Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

March of the Living

20.04.2016
65
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Taky se vás dotkla zombie mánie a též máte rádi její tématiku? Pak vám nesmí v knihovničce chybět tahle záležitost.

Světem pixel-survivalového March of the Living se přehnala neznámá nákaza, po které zůstala beznaděj a prázdnota, jíž vyplnil dav nemrtvých. Přišlo to náhle a nečekaně. Ztráty na životech jsou nevyčíslitelné. Příval bestií nemá konce a je nezastavitelný. Planeta se právě začíná probouzet s netušenými perspektivami do nového věku. Existuje pro nás nějaká naděje? Malá jiskřička naděje přeci jen zasvitne, když rádiem proběhne zpráva o vzniku "Útočiště", obří lodi, jež má odplout na opuštěný ostrov, kde by (snad) žádné zombie být neměly.

Hráč se chopí role jednoho ze čtyř přeživších - starostlivého otce Grega, zdravotní sestřičky Any, zálesáka Dereka a army nadšence Blakea, přičemž vždy kampaň započínáte s Gregem. Za úspěšné dokončení jeho linie se postupně odemkne zbytek postav. Každý pochopitelně vyniká v něčem trochu jiném (lepší přesnost, skill bandážovat zranění...). Každého ze čtveřice (ne)šťastníků dostáváme pod kontrolu v jiné časové fázi apokalypsy, tudíž i jejich reakce na tytéž vyvstalé situace budou krapet odlišné. Zprvu putujete pěšky a sami, po mapě obrovského území posetého body, na nichž jsou vyznačena města, questy, zajímavá místa (obchodník, vesničky) či další sektory, z kterých lze vydolovat nějaké to cenné vybavení (lékárnička, nové zbraně...). V inventáři si nesete "zatím" to nejprimitivnější, jako např. nožík, nic moc pistoli s omezeným počtem nábojů, baterku a ždibec jídla. Batoh není nafukovací. Nalezená "veteš" může později dopomoci vyřešit nečekaný konflikt, tudíž je na místě pečlivě zvažovat, co v báglu ponesete.

Na cestách vás potká spousta "náhodných příhod", díky procedurálně generovanému obsahu. Od klasických přepadů přes nervydrásající dilemata po setkání se zajímavými NPC, jež se dají naverbovat. Postavy se mohou rekrutovat z mnoha povolání, včetně takových nezvyklostí jako je automechanik, vojanda či školačka se psíkem... Nutno podotknout, že některá NPC budou pro skupinu nepoužitelná, čili si musíme důkladně vybírat a grupu řádně vyvážit, nelze jí přisoudit pouze jednostranně zaměřené dovednosti. Co se zbraní týká, začínáte s obyčejným revolverem s poměrně slabou kadencí. Později narazíte na silnější arzenál, např. mačetu, sekyru, obušek, páčidlo, brokovnici a pušku, jimž náboje ubývají dvakrát rychleji, než přibývají. Vyplatí se je proto používat občas, ve stavu nejvyšší nouze.

Na dlouhých štrekách samozřejmě nesmíme opomínat odpočinek. MotL obsahuje cyklus střídání noci a dne, plus počasí zásadně ovlivňující gameplay. Ve tmě a dešti vidíme víceméně prd. Rozložit spacák v nezmapované krajině se rovná „polibku smrti“. Vedle indikátorů života, energie, hladu a počtu munice, navíc střežíme ukazatel hluku a úroveň (ne)bezpečí. Hlasité zvuky přitahují pozornost nepřátel, pozor tedy na to. Nepřátelé jsou různorodí, potkáme klasické zombie, zmutované rychlé nemrtvé nebo zombie, do kterých vysypete dva zásobníky a ony pořád stojí.

Veškeré dění probíhá v real-time režimu s možností zapauzovat hru. Musíte tedy všechno dobře načasovat a k řešení problémů použít správné lidi a nástroje. Každý umí něco jiného a s každým složením týmu se mění způsob, jakým je možné svízelnou situaci projít.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.