Midnight Mysteries: The Edgar Allan Poe Conspiracy

27.07.2009

Známý spisovatel tajemných příběhů přijímá pozvání ducha mistra hrůzy, Edgara Allana Poea, který zemřel za podivných okolností v roce 1849, a jeho smrt zůstává záhadou dodnes. Poe ho osloví a žádá ho, aby vypátral jeho vraha a jeho duše mohla dojít pokoje. Vy úkol přijímáte a vydáváte se po stopách tajemství smrti slavného spisovatele. Za pomoci magických kapesních hodinek vyrážíte napříč dílem Edgara Allana Poea.

Hra je klasickou hidden object adventurou, kde nás jednotlivé sekvence zavádí do děl slavného mistra. Hra je plná morbidních metafor a poznáte zde scény z jeho nejslavnějších příběhů. Samozřejmostí je spousta meziher, kde například hovoříte s dobovými pamětníky a krůček po krůčku se dostáváte blíže k odhalení Poeova vraha.

Vizuálně hra navozuje atmosféru tajemna, stejně jako morbidní hudební doprovod a zvukové efekty.

První díl z hidden object série Midnight Mysteries byl pro mě lehkým zklamáním, protože oproti novějším dílům je jedinou náplní hry (až na pár opravdu malých výjimek) jen hledání předmětů ze seznamu. Jedna HO obrazovka střídala druhou, a to je po čase trochu nuda. Chyběli mi, v novějších dílech již běžné, logické hádanky.

Za zmínku stojí některé slovní vyjádření, které se v seznamech hledaných objektů objevily. Spojení jako fork's friend (=lžíce), bird prison (=klec) nebo adult catterpillar (=motýl) docela pobavily.

Co hodnocení téhle hry přidalo pár procent, bylo zpracování některých povídek od Poea a jejich použití v příběhu. (dopadnutí padouchů Jámou a kyvadlem a Maskou červené smrti) Povídky od mistra hororu mám ráda, takže tohle mě opravdu mile překvapilo.

Pro: Edgar :)

Proti: jednotvárnost