Minulá epizodka mi přišla o krapýtek slabší na poměry celých Malých nočních můrek, ale tahle závěrečná to opravdu vynahradila. Všechno zas pěkně potemnělo a klučík se setkává s hlavní záporačkou celé hry.

Celé bloudění v knihovně, přelézání, vylézání a zalézání bylo fajn. Dokonce se objevují noví protivníci, kteří se z počátku zdají až neporazitelní, ale stačí objevit, jak se na ně musí a brzy přestanou otravovat.

Co ale houstne je atmosféra, každou minutou se hráčovy pocity více napínají a strach, nebo spíš tíseň se stupňuje a to až do samého finále, které je naprosto senzační a už dlouho jsem něco takového neviděl, takhle se mají končit příběhy, zvlášť v situaci, kdy hráč zná další linii příběhu už z minula.

Jako, takový neúspěch je opravdu raritní. Proměna v Nomíka a to v toho, kterého si Six vyhlídla v původní hře je opravdu nářez, to i takový film Titanic se může jít klouzat :)

Nikdy jsem nechápal, co je na Little Nightmares tak super oproti jiným temným plošinovkám typu LIMBO, ale teď už to vím a proto si někdy v blízké budoucnosti musím zahrát i Little Nightmares II.

Pro: temná atmosféra, finální protivník, senzační konec

Proti: stále plno otázek, noví protivníci jsou zpočátku opravdu silní

Spíše než hopskání se třetí přídavek soustředí na adventuření. A nejde mu to vůbec špatně! Je tady pár příjemných hádanek, u kterých je důležité pořádně se rozhlédnout a prozkoumat detailně okolí. I díky tomu se tady herní prostor smrsknul a nejde tedy jen o to neustále utíkat vpřed.

Akčnější finále si bere inspiraci u alanovýho wejka a jeho hrátek s baterkou, jedna scéna s paní domu mi vehnala husí kůži až do rektálu a zakončení je smutné, kruté, zvrácené.

Skvělé!
Poslední rozšíření Little Nightmares opět začíná přesně tam, kde to předchozí skončilo. Kid se dostal do komnat samotné The Lady, přes které se snaží dostat na vytouženou svobodu.

Hratelnost je zde zase trošku jiná než u předchozích rozšíření. Jde tu především o řešení adventurních puzzlů, u kterých jsem se tentokrát i sem tam na nějakou dobu zasekl, než jsem přišel na správné řešení (především u těch obrazů). Nicméně celková atmosféra je mnohem více hororová, což koresponduje s tím, že se nacházíme ve zmíněných komnatách hlavní antagonistky hry. A v neposlední řadě bylo pro mě celkem nepříjemné setkání a následné souboje se stínovými dětmi.

V příběhu je pak částečně dovysvětlen lore, například proč má The Lady všude rozbitá zrcadla. No a hlavně mě pak dostal samotný závěr příběhu, kdy The Lady dožene Kida a promění ho na Noma. Takže vlastně všichni na lodi přežívající Nomové jsou možná jiné uprchlé děti, které The Lady takto potrestala? No a vrcholem je potom zjištění, že právě Runaway Kid je tím Nomem, který nabídne Six klobásu, ale ona místo klobásy pozře jeho. To bylo pro mě dost nečekané.

Poslední rozšíření hry je za mnou a já jsem opět spokojen. Líbí se mi, jak si každé DLC drží styl původní hry, ale přitom každé z nich nabízí hratelnostně trošku něco jiného.
Tak a je to tady. Závěrečné DLC Little Nightmares. Tempo nabírá na obrátkách a zanedlouho po začátku se Runaway kid setkává s hlavní záporačkou původní hry, která je stále tak děsivá a tak vám při každým setkání půjde mráz po zádech.

Náplň je podobná jako v minulém rozšíření. Musíte najít určité předměty které vás posunou až na úplný závěr hry, kde nepřekvapivě znovu narazíte na již jmenovanou hlavní záporačku. Co ale překvapivé je více než dost je ending jako takový, který nelze předvídat a krásně uzavírá kruh s epickým napojením na hlavní příběh. Nemůžu se dočkat až si zahraji Little Nightmares 2. Takhle se dělají hororové plošinovky !

Pro: Atmosféra, geniální napojení na původní hru