Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MirrorMoon EP

04.09.2013
63
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

MirrorMoon EP je netradičně pojatou explorativní hrou z pohledu vlastních očí, spojenou s interakcí. Při navigaci prostorem na vás čekají menší, abstraktně laděné úkoly k vyřešení. Dějištěm jsou neobydlené planety, které mají své identické, ale mnohonásobně zmenšené protějšky nad orbitem. Důležitou položkou hratelnosti je multiplayer, ve kterém je možné sektor s hvězdami sdílet s ostatními hráči a řádně prozkoumané hvězdné systémy pojmenovávat. Pokud dojde k pojmenování všech hvězd, vygeneruje se nový sektor. Cílem hry je nalézt planetu s observatoří, díky které je pak možné určit polohu tzv. anomálie, jejímž objevením hra končí.

MirrorMoon bylo nominováno na různé ceny, zvláště na akcích jako Independent Game Festival 2013 či Official IndieCade. Komerčně vydaná verze s EP (Extended Play) v názvu značí rozšířený obsah a zahrnuje opravy většiny chyb z dřívějších verzí.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
MirrorMoon je zajímavý počin, který však naneštěstí trpí nedostatečným rozpracovnáním své hlavní herní části a který tedy stojí "jen" na svém originálním nápadu a magické audiovizuální složce. Poté, co hráč dokončí tutoriál (pokud jej neodradí jeho neprůhlednost), pochopí, jakým způsobem se ovládá kosmické plavidlo, a těší se na nové neotřelé hádanky a průzkum jednotlivých planet, sezná, že o moc více mu hra již nenabídne a že bude pouze variovat to, čím si již prošel (vesmír i "hádanky" jsou procedurální, založené právě na těch v tutoriálu). Jediné, co jej tedy čeká, je užívání si těchto variací, kochání se minimalisticky ztvárněným vesmírem (imaginativnějším, než fotorealismus), nalezení obzervatoře a odhalení anomálie. Nakonec je MirrorMoon tedy spíše casual, ve kterém lze ale právě proto jen tak zasněně relaxovat mezi hvězdami.
+7