L.A. Noire: The Consul's Car

L.A. Noire: "The Consul's Car" Traffic Case

Team Bondi •  Virtuos (XOne, PS4, Switch) •  Rockstar Leeds (PC)
17.05.2011
08.11.2011
15.11.2011
14.11.2017

rozšíření

The Consul's Car je jeden z dodatočných prípadov do pôvodnej hry L.A. Noire, ktorý bol súčasťou rozširovacieho balíčku s názvom L.A. Noire DLC Bundle alebo súčasťou edície L.A. Noire Complete Edition.

Prípad sa začína odvíjať od momentu, keď sa na jednom zadnom dvore nájde opustený nový Packard, ktorému chýba registračná známka a predné kolesá. Polícia veľmi rýchlo zisťuje, že auto je registrované na argentínsky konzulát. Jediný svedok tvrdí, že auto ukradli traja Mexičania, no pátranie sa veľmi rýchlo dostáva do slepej uličky. Avšak detektívom Phelpsovi a Bekowskymu sa podarí získať jednu dôležitú stopu...

Kompletní hru jsem zhodnotil v komentáři, ale rozhodl jsem se ještě nějak okomentovat i její DLC. Je to popravdě asi moje první hra, kde jsem si nevšiml, že zrovna hraju DLC, protože jednotlivé případy na sebe plynule navazují a není tam prakticky žádná indície, že teď hraju něco navíc, takhle by měly DLC vypadat, ale chápu, že tady to šlo díky epizodickému formátu a nebylo nutné tu vymýšlet kostrbaté návaznosti.

Že hraju DLC jsem tedy nevěděl a dozvěděl jsem se to až ke konci celé hry, kdy jsem si zjišťoval nějaké informace. Nicméně, už po dohrání jsem oceňoval kvality tohoto případu a nakonec mi přišel ze všech na dopravním oddělení nejlepší. Byl tu zajímavý nápad s místem činu, rasistickým sousedem a zapletením jedné ambasády, čili určitě ne běžná náplň policisty z dopravního a to je vždycky fajn, když nejde o běžnou rutinu. Závěrečná honička mi připomínala scénu z mého oblíbeného muzikálu, můžete hádat z kterého ;)

Jednoduše, tohle DLC opravdu stálo za to a opravdu obohatilo obsah hry, jen víc takových.

Pro: není vidět, že by "nepatřilo" do základní hry, dobrý nápad s mezinárodním přesahem, soused

Proti: ne všichni zlí dostali za uši