LoveChoice

15.11.2021

Čínský vizuální román/adventura s jednoduchou grafikou, který nabízí tři krátké samostatné příběhy o lásce. Tři páry zápolí s každodenními problémy, komunikací, důvěrou i dlouhodobým odloučením. Podle hráčových voleb má každý příběh několik zakončení.

V základu se LoveChoice hraje jako vizuální román, pod ilustrací situace čtete text s dějem a případně volíte z nabízených možností, co říct a jak se zachovat. Třetí příběh se pak hraje více jako point and click adventura, kde prozkoumáváte několik lokací a sbíráte užitečné předměty do inventáře. Také dojde na hrstku miniher a nečekaných interakcí.

Hravá adventurka s roztomilou grafikou a příjemným klavírním doprovodem. Hodinová zkušenost, co stíhá momenty hřejivé i vyhrocené, dokonce takovýmu sucharovi jako já málem něco spadlo do oka. Navzdory tomu si LoveChoice drží relativně střízlivý pohled na vztahy a vybízí k zamyšlení. Můžu namítat, že občas hratelnost upadá do stylu pokus/omyl a příběhy mají sestupnou kvalitu, přičemž třetí už lehce přesahuje meze... nicméně pořád se pro mě jedná o zajímavý zážitek, co stojí za zahrání.