Taky od dob recenze v Excalibru pred 25 let, porad snim o tom, ze si to jednou zahraju. Jestli jeste zije Hoborg byl schopnej delat nejaky pekny Amiga emulator package, pouzivatelny pro PC, ale uz to taky bude tak 10 let.
@Richmond (01.03.2019 17:56): tak mu napis at da na YT video, bude prvni :) V dobe kdy jsem to dohral ja myslim jeste youtube nebyl. Je to uz let a moc si tu hru uz nevybavuju. Zasnezene lesy na zacatku zna kazdy, byla tam jeskyne s drakem?. Pak byly nejake mocaly a pak si vybavuju jakysi hrad kde jsem dlouho bloudil. Muj prvni dohrany dungeon, a od ty doby se to se mnou tahne, takze to urcite byla dobra hra:)
Freedie na oldgames.sk píše, že hru dohrál (gratulace, jestli to tu čte). Konečně taky tam jsou k mání screeny z pozdějších fází hry, tedy i z podzemí. A mně se to tedy docela líbí.
Nie som na tom až tak zle, dohrané mám Black Crypt, Crystal Dragon, Fate, Perihelion, Ambermoon, Evils Doom.

@Jab (06.03.2018 08:43): Magic Island je povestný technickými problémami s rýchlosťou a je vraj veľmi ťažké nakonfigurovať emulátor aby to ako tak hratelne fičalo.

citujem Dave de Sade-ho (což je megaodborník):
"Mno, dokonce se mi ji podařilo rozjet, ale... Problém je, že Arda tu hru pěkně odflákli. Jakmile to jede na něčem jiném, než na holé Amize, tak je to ultra zrychlené. Nejde zrychlit emulace FD0, což zní jako blbost, ale hra neumí sejvit na HD0, pouze na FD0! Takže sejvování dost pomalé. Pak také má speciální "antipirátskou ochranu", ale ve smyslu, že vyžaduje poněkud komplexnější nastavení emulátoru (na Amize v pohodě). Ještě si s tím pohraju, ale snad už dnes večer to uploadnu, dokonce jsem sehnal Amiga CD 32 verzi. Takže uvidíš sám."
&
"Emulace Amigy patří patrně mezi ty složitější věci na světě. Nasštěstí - tato hra vyšla i pro Amigu CD 32, takže stačí do Daemon Tools nebo ekvivalentu namountvat iso image, v emulátoru stačí jen pak nastavit základní Amigu (klidně 1200) a nastavit cestu k emulované jednotce, kterou pojmenujeme v emulátoru jako magic_island_ (ano, na konci je také podtržítko). Bohužel - hra je odfláknutě naprogramovaná, proto jsou zrychlené bitky a některé další efekty, čímž se v některých okamžicích stává hra nehratelnou. Možná by to šlo vyřešit nějakým specifickým nastavením, ale na to jsem nepřišel. Ideální tedy bude hrát tuto hru na Amize - zkopírovat na HDD? naassignovat diska jedeme. Přesto si užijte hru! "
@Jab (06.03.2018 08:43): Abandoned Places 2, Crystal Dragon, Dungeons Of Avalon I a II, Perihelion, samozrejme, Evil’s Doom, a potom hluposti ako Black Dawn, Bloodfest. Som si isty, ze som na dalsich X este zabudol.
Magic Island, Ambermoon, Fate, Black Crypt... Žádné další exkluzivní Amiga dungeony už nejsou? Zbytek už je na PC? Btw až na ten Black Crypt mají výše uvedené jen pár hodnocení (MI jedno a bez komentu). To jste se do toho mohli více opřít. Amigu mám mezi sledoványmi platformami. Případné hezké komenty k dungeonům pluskuji i když s nimi třebas nesouhlasím. Ale je smůla, že je u Amiga RPG tak "živo", že mi ani nestojí za to psát to s tou "lobotomií". Pročež všichni zdejší RPG hráči narození před rokem 1980 mají ode mě za domácí úkol dohrát tenhle rok ty z uvedené čtveřice, které ještě nehráli. Dejte si to klidně do výzvy. ;)
To je super, že tady ty platformy jsou, žejo? Teď je ta možnost konečně si ty amiga hry vyjmenovat v diskuzi. :)
Amigisté jsou líní, viz Mazar nebo MtM, kde by zde měli nahazovat Ambermoony, Fate, Periheliony... jak o život a opak je pravdou.

@Jab (17.12.2017 13:48): Co sa amiga dungeonov tyka, takto z hlavy mi napada Dungeons of Avalon 1 a 2, Abandoned Places 2, Perihelion, samozrejme, Crystal Dragon, Black Crypt (ten tu je), Captive 2... viac menej tu toho vacsina este nie je :)
Hra kterou jsem kdysi viděl ve SCORE, v době kdy jsem o PC mohl tak leda snít, hra kterou jsem si tenkrát chtěl moc zahrát ale ona byla na AMIGU kterou měl kámoš a ten mě furt tvrdil, že to je lepší volba než PC. :) No a dnes je z něho programátor. To bude tou Amigou.
Hra na kterou na YT nenajdete jedno kloudne video, skoro nikdo ji nezna, pritom to bylo vyborne:)