Přes varovné hodnocení a komentáře tady jsem nakonec neodolal a stáhl si i poslední díl Larryho, abych dojel celou sérii. Můžu s klidem říct, že ze všech her, co jsem tu hodnotil byla takhle stoprocentně nejhorší.

Začnu technickou stránkou, která je jen špatná. Hra je v 3D, ovládá pomocí kláves, nebo klasickým WASD způsobem s myší, kamera úplně nezlobí. Jenže grafika je na rok 2004 zoufale neinspirativní, dá se říct na (či pod) úrovní třetího Simona. Kupodivu animace, ač jsou v enginu hry jsou ještě horší - hnusná grafika je navíc ještě podivně rozplizlá. Pozitivně se dá hodnotit jen hudba, která obsahuje pár starých disco pecek. Z nepochopitelných důvodů chybí titulky.

A co tu jde? Larry Laffer je ve výslužbě a tak se ujímáte role jeho synovce Larryho Lovage, odporného mrňavého skřeta, který se na vysoké snaží sbalit postupně 15 holek. Čili podobný námět jako v předchozích dílech. Proč to nefunguje? Zaprvé Larry je naprostý kretén, který ovšem paradoxně dokáže každou z holek sbalit. Když má dojít k sexu, autoři ovšem vždycky přijdou s nějakou dementní situací, proč se tak nestane. Ať už je to oživlý automat, bezďák co chce drobák či opičák který si honí péro, budete se cítit trapně. A to nejen tady, ale i po celou hru.

Humor je dementnější než kdy předtím a trapné situace jako močení na obrazy či běhání nahý po kampusu střídají ty, ze kterých se Vám zvedne kufr. Například když musíte fotit zadek odporné tlusťošky, nebo rozkrok jednoho teplouše - můžu říct, že něco tak nechutného jsem ještě v žádné hře nedělal. Co dál? Například gayové jak ze 70. let, Ruska jako z doby perestrojky, vyžraný chlapík s knírem a křídly jako porno víla.

Erotika je tu ulepená, puberťácká, hra i v uncensored a uncut verzi moc neukáže - až ke konci si můžete aktivovat nahé modely a v závěrečné animaci je nějaký ten sex. Ale vzhledem k mizerné grafice to nestojí za nic. Jediné co se povedlo jsou modelky v nahrávacích obrazovkách.

Největším průserem je ale hratelnost. Larry č. 8 (7) není adventurou. K získání každé z holek vedou minihry. Těch je asi 14 miniher, jsou trapné až to bolí, některé neskutečně obtížné a hlavně se do zblbnutí opakují. Dialogovou mezihru si zahrajete snad stokrát, zbytek na tom není o nic líp. Je to v podstatě sled miniher propojený nějakým upoceným snažením o zásun, takže Vás to nebaví, protože víte, že tvůrci přijdou s nějakým debilním způsobem, jak Larry zase nezasune. Aby toho nebylo málo, tvůrci přidali tunu sběratelských věcí - hledáte porno vílu, dvě sady předmětů na zjednodušení miniher, sbíráte suvenýry od holek, oblečky (jeden otřesnější než druhej) a odemykáte bonusy. Mělo to být něco asi jako GTAčka, ale není, je to jen prodlužování agónie.

Osmý Larry je zkrátka parodie na hru. Několik miniher propojený příšerným dějem v mizerné grafice, které zachraňuje akorát těch pár nahotinek a pěkných písniček. Všem vřele doporučuji, ruce pryč, i ten nejslabší ze starých dílů je oproti tomuhle mistrovským dílem. Vlastně i spousta opravdu erotických her je mnohem lepších než tohle.

Pro: Pár nahotinek, hudba.

Proti: Všechno ostatní.

Nó, co vám tu mám povídat. Je to na konzole. Larry to není, je to jeho synovec. Mačkání koleček, křížků a čtverečků do rytmu, tam je. Ono jinak se to nedá nazvat: dementní demence bez špetky invence. Há... Hele, ono se to rýmuje!!

Pro: prvotní nadšení, že držíte disk s novým Larrym

Proti: zjištění, co jste si to pořídili, po vsunutí disku - rozmlácení disku po vysunutí

Někdy člověka překvapí co za hrůzy může někdo vyprodukovat. A Larry je přesně takový příklad. S (nejspíš) vědomím, že point & click adventury jsou mrtvý žánr ( což je samozřejmě naprostý blábol) se autoři rozhodli pro četné minihry. Vždyť minihry má každý rád. Jsou přece velmi zábavné a dnes se jich v mnoho hrách hojně využívá. Jenže nikdy hra nebude zábavná pokud se budou opakovat. Vlastně je tu jen pár typů (trefování obličejíků spermií, mačkaní šipek v zadaném pořadí, utíkání před lidmi, barový rozdavač pití a střílení vodní pistolí) a tím velmi pravděpodobný stereotyp, který se paradoxně u mě projevil až po polovině. Do té doby jsem se celkem bavil, jakmile jsem si však uvědomil, že už danou minihru dělám snad po desátý začla konstantní nuda, která přetrvala do konce(až mě překvapuje, že jsem to dohrál). Korunu (ne)kvalitě dodali šíleně dlouhé nahrávací obrazovky, které vás všude provází.

Je tu vlastně nějaký důvod hrát tohoto Larryho? Jen jeden. Humor, který ale nemusí padnout všem, díky svému až příliš vyhraněnýmu (teenagerskýmu) stylu.

Pro: vtip?

Proti: neustále se opakující a šíleně nudné minihry, dlouhé loadingové obrazovky