Micro Machines V4

27.06.2006

Čtvrté pokračovaní oblíbené série Micro Machines, na které se čekalo dlouhých devět let. Hra nabízí úplně stejnou hratelnost jako v minulých dílech, jen v o něco modernějším kabátku.

Stejně jako v původních Micro Machines si tak zajezdíte v miniaturních autíčkách po bláznivých tratích jako třeba koupelna, kuchyňský nebo kulečníkový stůl, muzeum, supermarket atd. Na každé trati se nachází všelijaké pasti a hlavně jsou na nich rozesety různé power-upy a zbraně. Vedle klasických bomb a raketometů je opět asi nejoriginálnější zbraní obrovské kladivo na vaší střeše, kterým můžete rozmetat soupeře na součástky.

V Micro Machines V4 samozřejmě nechybí ani multiplayer. A to jak pro 4 hráče u jednoho PC, tak i online a LAN. Opět tu jsou také přezdívky pouze na tři písmena.

V roce 2017 vyšlo pokračování Micro Machines World Series.

Nepřesný popis - hrál jsi tu hru vůbec? Hratelnost _není_ stejná, jako v minulých dílech - je jiná, než v MMV3, ve kterých je zase jiná, než v prvních dvou dílech. MMV4 definitivně opustily ploché pojetí map a silně potlačily nutnost jejich memorizace a převzaly nešťastnou fyziku z Mashed (MMV4 by se klidně mohly jmenovat Micro Mashed). Omezení přezdívky na tři písmena je zde afaik poprvé v sérii. A s tím obrovským kladivem jsi to trochu přehnal, přece jen, když se vleze na střechu matchboxu...
říkám já. Tak to přepiš! říkáš ty. Budu o tom přemýšlet. říkám já. :)

První dva díly Micro Machines patřily k tomu nejlepšímu, co jsme s bráchou mohli ve své době hrát na jednom počítači. Už trojka ale vykročila jiným směrem, protože přibyly power-upy, které podle mě do téhle série nepatří.

Čtyřka už je v podstatě úplně jiná hra, kde již tolik nezáleží na rychlosti a umu každého hráče, ale na tom, kdy který power-up použít. Jediné, co zůstalo stále stejné nebo alespoň podobné, jsou tratě. Díky velikosti nebo spíš miniaturnosti ovládaných vozů se dá jezdit na pracovním stole, po kuchyni či po okraji vany.

Stále se dá z těchto tratí spadnout, ale udržet se na nich je daleko snazší, a tak multiplayer přišel o své kouzlo. Zatímco si Micro Machines 2 ještě někdy zahraji, místo čtyřky zvolím raději Mashed.

Pro: tratě, zvuky

Proti: power-upy, hratelnost