Medusa's Labyrinth

15.02.2016

freeware

Medusa's Labyrinth je freeware počin od tvůrců Magnetic: Cage Closed. Jedná se o ukázku, jak by asi mohla vypadat jejich další komerční hra. Vydáním zdarma si vývojáři slibují zpětnou vazbu od hráčů a chtějí tak zjistit, zdali má smysl tenhle malý projekt rozvinout v něco většího.

Hra pracuje s řeckou mytologii a starými legendami a přináší hororovou adventuru se stealth prvky v tomhle prostředí. Hráč tak prochází temné katakomby a snaží se přijít na kloub záhadě číhající ve starém labyrintu, k tomu mu dopomáhají nacházené dopisy, postupně odkrývající celý příběh.

Hra má docela zajímavý námět, ve kterém se pracuje s alternativním „původem“ nestvůrné Medúzy. Ten je bohužel trochu zabitý jednak krátkou hrací dobou (cca půl hodiny je opravdu málo) a jednak omezeným gameplayem.

Ve hře toho věru moc k hraní není, v první části chodíte po skrytých katakombách apollónova chrámu, přečtete si několik stránek z deníku dvou postav osvětlující příběh, jednou použijete luk a šíp k postupu dál a pak si asi 5 minut hrajete s titulním monstrem na schovávanou. Přičemž mně spíš připomínalo Mínotaura než Medúsu. No a pak je náhle (velmi otevřený) konec.

Lehce hororová atmosféra se hře upřít nedá, ale i na „průzkumný“ počin mapující zájem hráčů o případnou větší a propracovanější hru na stejné téma je tady toho zkrátka dost málo. A jak to tak vypadá, plnohodnotné hry se asi už nikdy nedočkáme.

Herní výzva 2023 - Báje a legendy (SC)