Puzzle ve 3d jsou těžší / méně přehledné než ty ve dvou dimenzích, o tom není potřeba pochybovat. Loco Commotion (neboli Modelleisenbahn Simulator, jak je hra prodávána v německy mluvících zemích) se snaží zatraktivnit koncept převedením do podoby vláčků, ale výsledek je spíše rozpačitý...

Možná za to může mnou zvolené (a hrou oficiálně podporované) rozlišení, nicméně ovládání kamery mi přišlo nepříliš responzivní a ve výsledku spíše potírá než podporuje pocit dobře vykonané práce poté, co překonáte všechny překážky a vláček jede krajinou do cíle.

Dále mi (vzhledem k tomu, že jde o vlaky) přišel velmi nešťastně zvolený způsob použití jednotlivých pomocných vlaků - poté, co tento přijede na místo, kde má vykonat svůj účel, vlak zkrátka exploduje, zmizí a místo je nahrazeno např. novou kolejí nebo tunelem. Jistě, jedná se o stylizaci, ale ve výsledku jde o poměrně rušivou věc, zvláště když tento způsob "stavění" srovnám např. s RollerCoaster Tycoon.