@Smartka (komentář): Pokud se nepletu, malý Saša nezmizí, ale nese ho hlavní hrdina na zádech (tj. logicky nemůže být vidět). No a nejsou náboje, které využívá hra jako platidlo, při nabití naopak silnější než ty standardní? Mám za to, že to tak bylo... I když s odstupem času se může člověk plést. Letos se chystám po letech konečně dohrát dvojku :).
@S4TW (komentář): jsem se nějak spletl, hrál jsem sice HC, ale je tam ještě obtížnost Hraničář... i na to HC je to málo a chce to vyloženě Hraničáře :)
@Cobot (17.08.2022 10:13): jako, je pravda, že když to člověk pustí na 30 minut, aby si trochu zastřílel, tak to možná někdy až překáží, ale ty rozhovory jsou tam jen navíc, což je právě super...
Rozehráno, původní Metro jsem již kdysi rozehrál, ale nedohrál... Docela mě překvapilo, jak ten Redux na max vypadá fakt dobře a atmosféra taky slušná... jen bych se nejraději vyhnul lekačkám :D, ale co jsem slyšel, tak jich zde moc není... Dost mě taky baví, že většina postav řekne nějaký mimo příběh, čili se na stanici vždycky zdržím a jen odposlouchávám cizí hovory... no a ještě mě okradla jedna k.... to se mi chtělo plakat, páč jsem ty prachy zpět už nedostal :(
Jo jo, monitory si nechají líbit víc, než televize. Já to vlastně nakonec nehrál ve FullHD ale ve 1920×1200. Aspect to mělo správně, na 120 Hz to jelo a i těch pár pixelů navíc pomohlo.
@Sasakr (04.03.2021 19:22): no konkretne u tehle hry se mi nejmin projevil na FPS prechod z Full HD na custom QHD, naopak vizualni rozdil byl markantni, (ve full HD mi max. nastaveni vseho mozneho AA vubec nepomohlo,nevim ale jestli to bylo tim ze to bylo DX 10 nebo 11 aplikace a zmena nasteveni AA v Radeon software se tyka jen DX 9 aplikaci)- ale prepnuti do QHD vyresilo vse. Ja mam totiz 27 palcovy takze uz mam u danych her problemy s malou hustotoou pixelu ve Full HD

napr. u Crysis 2 naopak prechod do QHD zpusobil propad cca 30-35 FPS stejne jako u Bioshock Infinite- u ktereho absolutne vubec vizualne nijak nepomohlo (nechapu doted) fakt sem to porovnaval a nenasel zadne rozdili v ostrosti okraju a hran). U Crysis 2 uz to rozdil byl ve vizualu,ale ne tak velky abych to neodehral ve Full HD

V Far Cry 3 Blood Dragon byl rozdil nejextremnejsi spolu s Metrem Redux  ve vizualu, bez QHD vse kostrbate, takze sem to hral s QHD, rozdil v FPS do 30.

Ja zkousel nastavit i hybridni nekompatibilni rozliseni nekde uprostred mezi Full HD a QHD a ono to fungovalo :D  rozdil ve vizualu a FPS propadu byl primo umerny-takze polovicni. No u toho vizualu tezko rozpoznatelny ale v FPS to bylo fakt na pul-tedy 10-15 fps cca
CRU znám, ale u mě je to složitější tím, že:
1) hraju na TV, která má miliardu rozlišení, navíc se to komplikuje tím, že někdy potřebuju VRR, jindy zase naopak VRR off a snímkovou interpolaci (ty dvě věco logicky nejdou dohromady). Když jsem se snažil nechtěná rozlišení odstranit, došel jsem akorát k tomu, že TV furt hlásila, že nemá obrazový signál.
2) mám dva monitory, resp. jedno je televize, druhý je receiver. TV s VRR, receiver pochopitelně bez. Další komplikace.

Teď už je to jedno. Odehrál jsem to ve FullHD. Aspoň jsem měl 80 FPS a víc a bylo to víc immersive. Ve 1440p by to taky mohlo být 50 a už by to nebylo ono. Navíc hra má docela slušný AA.
@Sasakr (11.01.2021 02:32):

Some users have encountered issues such as not being able to set their native resolution; the game resetting their chosen resolution to a lower one; or the game's maximum available resolution being lower than their monitor's native resolution."https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Metro ... edux#cite_note-7"][7 or setting the multi-monitor display mode in Windows to "Computer Only".

In-game Vsync forces the refresh rate to 60 Hz in fullscreen mode.Force Vsync in driver. Disable the in-game Vsync.Force Vsync externally.

ja uz si to nepamatuju ale vim ze sem to na 144 hz hral, zkus custom resolution utlility a nastav si 1440p rozliseni ktere nema na vyber nizzsi nez 144hz frekvenci, (resp. ma ale me to neprepne uspesne do nove vytvoreneho rozliseni, to se stane jen v pripade 144hz, ale prene me to zpatky do nativniho full HD).... to zjistis tak ze v nastaveni monitoru mas na vyber jen 1 frekvenci a to 144 hz, uz nevim jestli sem zadaval nejake prikazi v ini, nebo cfg editoru teto hry, ale uspesne sem to hral do 142 fps bez defektu jako tearing,stutter nebo inputlag.A vim ze mi na mem full had nativnim monotioru nejde hrat s custom QHD na nizzsi frekvenci nez 144hz.

Nepouzivej jen nvidi nebo radeon sowtware pro custom res. ale tu utilitu a jeste predtim aplikuj ati patcher- atikmdag-patcher-1.4.9 pokud mas radeon kartu, pak CRU(custom resolution utility) 1.5.1. zmeni i aktivni rozliseni a prepise jej, to aspon u radeon software nejde, tam aktivni zustava nastavene to Full HD ktere mas nativni

Jeste lepsi je pak si vytvorit i vlastni custom rozliseni i v radeon softwaru a pouzit stejne hodnoty jako z te CRU utility, pak jen zapnes funkci virtual superresolution, zmenu meritka jednotkou GPU a melo by to byt komplet
Jde vám hra hrát v 1440p 120hz? 1080 i 1200p ve 120hz není problém, ale při nastavení 1440p monitor ukazuje 2160p 59hz. Výběr obnovovací frekvence hra bohužel nemá.
@hanak_v_exilu (17.01.2020 08:03): ber to jako legraci ... proti gustu zadnej disputat, ackoliv v tomto pripade bych povazoval za primerene, kdyby to dotycny/dotycna v kratkosti komentoval(a) zde v diskusi, pac me to hlava nebere
@GoodspeedM (komentář): kdyz jsem si cetl ten koment, tak jsem si vzpomel jak strasne nudne mi pripadal vyklad latky v ucebnicich ... koment je sice obsahly a dal sis' s nim jiste praci, nicmene neobsahuje vubec nic osobniho, kdyz jsem si ho docetl, tak jsem mel pocit jako kdyz te `odbavi' s nakupem pani v tesku u pokladny ...
to na co se ptam je fakt spoiler zabyvajici se koncem, takze pokud na to kliknete, tak vite co se stane:

nechapu moral points ... mohl by mi to prosim nekdo vysvetlit ? ted jsem to smahnul v minulejch dnech .. snazil jsem se vyhybat sbirani moral points ale ten konec je furt stejnej a nemam pocit, ze to moral points nejak ovlivni .. proste bud necham rangers vybombardovat dark ones a nebo strelim do toho kramu, co to zameruje .. moral points se zdaj ze nehrajou zadnou (ale vubec zadnou) roli ..

diky za vysvetleni

ps. vsechno jsem postrilel, probehl jsem to skoro na speedrun, nic si neposlech zadnej rozhovor, kdyz sla udelat nejaka neplecha tak jsem ji udelal a podle guidu jsem si daval pozor, abych tech moral points posbiral fakt co nejmin, nechapu
Mě tam nejvíc sraly ty skripty, kterým se nešlo vyhnout. Když to hraješ na max.obtížnost, tak nemáš žádný hinty...takže tě tam nějaká mrdka přepadne za dveřma a ty musíš mačkat furt dokola E. V dalším skriptu ale zase ve stejný situaci musíš mačkat C (nebo co bylo pro útok nožem). Když to nevíš, tak můžeš ten debilní skript zažít 10x (nemluvě o cestě od check-pointu k němu). Dokud se nepodíváš někam na fórum, kde se dočteš, jaký je "řešení" situace :)
@ntz (28.05.2019 15:40): Pro mě už je ve hrách postava, která nic neumí, je to obyčejnej člověk, ale lusknutím prstu profesionální vrah, takový klišé, že už nad tím ani nepřemýšlím. Ono prostě když chceš udělat akční hru, tak to asi jinak nejde. Buď musíš být v roli nějakýho Doom Slayera, předurčenýho k masakrování nepřátel anebo se hra přepne do adventury, kde se vyhýbáš boji, protože v jiným případě to nedává smysl. Mně spíš vadí, jak je ta akce o ničem.
@Bursoft (komentář): ja to tedka taky hraju podruhy .... a asi bych byl napodruhy pri svym komentu kritictejsi ... me tam stve neco jinyho:

me tam stve, ze

1) na survival-hardcore (nakonec rangera nehraju, pac ranger ma jen 2 zbrane a zadny HUD, coz proste u pocitacovy hry, ve ktery fakt nejste, ale kde mate obrazovku, nefunguje jako pro zvyseni immersion, ale zcela naopak) proste neni zadny hardcore survival ale normalni sysleni materialu ve velkym

2) ze jsou tam strasne tupi nepratele, az to boli ... ze jsou tupe prisery jeste beru, ale ze tam s lomozem jak hovado pobiham nepratelum metr za zady a nebo par metru pred ocima proti svetlemu pozadi a oni me nevidi je fakt trapny ...

3) s tim je spojeny ultrapny arkadovity vrazdeni/knocking out zezadu, kdy Artom byl civilista a najednou na zmacnuti jednoho cudliku udela se 100% uspesnosti vypinacku ala Old-Shatterhand na libovolnyho nepritele a nebo kdy hazeci kudlickou trefim nepritele do nohy a on bez hlesu zhebne ...

4) s tim pribehem souhlasim ... ty journal notes fakt nectu .. v tyhle hre se proste jde smer vpred ... jakakoliv omacka okolo je uplne redundantni ...
planuju to si znovu zasmazit metro ... muj posledni pokus (co jsem nedohral) byl survival-hardcore-ranger .. Jakou by jste mi doporucili obtiznost ?

ten ranger me dost votravil ... mam rad immersion enhancing mody, ale nemyslim si, ze immersion v pocitacovy hre nutne zvysuje naprosta nepritomnost hudu ... doporucili by jste:

survival-hardcore // nejtezsi ne-ranger varianta
survival-normal-ranger // ranger kde je trosku hudu, ten hardcore-ranger je fakt ptakovina
Šmankote. Celou dobu (co vysly) si chci zahrat redux verzi Metra a ani jsem si neuvedomil, ze pujde napasovat do vyzvy. Diky za pripominku.
@mattesak (komentář): supr pekne napsanej koment +1 za me ... mam pocit, ze svuj nemusim psat .. jen si dovolim jednu vec, kterou tam ty nemas a kterou bych rad vypichl kdyz bych ja psal koment.

Me zcela naopak ten stealth pripada uplne dementni a frustrujici ... me to proste nebavi, protoze to je zase udelano stylem, ze nepratele jsou slepi jako krtek a hlusi jak nejake hluche zvire .. muzes jim tam pobihat za zady jak se ti zlibi a oni te neslysi a jejich schopnost videt te, napr. proti horizontu a nebo v chodbe proti pozadi, byt jsi v castecnem stinu je 0.0 ... ten stealth me to strasne znechucovalo, ze jsem ho ani nepouzival ...

a jeste bych mozna vypichl jednu vec ... hraju hardcore ranger a v podstate ten boj s lidskejma protivnikama je az otravne primitivni ... proste zadna challange ... prisery jsou lepsi ... kdyz se dostanu do polis, tak mam military grade ammo tolik, ze ho normalne muzu strilet .. atd
Co znamena tebhle typ stealthu? Hru jsem projel na vsechny achievementy a problem jsem nemel. Pouze se tedy dotazuji.:)
@mattesak (komentář): tys' to teda ztrhal v ramci toho % hodnoceni ... davam ale za recenzi +

ja se na recenzi teprve chystam ... hodnoceni dam nekde kolem 70-80% ... me naopak vadi ten nerealistickej stealth ... tenhle typ stealthu nesnasim ... prave ze nez to budu recenzovat si to chci znovu na 2 hodky zasmazit, abych si pripomel ty pocity ...
@Red (03.02.2018 14:09): Stealth mi v tejto hre prišiel ako najlepšie riešenie. Paradoxne aj na nižšej obtiažnosti, pretože protivníci na môj vkus vydržali až priveľa zásahov. A keď sa k bullet sponge pridá nekonečný respawn, je o zábavu postarané.

Ja som to pre zmenu rozohral na obtiažnosti ranger hardcore. Tu mi prišli prestrelky s ľudskými protivníkmi celkom v pohode, ale stretnutia s mutantmi vedia byť frustrujúce.
Mne sa ten level taktiež páčil, ale ja som neodolal vojnovej vrave a pustil sa do poriadnej prestrelky. Aj tak to bolo veľmi zábavné. :)
@Bragi (03.02.2018 12:39): Ty jojo paráda, už jsem to udělal a dokonce chci ten level zopakovat. Předtím jsem si upgradoval zbraně a ještě blbě. Teď plánuju prodat všechny zbraně ve zbrojovně a sesbírám lepší v tom levelu tichou cestou:)

A jinak jsem zkoušel bojovat z toho posledního savu různými způsoby. Jednou jsem i zabil snad 50 fašounů a plazil kanály vedle tunelu kde jezdila drezína s kulometem. Ale stejně mě potom vykropili. Jako by se někde spawnovali.
@Red (03.02.2018 12:20): V tej časti je najlepšie byť stále schovaný za nejakou prekážkou a len sa odtiaľ vykláňať a strieľať. Na tom fronte som využil skôr rýchlopalné zbrane, brokovnica mi tam neprišla priveľmi efektívna.
@Bragi (03.02.2018 10:07): Sparťan normální. Tedy to nejlehčí:(

@Korbitch (03.02.2018 11:52): Na mě jsou většinou dva nepřátelé už moc. Jednoho sejmu brokovnicí druhý mě zabije když přebíjím nebo měním zbraň. A ty ostatní zbraně mi přijdou úplně naprd, to že jsem získal plivátko zjistím až v průběhu boje. Ale přijde mi moudré mít tři sloty obsazený podle typu nábojů. Možná kdybych měl tři brokovnice tak by se to dalo.
Jak může mít někdo v týhle hře problémy vážně nechápu. Jediný úsek, který mi dává celkem zabrat je až na konci knihovník. Takže jestli máš už teď co dělat, nemáš tušení, co že čeká pak :-D
@Garret (31.01.2018 23:09): Nechci kecat, ale něco mi říká, že filtry se obecně mění jinou klávesou než je pro nasazování/sundávání masky (což je ono defaultní G). Já jsem měnil pomocí X, což je určitě přenastaveno z nějakého defaultu. V nastavení ovládání by neměl být problém zjistit/nastavit.
@Matlajs (21.06.2017 00:00): "ono je snad uplně jedno jaký nastavení člověk zvolí,člověk nemá k dispozici žádný UI nebo tam za nejasných podmínek občas blikne, míření žádný a jakmile se něco dostane na kontaktní souboj, svět je jeden velkej chaotickej kolotoč, přičemž obludy jsou pohyblivý jak prase. Ty počáteční fáze jsou taky jedny z těch, který na hrách ,miluju''. parťák kilometr před váma, nenechává mě nic si prohlídnout nic prošátrat a furt něco žvatlá."

Tak to je přesně můj první dojem. Chtěl jsem odehrát poprvé hru kompletně v ruštině a ten kolega kecá, titulky mizí a já přitom sotva stíhám prohledávat mrtvoly. A souboje fakt vypadají že běhám z jedné strany na druhou , často kolem svého společníka. Až budu sám tak to bude teprve poděs. A to ovládání pokus omyl, zatímco samopalem se pravým tlačítkem podívám přes mířidla tak s brokovnicí stejným tlačítkem střelím. Nikdo mi neosvětlil jak se používají ty granáty nebo co to je. A hlásí mi to nějaký problém s filtrem ale vůbec nevím o co jde.

Pomoc?
@Matlajs (21.06.2017 00:00): No, v Metru se to dělí na dva typy postupu. Pokud jdeš sám v podzemí, tak si zkoumej do aleluja. Na povrchu je samozřejmě průzkum také doporučen, ale musí proběhnout opravdu ve velké rychlosti. Filtrů je pomálu. Až na druhé či třetí projití jsem měl víc času na nějaké to pokoukání, páč už jsem věděl, kde, co a jak... Za sebe můžu říct, že obě Metra jsem si pořádně užil až na druhé hraní. Po třetí jsem tam byl už jako doma.
tak jsem to rozehrál. jako já nevim no. strašně se mi líbí tematika a grafika je fakt na úrovni, ale to ovládání mě už teď štve. ono je snad uplně jedno jaký nastavení člověk zvolí,člověk nemá k dispozici žádný UI nebo tam za nejasných podmínek občas blikne, míření žádný a jakmile se něco dostane na kontaktní souboj, svět je jeden velkej chaotickej kolotoč, přičemž obludy jsou pohyblivý jak prase. Ty počáteční fáze jsou taky jedny z těch, který na hrách ,miluju''. parťák kilometr před váma, nenechává mě nic si prohlídnout nic prošátrat a furt něco žvatlá. vzdávat to nebudu, ale zatim se mi to nezdá na zdejších 84% kvůli ovládání a to já taky nejsem žádnej hrrr hurá akce blesk hráč.
Tak jsem neodolal a koupil si knížku. Zrovna jsem po třetí dohrál první díl a rozehrál druhý, tak to prokládám předlohou. Na prvních stránkách se dozvíte, jak zemřela Arťomova matka a jak se dostal k pěstounovi nebo jakým způsobem se do metra dostala prasata a jak vlastně ten celý kolos začal fungovat. A čte se to fakt hodně dobře.
@Korbitch (15.10.2016 19:02): No o to nejde, jde o to, že mám koupených 1050 her :D a už, jak si 90% slevy jsou málo :D. Proto čekám na nové balíčky na humble, ale prostě smolík.

Takhle všechny hry, co chci, tak mám stažené, ale já si je chci koupit. Problém je, že za minulý rok jsem vyplácnul za hry něco přes 4000,- a z toho jsem žádnou nehrál :D.