Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mercedes-Benz World Racing

69

Komentáře

« Novější Starší »
  • PC 85
Neexistuje moc placených závodních her, které by propagovaly vozy jedné značky. Mercedes Benz World Racing patří určitě k těm zdařilejším, na podobně zaměřený legendární pátý díl série Need for Speed ale nemá.

Po pěkném intru následuje vytvoření nového profilu. Poté se zobrazí dost nepřehledné menu. Projet se dá v 37 různých třídách Mercedesů, z toho každá třída obsahuje několik vzhledově identických vozů o různé výkonnosti. Díky jednomu posuvníku se jízdní vlastnosti vozů ubírají buď směrem k arkádě nebo simulaci. Ke zjednodušení ovládání se dá zapnout protiblokovací systém (ABS), systém regulace prokluzu kol (ASR) nebo brzdový asistent. Za jízdy je na výběr z pěti pohledů kamery, hra se dá asi nejlépe užít s volantem při pohledu z interiéru. Vozy mají velice jednoduchý systém poškození, na jejich jízdních vlastnostech se projevuje minimálně. Samotný kolizní systém je velmi podivný, například stojící auta se po prudkém nárazu vůbec nepohnou, při výletech mimo trať se dá projet stromy... Vozy se svým reálným předlohám věrně podobají, interiéry mají taktéž povedené.

Tratě jsou hodně rozmanité a rozhodně patří k největším kladům této hry. Na výběr jich je 117, jsou zasazeny do osmi různých prostředí. Takovým bonusovým okruhem zde je Hockenheim v již moderní, výrazně zkrácené verzi. Grafické zpracování jednotlivých prostředí je na vysoké úrovni, mají moc bohaté okolí, z vozu je vidět do úctyhodné vzdálenosti.

Herních modů je dostatek, hlavní je kariéra obsahující 48 misí. Hra automaticky generuje hráčovu jízdu a přidává či odebírá procenta v tabulce. Například za zkracování trati odebere pár procent ze sloupce fair play, za zatáčku projetou pěkným smykem přidá nějaká procenta do jezdeckých schopností. V kariéře se nejezdí pouze okruhové závody, párkrát se objeví i jízda v terénu, ve které je nutné projet všemi checkpointy za daný čas, nebo také jízda po vysokorychlostním oválu, ve které je za úkol dosáhnout stanovené rychlosti.

Díky pěkným jízdním vlastnostem vozů, překrásné grafice, rozmanitým prostředím i celkem povedené kariéře dávám této hře nadprůměrné hodnocení. Nebýt totálně nepřehledného menu a podivného kolizního systému, určitě bych Mercedes Benz World Racing řadil mezi nejlepší simulátory vozů na počítače.

Pro: jízdní vlastnosti vozů, grafické zpracování, mnoho krásných aut i tratí, kariéra

Proti: nepřehledné menu, kolizní systém

+15+15 / 0