Living Hell

2009

freeware

Máte rádi krev a brutalitu? Horory? A znáte Jasona Voorheese? Tak v podstatě za něj budete v Living Hell hrát. Sice to není Jason, ale má hokejovou masku, zahradníky a mačetu, takže je mu velmi podobný.

Hra disponuje pseudo 3D grafikou, protože ač na první pohled působí trojrozměrně, vy se můžete pohybovat pouze do stran. Nutno zdůraznit, že Living Hell má na freeware poměry, ale i na poměry některých starších placených her, velmi dobrou grafiku.

Ve hře jde jen o jednu věc - zlikvidovat veškerou zmutovanou verbež (třeba zmutovaného koně), která je velmi agresivní a i na nejlehčí obtížnost není hra pro žádná ořezávátka. Vy proti nepřátelům máte k dispozici, kromě holých rukou a nohou, také pěknou řádku zbraní, které nacházíte různě po levelech na zemi. Jenže ty vám dlouho nevydrží, neseberete je na trvalo. Disponujete i speciálním útokem.

Na freeware docela pěkná grafika a krví se tam opravdu moc nešetří :-)
Místy to vypadá úchylně :-D

Co se týče audiovizuálního zpracování, je pro mne Living Hell velice příjemným překvapením, jak se můžete sami přesvědčit z těchto screenů: 1, 2, 3. Na hru se prostě dobře kouká, za což může hlavně ona v popisu zmiňovaná "pseudo 3D grafika" ve stylu některých starších bojovek.
Starších bojovek... Hmm.
Ono, hra Living Hell není původní nápad, je to dá se řící freeware remake původně konzolové série Splatterhouse, konkrétně pro NES, či Sega Genesis. Původní hra je Living Hell i dosti podobná, uznejte sami ( youtube ). Chystá se dokonce i moderní remake ( oficiální stránka ).
Nicméně, zpátky k Living Hell. Ta je tedy na free poměry audiovizálně povedená, jenže s hratelností už je na tom hůř.
Za prvé, stereotyp. Ten by až tak problém nebyl, protože jím trpí asi tak 90% her.
Za druhé, obtížnost. U té je laťka nasazena, aspoň pro mne, celkem vysoko. Připravte se na to že zemřete, stačí pár ran a je po vás.
Za třetí, ovládání. Ne že by bylo špatně rozvrženo, to ne (kromě šipek ptřebujete dva butóny), ale hlavní hrdina mi přišel na to jaký je to důchodce dost těžkopádný.

To by byly plusy a zápory. Určitě doporučuji stáhnout.

Pro: Audiovizuální zpracování, celkem masakr.

Proti: Těžkopádnost hlavního hrdiny, obtížnost, stereotyp, ale na freeware jsou mínusy celkem zbytečné, plusy převažují.