Kuma Story

09.05.2011

freeware

Zamilovaný pár, Kuma Bear s přítelkyní Cinnamon Bear, dnes slaví výročí vztahu. Kuma přemýšlí nad dárkem, kterým by partnerku mile překvapil. Úkol je to věru opravdu těžký, když ten druhý má vše, po čem touží. Nicméně nevěšíme hlavu a rozhodneme se vsadit na jednoduchost a ruční výrobu. Jako materiál nám poslouží předměty v blízkosti našeho domečku.

Jedná se o mini-krátký indie titul v beztextové podobě, komunikace je reprezentována zobrazením v bublině. Ovládání stojí pouze na myši. Skromná umělecká interpretace vnáší vhodně zvolenými barvami do příběhu radostný, romantický nádech.

Jednoduchá adventurní hříčka dohratelná za chabých 5, maximálně 10 minut, co sprostě „zneužila“ mého sluníčkového rozpoložení a svým ňuňu stylem si vybojovala vyšší hodnocení, než by ji asi mělo právoplatně náležet. Grafikou mi to lehce evokovalo hry Bena Chandlera, hudba mým rozmazleným slechům vcelku lahodila, medvídci patří spolu s prasátky a hrochy k mým nejoblíbenějším zvířátkům, konec je přijatelně sladký. Inu, proč vlastně ne, prostě taková milounká hra pro zamilované.