Žádnej koment na tuhle téměř dokonalou pecku? Nuže, jdu to zachránit.

Pamatujete si, kdy nebyly DLC, ale masivní expanze, který hru oživily a daly ji nový mechaniky, lokace, příběh a bůh ví co ještě? Tak přesně tohle je Iceborne.

Chápu, že cena je šíleně vysoká na "DLC", ale Iceborne nabízí skutečně něco naprosto novýho. Nová lokace vypadá fantasticky. Trochu jsem se bál jednotvárnosti, ale nová mapa je dostatečně rozsáhlá a variabilní. Jeskyně, jezero, horké prameny a samozřejmě nová monstra. Hodně nových monster. S tím bych ale byl trochu opatrný a hlavně upřímný. Spousta nových monster je převzato ze starších dílů, ale nic to nemění na jejich monumentálnosti, chování a temperamentu. Například Nargacuga je sice (prý) ze starších dílů, ale její move set, vzhled a chování je dost pekelný. Něco mezi divokostí Deviljho a mobilitou Tobi Kadachi. Je radost toho grázla zabíjet.
To platí i pro ostatní monstra. Příjemně mě překvapil závěrečný "boss" (v uvozovkách, protože Monster Hunter je v podstatě založený na soubojích s bossy), ale nebudu vám tu radost spoilovat.
Mezi nové mechaniky patří například focení různých míst, situací nebo potvor pomocí jistý hádanky, kde daný místo najít. Pěkná věc, ale není to nic, co bych vyhledával. Potěší i chutný "gambling" u stroje na páru. K tomu přidejte nový kočky (hodně koček) a hlavně novou kočičí kuchařku, která je prostě...kočičí kuchařka. To vám k radosti nestačí? Nevadí, pořád tu je dost novinek.

Nová výbava vypadá naprosto skvěle. Staty a decory se dají s ještě větším pocitem satisfakce kombinovat. Není nad to nalítnout na Vaal Hazaka s effluvia resistama a srolovat ho jak perskej koberec. Po dohrání hlavní story (která nikoho nezajímá) se vám otevře obrovská lokace Guiding lands, která obsahuje všechny biomy a vy můžete pomocí selektivního lovu trochu pozměnit tamní ekologii. Sám ale ještě pořádně nevím, jak to vlastně funguje.

Autoři si taky uvědomili, že ve hře citelně chybí větší porce fashion. Oprášili layered armor systém a pořádně ho rozvinuly. Lov na materiál získává novou motivaci. V tom velkým množství si určitě každý hráč vybere. Rozšíření vašeho arzenálů a nové úrovně vylepšení jsou samozřejmostí.

Původní díl bez expanze se mi hodně líbil a dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Více možností, více monster, více koček a více všeho. MHW se tedy tímto stává pro mně srdcovou záležitostí. S velkou radostí do hry nabuším další desítky hodin. Ani po 231h jsem nesplnil snad ani polovinu toho, co hra obsahuje.

Cena je tedy pro mně naprosto opodstatněná. Pokud se vám líbila hra bez DLC, tak tahle expanze je jednoduše povinností. Sláva grindu a kočkám!

Pro: nová lokace, monstra, mechaniky, možnosti, výzbroj, zvuk, layered armor, kočky, poctivá práce autorů

Proti: trochu zamrzí pouhé "obarvení" stávajících monster, ale to bylo tuším i v základu