Labyrinthine Dreams

23.05.2014

Dvourozměrná adventura vytvořená v programu RPG Maker VX Ace a vydaná původně jako freeware. Hlavní roli zde hraje dívka Beth, která se nachází na hraně mezi životem a smrtí. Ocitá se ve snovém světě a vzpomíná na slova svého otce. Zároveň je pronásledována neodbytnou příšerou a hledá cestu skrz různé labyrinty.

Rozdíly oproti free verzi jsou předělaná grafika a v některých případech použití vlastních spritů, originální hudba od Joela Steudlera, jehož hudba byla použita i v původní hře, dabing většiny textů tří postav, redesign některých puzzlů a nové zakončení.

Herní stránka spočívá především v řešení logických hádanek, kdy se musíte proplést spletitými lokacemi, které mají vždy svá pravidla. V případě záseku lze jednotlivé obrazovky restartovat.

Krátká puzzle adventura (cca 1h hraní), která zaujme několika zajímavými hádankami, rozumnou obtížností a velmi dobře napsaným i nadabovaným příběhem. Zahřálo mě to na duši a nabilo energií. A takových her je potřeba si vážit.