jeden oběd, kde si vybíráte ke komu si sednete a dvě akce, kde si vybíráte kam půjdete). Co se stane na daných místech vás vždy překvapí - občas najdete mrtvolu, občas se Damien se Scottem hádají, kdo je lepší ve hře PokeMan Go, občas máte možnost koupit kilo kokainu.
Hře nechytí nápaditost a za tři hry, u kterých se byl bylo skóre sbalených: nesbalených 4:8, takže hra rozhodně není jednoduchá.
Za všechny tři hry se mi jen jednou stalo, že bych viděl událost, kterou jsem viděl i dřívě.
No nic, jdu se opět pokusit sbalit Veru. Napotřetí snad neodmítne...

Pro: Zábava pro více hráčů, humor a vtipné narážky, znovuhratelnost

Proti: Pro někoho trapný humor