Miss Neko 2

17.12.2021

Miss Neko 2 je logickou hrou, která, jak už název napovídá, je plná roztomilých koček, a to v podobě jak kočkoholek, tak i klasických chlupáčů, kteří vám doma běžně zalehávají obličej.

Základní mechanika hry je založena na známém konceptu. Máte hrací plochu plnou barevných kočiček a vašim úkolem je hledat co největší skupinky stejných barev, které pak kliknutím odeberete. Postupem času se začínají objevovat i různé předměty, co mohou úrovně obohatit i zkomplikovat. Stejně tak i vám se odemknou schopnosti, jež můžete jednou za čas využít. Cílem každé úrovně je vždy odebrat z hrací plochy určitý počet barev nebo předmětů, zároveň ale také nahrát co největší skóre.

Hraním se vám pak hromadí penízky, jenž lze využít ke kupování jídla. Různé pokrmy vám vaši kočičku dokáží proměnit na specifická plemena. Ta se následně ukládají do galerie, kde se můžete dozvědět zajímavé informace například o jejich původu. Každou kočku zároveň vidíte i v její kočkoholčičí formě, s níž můžete, pokud chcete, dělat i jiné věci než se jen koukat.

Na hru Miss Neko 2 jsem se tak nějak těšil hned od doby, co jsem na Steamu objevil, že má brzy vycházet. Čekal jsem odpočinkovou hru, kde bude hlavní mechanikou klikání na co největší skupiny barevných koček vedle sebe doplněné o nějakou tu erotiku. Výsledek má očekávání do jisté míry naplnil, přesto mám ale nějaké výhrady.

Hra má na první pohled jednoduchý barevný design, působí hravě a odsýpá rychle. Postupně se během jednotlivých úrovní začínají objevovat nové bloky, kterých je dostatečné množství, aby to všechno nezačalo být za svou krátkou herní dobu stereotypní. Bohužel se ale nedostaví nic, co bychom v tomto žánru už neviděli. Ocenil bych také o něco vyšší obtížnost, protože tak, jak je hra nastavena, jsem většinu úrovní dokázal téměř bez snažení zvládnout na plný počet hvězd.

Zvláštní mi pak na hře přišly výsledné odměny. Za peníze získané během úrovní si můžete koupit jídlo, které dáte kočce. Ta se pak promění na kočkoholku a uloží se vám do sbírky. A teď přichází ten divný moment. Máte následně totiž dvě možnosti, co s ní dělat. Buď si můžete zobrazit reálnou verzi daného plemene kočky s nejrůznějšími informacemi o něm, nebo se s danou kočkoholkou můžete vyspat. Připadal jsem si u tohohle výběru, jako kdybych šel do obchodu, kde bych vedle sebe měl na poličce Pribináčka a útočnou pušku. Těžká volba, že? Mně osobně by asi přišlo lepší, kdyby se tvůrci vykašlali na jednu z možností. Udělali by zkrátka buď odměny v podobě erotických scén s kočkoholkami, nebo přidali ještě více informací o daných plemenech.

Co se týče samotných erotických scén, byl jsem spokojen, ale nijak překvapen. Každá kočka je dostatečně unikátní a převedení jednotlivých plemen na kočkoholky dost povedené. Animace scén je za mě spíše nadprůměrná, jejich obsah možná až moc klasický. Nejvíce mě asi mrzí, že žádná z kočkoholek nemá příběh ani alespoň nějakých pár vět, kterými bychom se o nich dozvěděli něco zajímavého, jak je u her s erotickým obsahem zvykem.

Miss Neko 2 je ve výsledku přesně ta hra, která neurazí, ale přímo nenadchne. Jako odpočinek po náročném dni ale rozhodně funguje.

Pro: barevný design, ideální herní doba, jistá edukativní hodnota ohledně koček, jednotlivé kočkoholky

Proti: žádné inovace v rámci žánru, nízká obtížnost, zvláštní výběr aktivit s danými kočkami, absence příběhu

Herní výzva 2022

Miss Neko 2 je poměrně krátká logická hra, ve které spojujeme drahokamy stejné barvy a z každé splněné hádanky získáme kredity, které můžeme vyměnit za dárek pro kočičku. Ve hře je osm různých kočiček, a když některou obdarujeme, promění se na kočkoholku.

Hra je velmi jednoduchá a velmi krátká. Na jeden večer zabaví dobře. Hra obsahuje rovněž patch pro milovníky kočkoholek.

Pro: Roztomilé kočičky a kočkoholky.

Proti: Hra není dost dlouhá, aby se projevily nedostatky a dělá přesně to co má.