@Fritol (11.03.2019 22:33): automapa by me nevadila, to kresleni povazuju za gimmick nintenda aby si jako deti hrali a rozvijely sve schopnosti zaroven. Proto rodice miluji Nintendo, trikrat hurra.. Sorry ja se vzdycky tak dozeru kdyz si vzpomenu na ty jejich vymysly :)

Aha, tak to jsem zvedav, Nintendo moc nesleduju, protoze se casto u toho rozcilim :)
@Charllize (11.03.2019 22:25): Zdebilnění ani ne, akorát v těch novějších dílech prostě přibyla možnost automappingu a nové (lehčí) obtížnosti. Ale samozřejmě tam je furt možnost to hrát "po staru".

O Nexusu mluvili jako o posledním díle, ale těžko říct jestli myšleno jako posldní 3DS díl nebo celkově. Podle mě určitě dělají na nové hře pro Switch, akorát se možná nebude jmenovat Etrian, ale to je ve výsledku fuk.
@Charllize (11.03.2019 22:05): Škoda že to jsou všechno tak dlouhé hry. Ray Gigant vypada dobře a je to kratší, to si zkusím pohlídat slevy. Taky jsem přemýšlel, že bych zkusil nějaký Etrian Odyssey, ty nové díly jsou prý už docela casual friendly. Uvidím... já hrál jen Grimrock a to mě nebavilo. Ve své době mě bavilo akorát Doom RPG :)

A jo, dokonce to maj skladem české eshopy ještě, což je u japonských Vita her zázrak.
@Fritol (11.03.2019 21:53): To nebude. Spis zkus Marry Skelter a mozna by te zaujmulo Mind Zero (i kdyz komercne totalne propadlo) take se da zvazit Ray Gigant, je docela pristupny i pro nekoho kdo tenhle zanr nikdy nehral.
Nebo rovnou naskoc na hardcore level s Dungeon Travelers 2 (z toho by asi mely v Australli osypky)

Vyborne je take Lost Child, ma originalni stylizaci a na pomery dungeonu dobry pribeh, za posledni dobu si nejlepsi hra tohohle typu co jsem hral.

tak uspech nebyl nijak zazracny, takze CH radsi dela ze ta hra neexistuje, myslim ze na shopu maji porad dostupne sberatelske edice, takze to vypovida o mnohem:)
@Charllize (11.03.2019 21:32): Mně se právě ty souboje docela líbí, co jsem to chvíli sledoval. Jak jdou dungeony mimo mě, tak tímhle mi to přijde atraktivnější. Ale sbíralo to vesměs průměrné hodnocení, takže to asi nebude ideální start do žánru.

Docela se divím. že to ještě neportli na PC jako většinu Compile Heart her.
Zajimave drpg ke kteremu jsem se jeste nedostal. Cenzurovat je to treba ty kresleny kozy se tam trepou jak sulc na prkynku, Klokani by z toho mohli zacit skakat pozpatku :)

Skoda ze nezvolily souboje ve fps pohledu, bylo by to pro me vic zajimave, mozna i to je duvod proc jsem se k tomu jeste nedokopal i kdyz uz to mam koupene pres rok:)