Microsoft Flight Simulator 2002

22.10.2001

Dva roky po vydání předchozího dílu Flight Simulator 2000 vychází jeho novější, větší a hezčí bratříček v podobě Flight Simulatoru 2002. Přináší s sebou hlavně grafická vylepšení jako je automatické generování budov a vegetace, lepší modely letadel, efekty, obecně mnohem živější svět, ale také novou funkci ATC (Air Traffic Control) či sérii elektronických příruček.

Pro milovníky létání a kvalitních realistických nebojových simulátorů je FS 2002 jako stvořené.

FS 2002 byl prvním freeformovým leteckým simulátorem s jakým jsem měl tu čest. V roce 2001 to byl pro mne takový menší zázrak, však považte jaká to byla změna oproti standartním leteckým simulacím rozprostřených na několika km2 žluté textury. Mít k dispozici celou ze satelitnich snimku otexturovanou planetu! Člověk se musel cítit prostě jako bůh. Solidní nabídka letadel, tisíce letišť po celém světě, létání ve dne - v noci a za volitelného počasí. Škoda jen že v séri FS jsou mezi díly FS 2000, 2002, 2004 a X v podstatě jen kosmetické změny a není důvod proč je vlastnit všechny. Je to pořád samé s minimem změn, jen s násobkem hardwarové náročnostni.

Pro: mnoho letadel, mnoho letišť, mnoho misí, mnoho reality, mnoho možností a mnoho hodin zábavy :)

Proti: málo změn oproti předchůdci, stále dost plochý povrch a tradiční náročnost na hardware