Mahokenshi

24.01.2023

Celestiálne ostrovy žili v harmónii, až dokým ju nenarušili temné sily, ktoré začali šíriť pliagu cez ich územie. Vládcovia jednotlivých ostrovov preto vyslali svojich najlepších bojovníkov nazvaných Mahokenshi, aby zastavili rozpínanie tejto nákazy a porazili nebezpečných nepriateľov. Do boja sa tak chystajú Ayuka z domu Rubína, Sota z domu Jadeitu, Misati z domu Topásu a Kaito z domu Zafíru. Keď spoja svoje sily, môžu sa stať neporaziteľnými.

Mahokenshi je strategickým kartovým titulom, kde je potrebné zozbierať čo najlepšie karty, zostaviť z nich čo najsilnejší balíček a pomocou správnej taktiky poraziť svojich nepriateľov a splniť jednotlivé úlohy - či už povinné, alebo nepovinné. Na každý ťah máte iba štyri akčné body, ktoré neutrácate len za pohyb po mape, ale aj za hranie kariet. Každý z bojovníkov má pritom k dispozícii úplne iné karty a rovnako aj inú techniku boja. Preto je dôležité rozhodnúť sa správne.

Herní výzva 2023 - 1.  Karbaník

Kartové stratégie sú trošku iné hry. Na rozdiel od tých ťahových, kde budú vaše hry záležať od toho aké silné vojsko sa vám podarí nazbierať, v prípade takýchto hier funguje princíp trošku inak. Vždy záleží na vašich schopnostiach, no súčasne v tom musí byť aj trošku šťastia a nejaká tá dobrá náhoda. Pretože nikdy neviete povedať, aké karty vám počas hry padnú a je potrebné s nimi vedieť správne odohrať potrebnú hru.

Mahokenshi čo sa príbehu týka až tak veľmi neoplýva kreativitou. Poznáte ten príbeh o hrdinovi, ktorý musí zastaviť zlo a zachrániť celý svet. No je treba uznať, že hrať ma to bavilo. V prvom rade sú kartové súboje v tejto hre spracované vynikajúco. Je potrebné si počas každého kola správne naplánovať trasu, dobre si rozmyslieť proti komu sa postavíte a tiež ktoré karty kedy odohrať. K rozhodovaniu vám môžu pomôcť aj bonusové zbrane, ktoré vám môžu počas kôl poskytnúť určitú taktickú výhodu. Taktiež si však myslím, že treba vedieť, ktoré zvoliť a kedy ich použiť. Pretože niekedy čakanie na to, kým sa dobijú vás môžu stáť víťazstvo.

Hrdinovia sú spracovaní dobre a ich metódy rozličné metódy útoku sú podľa mňa veľmi príjemné spestrenie. Máte možnosť sa rozhodnúť, s ktorým mahokenshi pôjdete do boja a kto má podľa vás takticky na to zvládnuť problém. Okrem základných kariet má každý z hrdinov úplne iné karty, ktoré fungujú na úplne iných princípoch, no osobne by som povedal, že za môjho najobľúbenejšieho hrdinu považujem Ayaku, ktorej krídla a meče vedia poskytnúť solídny spôsob, ako sa brániť. No vyhovovalo mi bojovať aj s ostatnými a učiť sa.

Hre však chýba niečo, čo by ma ako hráča vedelo motivovať si to niekedy zapnúť znovu. Nemáte tu žiadny multiplayer kontent, ani si nemôžete zahrať nejaké random mapy, ktoré by vám pridali niečo do danej kampane. Tá je to jediné, čo tu na vás čaká a hoci je to solídne a dobre spracovaná kampaň, na jej konci už nič nie je. Pokiaľ by ste chceli získať všetky achievmenty, tak hra ponúka aj rozličné výzvy, za ktoré následne získate body, ktoré vám umožnia vylepšiť svoju postavu a mať na úvod niekoľko kvalitných výhod. Tie treba určite využiť. No to je dokopy všetko.

Je mi jasné, že ide o malý titul. A je to solídny malý titul. No neviem či bude schopný po dokončení niekoho motivovať, aby skúsil inú taktiku. Mňa určite nie. Ale vidieť úspešne padnúť posledného bossa bolo skutočne veľmi príjemné na pozeranie.

Pro: kartové súboje, variácie medzi jednotlivými hrdinami

Proti: príbeh nie je kreatívny ani zaujímavý, žiadna motivácia po dokončení kampane