PC CD orig/ Grafika 4/10 Hudba 2/10 Hratelnost 3/10 Zábavnost 2/10

Osud této hry v mé poličce je mnohem delší než by si tato hra zasloužila. Samotná hra zabere několik týdnů hraní, protože je hodně rozsáhlá. To je taky možná důvod proč jsem si na ni netroufl už dříve. Hru jsem si koupil někdy před osmi lety. V době kdy sice sbírala průměrné recenze, to mě ale od ní neodradilo. V té době zase nebyl nějak extra velký výběr RPG her a tak člověk děkoval za každou co vyšla.

Teď jsem dostal chuť na nějaké RPGéčko a řekl jsem si že je nejvyšší čas se do této hry pustit. Grafická stránka hry se s trochou nadsázky podobá Baldur´s Gate nebo Diablu. Rozdíl je v tom, že není tak detailní jako ve zmíněných hrál, celkem rychle zastarala a nízké rozlišení jí taky nepomáhá. Přežít se to ale dá, nebo chcete-li zvyknout se na to dá. Líbil se mi celkem hezky vyvedený inventář a běžně rozmístěné prvky v charakteru. Dabing dialogů tu je, nějaké zvuky taky, jen hudby jsem se za dobu hraní nedočkal.

Nejhorší je to však se samotnou hratelností. Ta je zastaralá, chození je pomalé, boje jsou nudné a navíc hned ze začátku obtížné. Nebo mi řekněte jak je možné, že si nedám ani první protivníky? Nerad dávám takovou těžkou kritiku hře, které jsem v podstatě nedal nějakou větší šanci. Ale je potřeba brát ohled na jiné a daleko lepší hry. Proto raději tuto hru přenechám někomu, kdo je více trpělivý a bude se jí náležitě věnovat, protože věřím, že když do ní proniknete, tak vás bude i slušně bavit.

Hru jsem začal hrát 23.1.2010
U hry jsem strávil: 20 minut

Pro: Je to RPG, je jednoduché na pochopení, obsahuje zajímavý příběh

Proti: Má zastaralé technické zpracování, slabou hratelnost a velkou obtížnost

Kdysi jsem tuto hru dohrál za všechny tři postavy a tak jsem si z nostalgie koupil konunga na GOGu. Jelikož čeština v této hře byla velice povedená zkusil sem pohledat na netu a místo českého překladu jsem našel spousty recenzí, které nebyly moc lichotivé k této hře.
Grafika - Na svou dobu byla takovým průměrem.
Hratelnost - Chůze postav je pomalá nejmarkantnější to je když se musí procházet přes několik map, občas delší boje především v počáteční fázy hry.
Obtížnost - Rozhodující faktor podle kterého se odvíjí obtížnost je zda hrajete za válečníka, vojevůdce nebo obchodníka a poté za jakého hrdinu hrajete za Konstantina, Erika nebo Vlka.
Hudba - Po pravdě mi tam vůbec nechibí.

Pro: Zajmavý příběh, dost situací které se dají řešit různými způsoby

Proti: není to pro lidi, kteři nemají trpělivost

Nechápu jak tuhle hru může někdo hodnotit 5% :-o vždyť je to stará hra a na svoji dobu se nemá za co stydět. Sám jsem u ni strávil desítky hodin. Byla to meje první RPG přba a byl jsem z ni unešený dokonce i český dabing!
I příběh mě pohltil a byl jsem za postavu Erika téměř na konci, bohužel jsem ji nedohrál. Jediné co bych ji vytkl byla pomálá chůze postav.
Musím říct, že většina si představovala hloupou klikačku bez nápadu ve stylu alá diablo (né že bych diablo neměl rád), ale obtížnost zkrátka nutí dělat si léčivé lektvary z každé květinky co najdete a prodávat kde jakou pitomost abyste měli na nový předmět :-)
Naopak se najde i skulinka například jedovaté silné šípy a čekat než nepřítel nepojde :-)

Pro: na svoji dobu dobrá grafika, hratelnost, příběh

Proti: pomalá chůze postaviček a asi i obtížnost

-1 +2 −3