Magic Dream

Kouzelný sen, Volshebnyj son, Волшебный сон

1999

Žil jednou chlapec Viktor (v anglické verzi Bobby) a ten měl plyšového medvídka. Jednoho večera už ležel v posteli, když tu se mu zdálo, že jeho oblíbený kamarád zmizel! A kdyby jen to, unesl ho totiž velký zlý vlk. A tak Viktorovi nezbylo, než svého kamaráda (a sedm kůzlátek, na které si vlk rovněž brousí zuby) zachránit.

Kouzelný sen je dětská adventura z Ruska, s jednoduchými puzzly a několika akčními sekvencemi, ve kterých se bojuje za pomoci klacku či kamení proti určitým nepřátelům (vrána, vlk). V Rusku hra vyšla už v roce 1997 a obdržela cenu za nejlepší grafiku na moskevském mezinárodním festivalu Anigraph. Českou verzi distribuoval Martin Ludvík spolu s ostatními plnými hrami z časopisu Excalibur. Anglickou verzi hry vydala společnost Midas Interactive Entertainment.

Pamatuji si, jak jsem u této hry jako malý trávil hodiny. Stala se pro mě nezapomenutelnou už jen proto, že to byla jedna z prvních her, které jsem si měl možnost zahrát. Také vzpomínám na český dabing ve hře, šlo vůbec o první česky dabovanou hru co jsem hrál. Vážně bych rád zavzpomínal na staré časy, a hru si opět zahrál. Bohužel, nedá se téměř už sehnat.