Nevie mi niekto poradiť, pred X rokmi (15+) boli v Magicu Planeswalkers, ale nie vo forme kariet, ktoré sa používajú dnes, ale existovala varianta, kde si hráči vybrali Planeswalkera a ten im dával nejaký bonus, t.j., niektorí začínali s iným počtom kariet / životov, či dávali nejakú inú väčšinou pasívnu schopnosť. Nedokážem o tom nič vygoogliť už momentálne, pamätá si to niekto?
@Tulareanus (30.04.2019 11:58): Uz jsem pred lety dokupoval par karet se zlatym okrajem na abugames, abych si postavil 3. balik, komplet baliky tam maji taky, ale ty zajimavy jsou pomerne drahy. Kdyby to nekdo mel doma, tak bych to vzal. Vim, ze spoluzaci z gymplu meli taky tyto baliky, ale vsichni meli bud tento cerny:

Pripadne zeleny:

Ja jako jediny koupil 2 cervene, ktere proti sobe byly ve finale:

a

https://abugames.com/magic-the-gathering ... Championship/English

Ty ruzne mixuju a dokoupil jsem k nim dalsi kraty se zlatymi okraji, hlane hezci montainy (to je zaklad), Incinerate, 2 Lightning Bolty, Ball Lightningy apod.
@Tulareanus (30.04.2019 01:17): Dik, ten shop poznám, som nevedel, že aj kusovky vykupujú. Skúsim im napísať. Môžem aj tebe ráno poslať zoznam, ale zvyšné som pozeral, že sú tak 5-20€ max, takže zrejme nič extra.
@90210 (30.04.2019 01:05): Kartičky (několik) s cenou pár desítek tisíc podle mě moc s hypotékou nesouvisí. To jsou úplně rozdílné položky a pár (50-100 tisíc) už tě nevytrhne. Tam už to chce vydělat jinak. Mimo jiné ale ano, měl bych určitou jistotu toho, pokud bych nemohl splácet. Taková pojistka je cenější než vše co mám naházet do počátečního vkladu a pak doufat, že nepřijde neočekávaná událost.
@Ebb (30.04.2019 01:12): Počuj, radšej zájdi sem. Tam majú tiež výkup a za lepšie ceny než rytier, ktorý dosť zdiera (už som v minulosti karty predával). Každopádne ak chceš, v súkromnej správe mi pošli zoznam tvojich kariet, ktoré sú podľa teba relevantné cenovo a hrateľnostne a možno aj sám niečo od teba kúpim. :)

@90210 (30.04.2019 00:41): World Championship balíky majú hodnotu len zatavené, ale to má skoro akýkoľvek starý magic produkt, inak nemajú takmer žiadnu cenu, lebo nie sú turnajovo legálne.
Divné, ale na stránke maju napísané, že výkupujú osobne len v Prahe a nie v Brne. Ešte nejaky mystery shop v kladne som našiel, ale to je zrejme ešte dalej.
Ja som ich kupoval možno za desatinu terajšej ceny do nejakého legacy decku. Dávno som väčšinu kariet rozpredal, už je to aj 15 rokov, a tento zvyšok som si nechal len tak z nostalgie, ale už ma aj to prešlo, tak čo s nimi.... :)
Asi skúsim toho čierneho rytiera, aj keď niečo bližšie než Praha by bodlo a poštou to posielať asi neni najlepší nápad :)
Těch karet není mnoho, peníze se tisknout stále.

Určitě tedy nechat na případné horší časy :). No, Tundru a The Tabernacle at Pendrell Vale závidím, mají super obrázky.
@Ebb (29.04.2019 21:26): Muj spoluzak z gymplu rikal, ze v tom ma ulozeny prachy. Zkus pogooglit jak to s tim prodejem funguje, urcite z toho nedostanes ty penize, za ktery se to prodava, ale hezky peniz z toho bude. Nejsazsi pro tebe asi bude udelat si vylet a do Cerneho Rytire:

Ja BTW shanim 2 Lightning Bolty se zlatym okrajem, velkou cenu nemaji, ale nejsou k dostani, kdyby nahodou nekdo mel, tak pozvu na pivka. Vypada to takhle:

https://abugames.com/magic-the-gathering ... hampionship/English/
Magic som nehral 100 rokov, ale našiel som ešte pár drahších kariet, čo mám (The Tabernacle at Pendrell Vale, Moat z legends, Tundra a pár ďalších), nevie niekto, kde sa to dá pohodlne predať?
Falagar: Ja som to hrával tak 4-5 rokov dozadu, tak rekreačne začiatočnícky, takže základný princíp a pravidlá viem, ale niekedy si plesknem po čele, že som proste na nejakú vychytávku, ktorú som mohol použiť na súpera, zabudol. :D
Etherlords I mám z Levelu a II mám originálku v edícii NXK, ale ešte som sa k tomu pravdupovediac nedostal, napriek tomu, že ich vlastním už niekoľko rokov. Výhoda, toho Magicu je predsalen v tom, že sa to dá hrať ako casual hra, zapnúť na pár duelov a hotovo.
Last jedi: Pokud jsi hrával Magic už dávno, měl by ses do toho dostat rychle. Do dnešních časů se pravidla několikrát proměnila (sám už nevím, která přesně platí teď ;-) ). Pokud si budete chtít zahrát něco novějšího v podobném stylu, pak bych doporučil Etherlords II. Není to, pravda, Magic, ale pravidla se jím hodně inspirovala a styl "postavím balíček z karet, co získám a s ním bojuju" je tam stejný.
Taky mám někdy takový pocit, ale to hodně záleží na zvolené obtížnosti. Na první dvě to tam AI hází jak jí napadne, na ty další už mi dost kouká do karet.
Občas ma tam serie, že súper ako keby kolo dopredu vedel, aké kúzlo sa chystám použiť (enchantement alebo instant) a presne na to sa nachystá. :/
Do toho trikování se rychle dostaneš, páč mi přijde, že jsou tu herní fáze a stack celkem dobře vyřešený.
Mňa hlavne serie, že ešte poriadne nepoznám tie balíky a hrával som to veľmi dávno, tak občas zabúdam na niektoré finesy v pravidlách a preto mi tá AI, zas tak slabá zatiaľ nepríde.
To dobře znám. Vždy když si to nainstaluju, tak to taky hraju dokud není konec.
Jediný co mi vadí, že je celkem špatná AI a taky že jsou ve hře broken karty, díky kterým se dá postavit neporazitelnej balík :-)

Škoda, že na PC už dlouho žádný Magic nevyšel.