Jubilejní 300. komentář!

Leaving Lyndow mě zaujal jednak překrásnými screenshoty, které slibují vizuálně velice přitažlivý herní zážitek a také faktem, že dějově předchází připravované hře Eastshade. S poměrně velkým očekáváním jsem se tedy do hry pustil a výsledný dojem je trochu rozporuplný.

Že bude hra krátká, to jsem čekal. Věděl jsem už dopředu, do čeho jdu - do malého dema. Jenže ona ta hra je opravdu kratičká. Pět maličkých statických lokací, kde se může hráč maximálně procházet či splnit jednoduchou hádanku. K tomu nějaké rozhovory s dost ošklivě vymodelovanými postavami, které krásně splňují definici strašidelného údolí, navíc osekané úplně na dřeň. Prostě trochu tuctový walking sim, kterých je na Steamu kvanta. A kromě toho ani ta grafika nevypadá až tak dobře, jako na screenech. Herní mapy působí na mnoha místech nedotaženě a mírně amatérsky, což je škoda, protože autory navrhnutá architektura vypadá moc dobře a některé stavby jsou vskutku potěchou pro oko. Jenže jako celek to ne vždy úplně funguje. Časem by z toho mohl být pěkný fantasy svět, ale muselo by se na tom pořádně máknout.

Přesto si od Eastshade docela slibuju. Pokud si tvůrci dají načas, pořádně hru dodělají a nevykašlou se na slibované herní mechaniky, rád si hru pořídím, byť po zkušenostech s Leaving Lyndow asi ne hned za plnou cenu. Je to pěkná jednohubka, ale nic výjimečného.

Pro: milé podání, hudba, místy grafika, hádanky

Proti: fakt hodně krátké, něco tomu chybí, místy grafika