Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lupič

1986
20
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Lupič je klon legendární hry Pac-Man (1980) pro české počítače IQ-151. V oficiálním dokumentu "Hry pro IQ-151" se můžeme dočíst, že: "Jde o typickou hru na pohyb v uzavřeném bludišti, úlohou je posbírat při pohybu v bludišti co největší počet teček, jejichž počet tvoří v závěru hry bodové zhodnocení uživatele. V bludišti se rovněž pohybují strážci, kteří mají sbírajícího dopadnout".

Vzhledem k omezením hardwaru je hra vytvořena v primitivní grafice skládající se ze základních znaků. Strážci se pohybují na základě pohybů hráče, je tedy velmi snadné předvídat jejich pohyb. Ve hře je i bonus ve formě pistole, po jejímž sebrání je hráč na chvíli nesmrtelný a může zneškodnit své pronásledovatele.

Po dosažení 300 bodů se mapa zrestartuje, tečky se objeví všechny znovu a pohyb všech, včetně hráče, se zrychlí, což dříve nebo později vede k nevyhnutelné prohře. Hra vyšla pod křídly společnosti Komenium, což byl národní podnik a tehdy centrální a jediný dodavatel učebních pomůcek do našich škol. Ten měl za úkol počítače IQ-151 distribuovat do škol a vytvářet pro ně software.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.