Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lord of the Rings Online: Mordor

Žánr:
online > online RPG *
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
31.07.2017 PC
Vývojáři:
Turbine, Standing Stone Games (sekundární)
Oficiální stránky:
---
Více jak deset let od vydání původní hry (a téměř čtyři roky po uvedení předchozí expanze*) přichází v pořadí šesté rozšíření MMORPG ze Středozemě, nazvané jednoduše Mordor. Hráči tak mají poprvé možnost navštívit hlavní državy Temného pána Saurona.

Rozšíření Mordor přináší mimo jiné i novou herní rasu - High elves, mezi které patří např. Elrond Půlelf či Lady Galadriel. Samozřejmostí je i zvýšení maximálního dosažitelného levelu hráčské postavy (pro singleplayer i pro PvMP neboli Monster Play je k dispozici level 115). Z dalších novinek zmiňme ještě tzv. Allegiance system, ve kterém hráči slibují věrnost některé z několika různých mocenských skupin Svobodných národů, či novou statistiku postavy - Radiance system. Postavy jsou různou měrou ovlivňovány Stínem Mordoru, proti kterémužto vlivu existuje jen jediná obrana - Light of Eärendil (tato mechanika byla inspirována lahvičkou světla, kterou Galadriel darovala Frodovi).

V neposlední řadě nechybí ani level boost, který okamžitě zvýší úroveň hráčské postavy na level 105, s poetickým názvem Aria of the Valar. I v tomto případě jde o první podobný boost, který je pro hráče k dispozici, pokud nepočítáme Gift of the Valar, který ovšem povýšil postavu na pouhý padesátý level.

*V mezidobí bylo vydáno několik nových oblastí (např. Fangorn, Gondor, Anórien) v podobě patchů.