Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Magic & Mayhem

Duel: The Mage Wars

Žánr:
strategie > real-time strategie *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
01.11.1998 PC
Vývojáři:
Mythos Games
Oficiální stránky:
http://
Magic & Mayhem, real-time fantasy strategie s RPG prvky, vyvíjená Mythos Games (UFO: Enemy Unknown) v čelem s designérem Julianem Gollopem. Ten čerpá ze své starší hry Chaos: The Battle of Wizards (na ZX Spectrum).

Mladý kouzelník Cornelius se vrací po úspěšném absolvování Hermetické Akademie ke svému strýci Lucanovi, u něhož chce pokračovat ve studiu. Laboratoř strýce je však záhadně opuštěná. Cornelius se proto rozhodne, v létajícím stroji a za pomoci havrana Hermese, najít Lucana. Mladý kouzelník "tvrdě přistane" na ostrově Avalon a narazí zde na nepřátelské kouzelníky. Další kapitola příběhu už je na hráči.

Z izometrického pohledu ovládáte kouzelníka Cornelia, který pomocí svých kouzel musí porazit všechny nepřátelské mágy na mapě a splnit všechny důležité úkoly. Magická energie je vzácná, proto jsou po mapě rozmístěné portály, jež mu po obsazení doplňují manu. Magic & Mayhem obsahuje originální systém kouzlení z ingrediencí. Cornelius má několik slotů na kouzla, dělící se na dobré, neutrální a zlé. Každá ingredience v daném slotu vyvolá jiný efekt. Mezi jednotlivými lokacemi si můžete namíchat kouzla dle potřeby. Postupem času si můžete vylepšovat postavu za nasbírané zkušenosti, ty získáte pouze plněním úkolů.

V roce 2001 vyšlo pokračování Magic & Mayhem: The Art of Magic.