Minecraft: Story Mode - Episode 1: The Order of the Stone

Originální Minecraft mě moc nebavil takže jsem čekal že Story Mode bude taky o ničem, ale hodně jsem se mýlil.

To napětí které jsem prožil, ta zábava, ta atmosféra, ten soundtrack. Hra začíná docela nezajímavě, prvních 5-10 minut mě moc nebavila, ale potom to začíná, hra vás náhle ponoří do děje, začíná být napínavá a zajímavá, a taková je až do konce. Soundtrack ten je úžasný, příjemný, klidný, odpočinkový a ještě nevím jak bych ho měl popsat prostě úžasný! Příběh je také skvělý, atmosféra je dokonalá. Jediné co mi vadilo na hře bylo craftění, které pro mě bylo docela náročné, protože se v něm moc nevyznám, ale to je jen drobnost. Takže jsem opravdu potěšen z této úžasné hry.

Grafika 8/10, Příběh 10/10, Soundtrack 10/10, Postavy 10/10, Atmosféra 10/10

Tak toto bylo bolestivé. Všechny mé smysly byly bombardovány skutečně obdivuhodně amatérskou prezentací a má nízká inteligence byla neustále udivována toporností scénáře, prachbídnými dialogy a dabingem z kategorie sobotního seriálu pro 5 letá děcka.

Podstatná je však jedna otázka. Co je Minecraft? Je to hra v prakticky nekonečném světe, kde kreativní možnosti omezuje pouze vaše fantazie. Hra, kde můžete mít hromadu kámošů a stavit si třeba Reapera ze dřeva nebo obří kadibudku. Já fanoušek tohoto fenoménu nikdy nebyl, jelikož nejsem kreativní ani trpělivý, ale naprosto rozumím jeho popularitě.

Minecraft: Story Mode - Episode 1: The Order of the Stone (člověka upoutá už jen absurdita názvu) je pravý opak toho, čím Minecraft je. Je to neuvěřitelně lineární. Ne, lineární je moc nelineární význam pro toto dílo. Je to tunelový. Ano, tak bych to nazval. Pročpak? Protože jak už to u nových Telltale titulů bývá jste naprosto svázání jít pouze jednou cestou kupředu. Ba co hůř, když jsem náhodou narazil na něco zajímavého a popošel jsem dál s domněnkou, že se na to kouknu později se najednou změnila kamera a hle! Já se najednou nemůžu vrátit! Žádná tlačítka krom toho "dopředu" nefunguje! I u starších TT her byl nějakej závan prozkoumávání. Další "herní" prvek je QTE!!! Ano, opět to jest dvojkombinace masturbuj/mačkej "E" a potom jednou stiskni "Q" no není to kreativní? Opět jsem nenarazil na žádný "failiure stav" takže pokud čistě náhodou na vás kostlivec vystřelí z luku a vy nezmáčknete šipku nic se nestane.....vlastně jo, charakter řekne velice emocionálně "au" není to báječné a intenzivní?

Hodnotit grafiku a animace je těžký, že? Máte to brát jako klad, že je to věrný originálu nebo jako omluvu za neschopnost udělat dobrou grafiku a animace? Jedno se ale musí Telltale přiznat. Každá jejich hra je hnusnější než ta předešlá, což svědčí o tom, že se autismus vývojářů konečně někam posouvá...bravo!

Takže to, co ze začátku vypadalo jako vtip, také jako vtip skončilo. Bohužel ne jako dobrý vtip. Nevím na koho tohle může být mířený? Fanoušky Minecraftu? Až na pár odkazů a pseudo vtípků, NE. Telltale fandy? Na ty to zase bude moc infantilní. A na graphics whores je to zase moc nevzhledné. Takže leda, že by jste byli fanatičtí fanoušci prvních dvou zmiňovaných.

Jsem zvědavý co si na nás tellteláci připraví příště? Stone simulator: Story mode - Episode1: From Rock to the mountain - revenge of the stone mason(?)

Ze vší úctou váš bývalý fanoušek:" Fuck you Telltale!" :)

Po první epizodě převládá celkové nadšení. Nadšení z toho, že je zde dobře vyvážená porce akce, interakce, relativního klidu a dialogů mezi postavami. Líbilo se mi, že tvůrci nebazírují na každé drobnosti Minecraft univerza a současně vše je vyváženo tak, aby hra nenudila a byla hratelná i pro toho, kdo původní hru v životě nehrál.

Asi největším pozitivním překvapením jsou dialogy a vůbec dabing postav, kdy se hráč sem tam upřímně pobaví. Hra nepostrádá sympatický humor a současně nijak neznevažuje ani nedegraduje okolní svět a zákonitosti, které vás obklopují. Při mnoha příležitostech se hráč dostane do situace, kdy musí rychle zvolit jakým způsobem se rozhodne (forma dialogu s předem připravenými možnostmi, kdy je třeba se rozhodnout rychle, než vyprší časomíra pro rozhodnutí). Stane se tedy, že se hráč posune v příběhu směrem vpravo, aniž by tušil jaká alternativní cesta se mu nabízela, kdyby rozhodl jinak.

Celkové zpracování přestože není nijak vyloženě ohromující, povedeně kombinuje svět Minecraftu s příběhem, který má hlavu a patu, a animace postav spolu s dialogy hru dělají záživnou a nuda tak nehrozí. Pohyb a veškeré animace jsou propracované daleko nad rámec klasického Minecraftu a nelze nezmínit, že ve hře nechybí ani animace komplexnější, za které by se nemusela stydět ani hra s graficky vyššími ambicemi.

Přestože mnoho lidí nemůže Minecraftu přijít na jméno, sám jako dlouholetý hráč MN bych hru doporučil i těm, pro které kostičkované prostředí samo o sobě je důvodem, proč se do takové hry vůbec nepustit.

Pro: Příběh, humor, vyváženost, hráč se nenudí

Proti: nic zásadního