La-Mulana 2

30.07.2018
17.03.2020

La-Mulana 2 je pokračování dobrodružné 2D plošinovky La-Mulana z roku 2012 a stejně jako předchůdce klade důraz na nelineární průzkum prostředí, luštění šifer a hádanek rozprostřených po rozsáhlém podzemním komplexu a vypořádání se s jeho četnými nástrahami.

Tentokrát hráč převezme kontrolu nad Lumisou Kosugi, novopečenou archeoložkou a pravděpodobně dcerou hrdiny předchozího dílu. Pátrání po svém otci ji přivádí k branám rozsáhlých ruin nazvaných Eg-Lana, jež jsou podle všeho zdrojem náhlého výskytu monster v okolí. A stejně jako nedaleký komplex La-Mulana i Eg-Lana představuje obrovskou soustavu podzemních jeskyní, ruin a starodávných síní skrývající mnohá tajemství, jehož odhalení bude opět představovat směsku indianajonesovského dobrodružství, mytologie a starodávných hrůz.

Herní náplň se opět skládá z explorace, hádanek, nacházení a luštění indicií či nápověd obsažených ve starodávných textech rozesetých různě po mapě, jež se vám nyní zapisují do hrdinčina tabletu. Průzkum je zcela nelineární a stejně tak i pořadí získávání nových speciálních dovedností a vybavení, umožňující přístup do dříve nedostupných oblastí mapy. V Eg-Laně je také třeba dávat pozor na různé pasti znamenající pro hrdinku okamžitou smrt a na monstra včetně polobossů a bossů, mezi které patří i obrovští a nebezpeční Strážci, bránící vstupy do nižších pater. Hra je vyvedená v "oldschool" provedení, neposkytuje žádné tutoriály ani ukecané společníky a tak nechává zcela na hráči, aby našel svou cestu sám a odhalil pravidla a tajemství Eg-Lany na vlastní pěst.